Targaryen/Lion top4 Muszyna

Jak złożyć dobrą i niezbyt dobrą talię.
orka1410

Re: Targaryen/Lion top4 Muszyna

Postautor: orka1410 » 12 lut 2018, 17:11

Mnie się w Muszynie nie udało ostatecznie być (choroba), ale miałem pomysł szlifowany od jakiegoś czasu na deck Targowy na czystym zabijaniu, przy czym ... klasyczny na paleniu do kwadratu i Khalu. Wydaje mi się, że dla Targów, to zdecydowanie lepsza opcja niż taki drogi Lanistersko-Targowy deck. Po pierwsze zabijania w tym decku znacznie więcej niż w wersji Wiewióra, kosztowo deck spokojnie wyrabia, a jak przyjda lokacje, to nie ma co z pieniędzmi zrobić no i postacie w deadzie nie spadają tam tylko dla zabawy, tylko do wykorzystania przeze mnie póżniej :twisted:

Oczywiście z wynikiem nie ma co się spierać i należy go tylko gratulować, ale polecam potestować trochę klasycznego burna i deck powinien od razu lepiej działać :)

Tak dla porównania moja wersja zabijania na Targach:

Burn Burn Burn 0.2

House Targaryen
Fealty

Packs: From Core Set (3) to Tyrion's Chain

Plots
1x Counting Coppers (Core Set)
1x Marched to the Wall (Core Set)
1x Blood of the Dragon (No Middle Ground)
1x Valar Morghulis (There Is My Claim)
1x Littlefinger's Meddling (Lions of Casterly Rock)
1x Time of Plenty (Lions of Casterly Rock)
1x The Annals of Castle Black (Guarding the Realm)

Characters
3x Daenerys Targaryen (Core Set)
2x Drogon (Core Set)
3x Khal Drogo (Core Set)
3x Rhaegal (Core Set)
1x Ser Jorah Mormont (Core Set)
3x Viserion (Core Set)
2x Viserys Targaryen (Core Set)
2x Targaryen Loyalist (Core Set)
1x Doreah (Called to Arms)
1x Quaithe of the Shadow (Tyrion's Chain)
3x Second Sons (Guarding the Realm)
1x Strong Belwas (The Red Wedding)
1x Irri (Oberyn's Revenge)
2x Stormcrows (Journey to Oldtown)
1x Jhiqui (Kingsmoot)
1x Qotho (House of Thorns)

Locations
3x The Roseroad (Core Set)
1x Plaza of Punishment (Core Set)
2x Illyrio's Estate (Core Set)
1x Tourney Grounds (Wolves of the North)
2x House of the Undying (Tyrion's Chain)
2x Slaver's Bay Port (All Men Are Fools)
3x Astapor (The Fall of Astapor)
3x Flea Bottom (Oberyn's Revenge)
1x Plaza of Pride (Watchers on the Wall)

Attachment

Events
3x The Hand's Judgment (Core Set)
3x Dracarys! (Core Set)
2x Fire and Blood (Core Set)
2x Nightmares (Calm over Westeros)
2x A Dragon Is No Slave (Guarding the Realm)
3x Consuming Flames (Journey to Oldtown)

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 12 lut 2018, 21:28

(wchodząc w offtopic) Orka, ale tak właściwie czym się różni twój deck od każdego generycznego Targa? Annalsami i Meddlingiem? Sam nie grywam, ale jak trafiam na Targi u przeciwnika, to wszystkie inne karty z twojego zestawu właściwie mogę obstawiać w ciemno.
(wychodząc z offtopica) Propsuję silne mordowanie Targ-Lanni, zwłaszcza jestem fanem wrzucenia Ilyna, zabicia szpenia (lub dwóch z Plazą) i zagrania Iron Bank will have its due. Zastanawiam się tylko, czy rozważałeś wywalenie smoków i użycie nie-smoczego burna w zamian (Consuming Flames na przykład)? Czy za bardzo brakuje dociągu?

orka1410

Postautor: orka1410 » 12 lut 2018, 21:35

Neo: - niczym. IMO jak już na silne zabijanie, to nie ma nic obecnie lepszego niż generyczny Burn, a skoro tak, to po co to zmieniac i kombinować?

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 12 lut 2018, 21:55

orka1410 pisze:Neo: - niczym. IMO jak już na silne zabijanie, to nie ma nic obecnie lepszego niż generyczny Burn, a skoro tak, to po co to zmieniac i kombinować?

Seems legit :D

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 12 lut 2018, 21:59

Neoptolemos pisze:Zastanawiam się tylko, czy rozważałeś wywalenie smoków i użycie nie-smoczego burna w zamian (Consuming Flames na przykład)? Czy za bardzo brakuje dociągu?

Z topdecka grałem tylko w jednej partii, ale odnoszę wrażenie, że draw jest najsłabszym elementem tej talii. Consuming Flames nie rozpatrywałem, bo nie jestem targowym graczem i w sumie gdzieś wyparłem istnienie tego eventu :-D Bardzo możliwe, że by się nadał, chociaż -4 siły łapie tyle fajnych postaci, że aż nie ma miejsca na ich wymienianie :-)

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 12 lut 2018, 23:12

No wlasnie ostatnio to tych dobrych 4ek juz za duzo nie ma, w tyrellach wszystko wielkie i tluste, w gj to samo bo asha dostala upgrade, w starkach jak wyladuje parszywy winterfell na stol to nawet kaski sie nie da spalic itd. Meta poszla w strone samo duze i male, sredniakow nie widac. A consuming jest wprawdzie masakrycznie drogi kosztowo ale brak wymagan jest przyjazny

I zgadzam sie z orka ze zwykly deck mono-lanni albo targ wyglada lepiej
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

michaelius

Postautor: michaelius » 12 lut 2018, 23:55

Ale za to jakoś więcej upierdliwych kolesi z 2/3 siły się zrobiło, więc consuming się przydaje. A do prawdziwego grubasa zazwyczaj i tak Astapor lub inna kombinacja była konieczna.

Boli cena w goldzie , ale tutaj Orka ma Meddlinga i Tourney Groundsy, więc może bardziej zaszaleć.

Ps. przydałby się deluxe do targów bo mój deck ma może z 10 kart innych niż ten Orki a różnice są w stylu ja gram 3 dracarysy +2 consuming + koronę

klepek

Postautor: klepek » 13 lut 2018, 08:36

Breaker pisze:Wg mnie masz troszke bezsensowny uklad postaci, smoki wsadziles tylko pod dracarysa, nawet ich nie wskrzeszasz. Jezeli one nie daja keywordow dance ani nie wracaja z deada to sa bardzo suabe, zrezygnuj z nich i dracarysow w ogole. Dracarys bez danki lub astaporu/slave'a nie siega obecnie niczego istotnego. No ok mozesz nim palic maluchy ale czy jest to warte slotow?

Zgadzam się, że jeden turniej nie jest wyznacznikiem, ale grałem czymś bardzo podobnym dawno temu, też bez danki, a z dracarysami i zająłem tym 2 razy drugie miejsce raz na finale pucharu galakty a raz na regio w krakowie.
Nie pamiętam ile osób.
Także Wiewiór nie słuchaj go, dracarysa nie wywalaj, to samo ze smokami.Nie trzeba Danki i astaporu by to działało.
Draw jest problemem, ale masz countinga, który w większości powinien być ok oraz funeral pyre. Miałem podobny zestaw i grało się spoko.
Potaniaczek też nie wywalaj, tym deckiem można zaczynać z countinga i całkiem fajnie się sypnąć.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 13 lut 2018, 10:18

Ofc astapor jest tutaj grubo za drogi, ja go nie sugerowalem.

Co do danki i reszty packagu smokowo-dracarysowego to owszem mozna grac jak klepek mowi tylko ze traci sie synergie pomiedzy efektami i na zlym dojsciu zostaniesz ze smokami na stole bez dracarysa albo z dracarysami na rece bez smokow :) . Taki uklad jak masz obecnie jest po prostu niestabilny, raz sie uda ale zazwyczaj deck sie wywali i zalatwisz sie sam

Btw klepcze grales tym zestawem okolo poltorej roku temu, w tamtej mecie to moze i dzialalo. Niestety obecnie trzeba skladac talie nieco inaczej

Choose your destiny :)
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

klepek

Postautor: klepek » 13 lut 2018, 14:42

Niby tak, ale nie zmieniło się kilka rzeczy :
Couting + funeral pyre - to draw przynajmniej przeciętny, a ten deck nie jest nastawiony na value + draw, tylko na aggro
Smoki + dracarys - są dobre bo smoki mają dobry przelicznik staty/gold cost i dobry zestaw ikon. Sam dracarys może jest nieco słabszy w mecie na grubasy+parchy (bez średniaków), ale w decku na agrro powinien się zmieścić.

Wiem, że ludzie tym grają, ale ja nigdy nie lubiłem wskrzeszania smoków z deada. Nie grałem tego nigdy w targach i widzę, że wiewiór podobne podejście zaprezentował.

Zmieniło się :
- Ilyn jest lepszy, bo można go wstać
- doszło więcej wstawania.
- jak wyszedł valar to ten deck stracił, bo weszło dużo ochrony przed śmiercią.
Teraz wyszedł valar dohaeris więc jest chyba troche mniej ochrony przed śmiercią, więc deck może wrócić do łask.

Co do decku ja bym proponował :
2 albo 3 sztuki treachery zamiast ptt - i być może zwiększyć trochę unique lanisterów, proponuje : łaskotka, shae, podricka,

Wróć do „Decki 2.0”