Analiza Plotow

O konstrukcji talii, pytania, porady, pomysły, talie turniejowe
Awatar użytkownika
zimoch

Re: Analiza Plotow

Postautor: zimoch » 08 sie 2012, 13:48

Twist of Fate- potezne parametry, drawback niestety rowniez kosmiczny. idealnie powinno sie to odkrywac w turze w ktorej przeciwnika odpala valara = drawback nam nie robi, w praktyce nikt nawet nie probuje tym grac. bieda 2/10

Oj. tu mocno pojechałeś :) To jest bardzo dobry plot. Grany gdy spodziewasz sie valara i grany gdy masz sporą przewagę na stole - wybieram go prawie zawsze gdy mam talię z burnem i direct kille lub kontrolę nad postaciami przeciwnika (np. klękanie)

dla mnie 9/10 ale nie do każdej talii

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 08 sie 2012, 14:09

Threat from the North - ocena 8/10 jest troche bezsensowna, w burnie to 10/10 i nie wyobrazam sobie tego decku bez plotu. W pozostalych niegrany w zasadzie i tam jest 0/10. Mysle ze przydaloby sie dac dwie oceny w tym przypadku po twoja ocena ani nie oddaje tego co on robi w burnie ani tym bardziej co on robi poza nim :)
Wildfire Assault - pewnie ze valaar jest doskonalym resetem ale nie zapominaj ze w taliach na wielkich krowach to jest lepszy reset (np smoki) w dodatku cannot be saved daje genialny antyplot do decku na sand sanke combo. Dalbym tutaj 5-6/10
Counting Favors - Nikt nie zauwazyl ze ten plot jest genialny przeciw deckom o duzym draw, gdzie daje nam bez drawbacku pociagnij 3 karty. Oczywiscie prawie nieodzowny dla combo deckow gdzie bym mu dal nawet 8-9/10

michaelius

Postautor: michaelius » 08 sie 2012, 15:18

Breaker pisze:[Lions of the Rock
Breaking and Entering- traitowy plot ( ;) ), niby ma te 2 claima, niby zdolnosc cos potrafi w deckach na lanni albo martellach, ale jakos nie moge sie do niego przekonac, cos mi w nim nie pasuje. uwazam ze slaby jest 3/10

Drugi najlepszy w grze plot z claimem 2, ze swietna inicjatywa (jak na claim 2), niezlym goldem i praktycznie zerowa wada 3/10 ?

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 09 sie 2012, 07:59

Twist of Fate to nie jest i nigdy nie bedzie plot ktoremu mozna dac nawet okolice 9/10- takie oceny to daje plotom typu retaliacja czyli full wypas. to ze sytuacyjnie moze sie przydac to napisalem, sry ale uwazam ze to szrot i tyle, a to ze Tobie sie akurat sprawdza no to trudno

@berto- no to zacznij sobie wyobrazac bo ja np. uwazam ze trzymanie hatchling feasta tylko w celu zagrania tego plota wg mnie mija sie z celem. uwazam ze uwala on powaznie fajne postacie ktore moglyby sie przydac jak np. street waifa i blue lipped warlocka i ktore uwazam za warte wsadzenia do talii. dlatego dalem 8/10, plot jest ogolnie combowaty i przydaje sie.
widze ze nie przeczytales mojego wczesniejszego posta. napisalem w nim ze kieruje sie ogolnym spojrzeniem, a nie przydatnosci w swirowym combosie.

@michaelius- ta zerowa wada powoduje ze nie moge przegrac oka, co mi czesto pasuje w celu np. odpalenia responsow za przegrywanie. zreszta 2 claima... wow, claim to detale w tej grze, rzadko wygrywa gre i jest tylko drobnym dodatkiem.

no prosze jak fajnie wyszlo, uderzylem w stol i zaczela sie dyskusja. YAY! :D
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

michaelius

Postautor: michaelius » 09 sie 2012, 10:58

Responsy za przegrywanie ma jeden dom ;)

I jeszcze nie zdazylo mi sie by zdolnosc tego plotu zrobila mi jakakolwiek krzywde.

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 09 sie 2012, 11:48

bez jaj nie ma czegos takiego jak ocena ogolna. W burnie nie ma mowy o grze bez threat i musi on miec bezapelacyjnie ocene 10/10. Hatchling przydaje sie nie tylko do tego moze zastopowac challnge na jedna runde robie to wielokrotnie w moim kontrolu) i jest to tez 10/10 bezapelqacyjnie. Nie mozesz dac oceny plotowi 8/10 jesli jest to 10/10 lub 0/10 w zaleznosci od typu decku.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 09 sie 2012, 11:55

W pełni się z Berto zgadzam.
Z resztą Threat to nie tylko Feast. -1 do siły do dla burna kolosalna różnica i do tego warunek odrzucający postać, zauważ, że w burnie nadal masz wiele efektów tylko obniżających siłę, ale nie zabijających (discardujących) to dostajesz to gratis. To co forever burning robi przy tym plocie jest często gorsze od Feasta.
A samego Feasta z resztą nie trzyma się tylko dla tego plota, bo doskonale stopuje challange.
Także w burnie 10/10 i absolutny obowiązek, poza tym raczej się nie przydaje.
Fire and blood

Awatar użytkownika
Blackwrath

Postautor: Blackwrath » 14 sie 2012, 08:04

nie no ta cała ocena karty była raczej opinią prywatną nie czymś o co należy się wadzić. bo np. dla mnie Hear me roar! ma 0/10 bo nigdy tego nie użyje jako że lani nie gram;) natomiast co do chociażby Mad King`s Legacy... wszyscy na to psioczą ... ale prawda jest taka że nie wsadzasz tego do plot decku jak wiesz że przeciwnik nie gra na attachmentach...zresztą jak grasz przeciw lani to na bank maja jakiś attachment ;) ale to już kwestia doboru plotów pod przeciwnika...

co do reszty nie chce mi się rozpisywać:) proponuje traktować listę napisaną przez Breaker`a jak coś na czym mogą bazować początkujący gracze... bo prawda jest taka ile graczy tyle opinii na temat poszczególnych plotów:) i mogli byśmy się wadzić nad nimi w nieskończoność:)

@Breaker -że ci się chciało tak rozpisywać:)

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 14 sie 2012, 09:31

Mad King nie jest targom potrzebny. Masz Lokacje usuwajaca attache i Dragon thiefa

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 14 sie 2012, 13:37

ze sie Wam chcialo czytac!! ;)

owszem to ma byc glownie temat informacyjny dla poczatkujacych, jednakze fajnie ze nagle wszyscy wyskoczyli do przodu i napisali ze sie ze mna nie zgadzaja- tym sposobem napisali co mysla czyli doskonale. niby costam jest pisane jak pokazuja nowe karty, ale jakos tak zdawkowo a zreszta pisze sie zazwyczaj o kartach na pierwszy rzut oka bo nikt danych kart jeszcze nie przetestowal. a tutaj to rozmawiamy o rzeczach dawno juz widzianych i sprawdzonych.

tak btw przetestowalem rivery i zaraz je opisze, stay tuned
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Wróć do „Decki”