5. The Faith Militant

orka1410

Re: 5. The Faith Militant

Postautor: orka1410 » 13 lut 2018, 16:12

Skeczor pisze:Każda karta Aryi ma inny zestaw ikon. Akurat ta wersja może wypchnąć core setowa. Obusieczny miecz, który może zaboleć starka. Teraz tylko czekać na wysyp starków, które mordują...

Starka, to raczej średnio może zaboleć. Po pierwsze jak robisz deck z tą wersją Aryi, to będziesz miał większość unikalnych postaci, których nie będziesz poświęcał, w ilości x1, po drugie w sporej mierze kontrolujesz to czy Ona stoi czy nie.

Poza tym taki deck, to raczej na zabieranie postaci przeciwnika, wymuszone poświęcanie postaci, ostry mord i zastraszenie (wilki, dom bieli i czerni, Harrenhall, Ramsay Snow). Takie decki teraz ostatnio chodza i bardzo ładnie czyszczą stół, a Arya do nich po prostu idealnie pasuje. Niedawno pokazana Mymeria też się tam Ładnie sprawdzi.

Oj "Nadchodzi Zima"!

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 13 lut 2018, 16:29

"Jestem Arya Stark, przyszłam napić się herbatki i kopać tyłki... właśnie skończyłam pić herbatkę"

Zatem podsumujmy:
- najlepszy koszt i ikony, jak dla "pobocznej postaci"
- zakaz savów: wieloclaimy, Varys, Valar, target kille, podnoszenie postaci, discard postaci
- nielojalna (Martell? Lanni? Lanni na clansmenach?)
- Lato chętnie wyciągnie ją z deada kiedy będzie potrzeba

Wyczuwam MVP cyklu.
kozak w necie, p**da w świecie - aktualny polski mistrz OCTGN, na żywo raz w życiu dostał się do topki
http://chomikuj.pl/VegetaZen - miejsce z paczkami kart pl jak ktoś chce pograć w agota przez OCTGN

michaelius

Postautor: michaelius » 13 lut 2018, 23:24

Skeczor pisze:Każda karta Aryi ma inny zestaw ikon. Akurat ta wersja może wypchnąć core setowa. Obusieczny miecz, który może zaboleć starka. Teraz tylko czekać na wysyp starków, które mordują...

Jak wyczuwasz valara to puszczasz swój marsz na mur i problem znika. No i można ją wciągać z discarda Flea Bottom przy ilości sacrifice u Starków to nie powinno być problemem by się tam znalazła.

Trejo

Postautor: Trejo » 13 lut 2018, 23:34

Jak wyczuwasz valara to grasz Fortified Position,albo lepiej: Filthy Accusations :lol:

michaelius

Postautor: michaelius » 13 lut 2018, 23:38

Trejo pisze:Jak wyczuwasz valara to grasz Fortified Position,albo lepiej: Filthy Accusations :lol:

No w sumie też można :) Ale Panie ja gram burnem to takie finezje mi nie w głowie :lol:

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 13 lut 2018, 23:48

To filthy accusations to faktycznie bylby niezly trolling dla starka :)

A ja chce zobaczyc mine gracza starkowego jak mu puszcze zwrotke przy niej na stole :mrgreen: ... kto mieczem wojuje... ;)
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Chord

Postautor: Chord » 13 lut 2018, 23:50

Są jeszcze inne triki:
Obrazek

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 13 lut 2018, 23:53

To ma byc to takie drzewko ktore wylacza karte spod dzialania plota? Chyba tylko olo tym gral...
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

orka1410

Postautor: orka1410 » 14 lut 2018, 02:05

Breaker pisze:To ma byc to takie drzewko ktore wylacza karte spod dzialania plota? Chyba tylko olo tym gral...

Ja bym raczej powiedział, że Orle gniazdo, ale ... Kto wie co Chrdowi chodzi po głowie ;)

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 14 lut 2018, 08:01

Breaker pisze:To ma byc to takie drzewko ktore wylacza karte spod dzialania plota? Chyba tylko olo tym gral...

Primo: nie tylko on.
Secundo: To drzewo działa tylko na ploty przeciwnika i trzeba umieć nim grać.

Jesli boimi się o Aryę, lepiej spisze się Septa.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Wróć do „4. Flight of Crows”