Night's Watch - pogadanki

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Night's Watch - pogadanki

Postautor: szczudel » 20 lip 2015, 09:13

Wczoraj stwierdziłem, że NW będzie moją pierwszą talią joustową. Nie po to aby z każdym wygrywać ale dlatego, że niesie nowe doświadczenie - grę stricte defensywną.

Mormont + Wall w połączeniu ze Sword in darkness lub plotem Game of Thrones jawi mi się jako bardzo interesująca kombinacja. Doprawić trzeba będzie odpowiednią dozą neutralnych Att (Milk of the P, Little bird dla Mormonta), obowiazkowym Iron Throne. Przy obecnym cardpoolu Starkowie wydają się oczywistym wzmocnieniem (Eddard, Bran)

Oczywiście wystawienie Niedźwiedzia i Muru nie przychodzi łatwo ale będzie warte swojej ceny.

Pierwszy CP niesie wzmocnienia, więc będzie tylko lepiej :)
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Krisso

Re: Night's Watch - pogadanki

Postautor: Krisso » 20 lip 2015, 09:54

Ja myślałem o night watch + bara R'hllor-kneel-pack (Yoren + seen in flames)

Trzeba jednak pomyśleć jak skontować GJ, którzy swoim eventem za 1 złota wysadzą cały mur w cholerę - IMO pierwszą postacią od której rozpoczynamy rozmowę o talii NW jest Benjen Stark x3

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 20 lip 2015, 09:55

nie, najpierw mormont x3 a potem dopiero benjen. ale owszem tez w komplecie ;p
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 20 lip 2015, 10:35

Można duplikować Mur. Chyba, że jest jakoś event Octopussies który ma cannot be saved. Looknę.

Looknąłem - We do not sow discarduje za unopposed. Not to właśnie cały wic Murem polega aby nie pozwolić sobie na unopposed. A zduplikowany Mur wytrzyma i to.

Nie twierdze, że powstanie deck idealny ale jak się już doprowadzi do zabunkrowania to Biały kieł na Mormoncie i Mur mogą dowieźć zwycięstwo :)

Benjen jest kapitalny - rangerów może nie ma na razie dużo ale ten +2 powera robi swoje. Murowany kandydat na postać no. 2. Szkoda tylko, że John działa tylko w ataku...

Abstrahując na moment od decku. Chciałbym plota który sprawia, że jeśli przeciwnik wystawia March to the Wall (lub generalnie idzie diacard lub sacrafice) to moi NW zgarniają te postacie. W setupie Mormomt ( i to z duplikatem), jakaś lokacja i łowimy :)

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 20 lip 2015, 10:58

w core secie bedzie put to the torch. nie wiadomo jak dokladnie dziala, ale znajac poprzednia wersje jestem pewny ze bedzie discardowal lokacje w jakis sposob (pewnie za wygranie topora, ale cholera wie)
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 20 lip 2015, 16:05

Dorzucam do decku Old Forest Hunter - w kluczowej sytuacji może dorzucić 3 złota do momentu aż zaczniemy marshaling. Karty może lecą na stos discardowanych. Ale jeśli mamy jeszcze nie użyte Rebulding (plot) to można jak na stos karty do discard pile odstawić ;)

Wiem, że burn, że discardowanie nie jest jazzy ale ranger który może w podbramkowej sytuacji uratować dominację to nie w kij dmuchał. Nie mówiąc (parafrazując Breakera), ze cost 2 to nowy 1 :).

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 22 lip 2015, 21:45

Pierwsza rozpiska za mną ;)

Wnioski następujące:
-Agenda: Banner of the Wolf.
Eddard wiadomo. Sansa fantastycznie wpisuje się w ideę NW - ona ma klękać do obrony i basta, jej skill lepszy niż renown . Bran - jako jedyny dostępny dla NW cancel nie wymaga komentarza.
-Draw&Discard. Widzę to tak, że Mormomt, Wall, Eddard, powinni stać jak najszybciej. Nie jest to tania zagrywka ale przy odrobinie szczęścia można to już w pierwszej rundzie osiągnąć. Old forrest hunter i Kingsroad przychodzą z pomocą. Jako, że trzeba po nich się pozbierać to z pomocą przychodzą Littlefinger, Samwell oraz Raven (a po pierwszym CP także i Will).
Implikuje to że nie ma potrzeby ściskać się w 60 kartach - 66, a nawet 70 powinno zapewnić bezpieczny rozmiar decku bez zbędnej redundancji.

Ciągle czekam na ujawnienie ostatniej nieznanej postaci - może to będzie ktoś na kształt Winterfell Stewart. Przydałby się do setupu.
Co więcej, cykl Westeros będzie spełnieniem defensywnych marzeń :) Plot For the Watch w połączeniu z Sword in Darkness będzie działał cuda. Nie zapominając, że Measter's Chain pozwoli spać spokojnie nawet jeśli ktoś zapoda nam Milk of the Poppy.

Krisso

Postautor: Krisso » 22 lip 2015, 22:06

szczudel pisze: Bran - jako jedyny dostępny dla NW cancel nie wymaga komentarza.

Wszyscy będą mieli dostęp do Hand's Judgement, który canceluje eventy... co nie zmienia faktu, że Bran jest świetny

Jak tam ci wychodzi proporcja char/lokacja/event/attachment? Zastanawiam się czy porzucić schematy z pierwszej edycji, czy jednak nadal utrzymywać wypracowane proporcje..

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 22 lip 2015, 22:13

W miare OK. 30+(plus bo jak pisałem nie widze potrzeby trzymania się 60 kart):13:8:7. Gdzie Cha:Loc:Att:Ev. Słabo u NW z lokacjami :/. Roseroad zamienię przy pierwszej okazji jak tylko się coś ciekawego pojawi.
Problem mam taki, że tylko 7 plotów może być :P. Chyba będzie obowiązkowo miejsce marnowało Confiscation, ale to tylko do pierwszego cyklu bo potem zastąpi je wspomniany Measter's Chain.

BTW- faktycznie jest jeszcze Hand's Judgement. To chyba wprost dojdą 3.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 24 lip 2015, 21:36

No i masz...
Przeglądałem sobie spoilery kart i dopiero mnie trafiło, że Aemon ma "No attachmemts". I w pysk strzelił cały misterny plan z Measter's Chain...

Szkoda. Nie dość, że byłby fajny efekt (kneel na save i att ściągając Milk of the Poppy to immersja byłaby niezgorsza - measter leczy rany i uzdrawia w chorobie.

Wróć do „Dyskusja ogólna”