Longship Maiden's Bane

O konstrukcji talii, pytania, porady, pomysły, talie turniejowe
Luka_Brazzi

Re: Longship Maiden's Bane

Postautor: Luka_Brazzi » 13 lip 2015, 09:26

Trochę porządku zrobiłem.

Nie był to błąd. Eksperyment z Threatem zamiast Fear'a. Starkowe decki są zawsze problemem i Threat + Aegon dają oddech.
A mnie jedna tura na mniejszej sile nie boli.

Ponadto dobrym rozwiązaniem na LMB jest Ghaston (Brimstone/Scourge bardzo lubi stateczki), Stark NA, Bara NA, Lanni Kneel,
Burn z Pyrophobią (zimoch Tobie chyba nie trzeba tego mówić)...
Czyli w zasadzie każdy T1 deck ma w arsenale rzeczy, które eliminują LMB albo na tyle je blokują, że gra się wyrównuje.
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
Szorstki Fred

Postautor: Szorstki Fred » 13 lip 2015, 10:29

Sorry Skavi, ale jak Lannister radzi sobie z HoD LMB?
Kneel lokacji nie zadziała bo HoD, jak już wskoczył to wskoczył i jeden challenge jest w tubę. Dalej już nie powalczy, rzeczywiście, bo co wstanie to leży. Ale jeden, ten najważniejszy pociśnie, obstawa zajmie się resztą, jedyna opcja jaką widze to wojna na wyniszczenie, ale antylokacyjne wsparcie w plotach musi być inaczej nidyrydy :(

Ktoś już wspomnał a ja się przychylam do tej opinii, że w najnowszym faku statki dostaną czapę. Archetyp zbyt spopularyzowany przez jankesów, żeby go kosa ominęła.
Obrazek"I have a tender spot in my heart for cripples and bastards and broken things"

SLave

Longship Maiden's Bane

Postautor: SLave » 13 lip 2015, 10:57

Nie wiem, co wy w tym statku widzicie.

1. Jak kto go gra pod HoD, to już na starcie ma mniejsze zasoby, więc go każdy Lannister powinien pocisnąć.
2. Jeden challenge rzeczywiście wygra. A niech sobie wygra. To tylko jeden challenge. Jeden na sześć.
3. Nie kładziemy statku, jeno obstawę. Ten statek musi wskoczyć do challenge'u. Nie może go inicjować. Więc jak wszystko położysz, a potrafisz, to przyłączy się do jednej obrony i koniec.
4. Jeśli gramy rushem, to powinniśmy bez problemu go wyprzedzić. On zaczyna z małym set-up'em. Mamy trzy ploty, nim nas doścignie z zasobami.
5. Każdy location hate sprowadza go na brzeg, gdyż obniża jego siłę w starciu.
6. Każdy solidny deck na armiach go dewastuje. Czy to Targaryen Armies po pięć siły każda, czy nawet Knights of Summer, gdzie rycerzyki osiągają 20 siły.
7. Martell na Taste for Blood z elementami kontroli? Albo na kaktusikach? Albo na Ghaston Grey?
8. Greyjoy na unopposed challenges ze Scouting Vessel?

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 13 lip 2015, 11:14

no bo to nie maiden bane wygrywa gre. chodzi o to ze on odciaga uwage od tego co naprawde robi gre. zreszta jego sie bierze do comba z theosiem ktory co ture flekuje Ci kolesia w marshallingu a on sie smieje, sejvuje kogos tam i dociaga 2 karty z aerona agendy. calosc jest ofc do pojechania bo jest sporo elementow w ktore mozna nasypac piasku, ale przy przyzwoitym poczatku potrafi zalozyc niezly lockdown
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
e-bej

Postautor: e-bej » 13 lip 2015, 11:26

Breaker pisze:no bo to nie maiden bane wygrywa gre. chodzi o to ze on odciaga uwage od tego co naprawde robi gre. zreszta jego sie bierze do comba z theosiem ktory co ture flekuje Ci kolesia w marshallingu a on sie smieje, sejvuje kogos tam i dociaga 2 karty z aerona agendy. calosc jest ofc do pojechania bo jest sporo elementow w ktore mozna nasypac piasku, ale przy przyzwoitym poczatku potrafi zalozyc niezly lockdown

To zupełnie nie o to chodzi. Najmocniejszy z tego typu decków jest z LMB na HoD i Theona ani Aerona tam nie uświadczysz.

Proponuje obejrzeć półfinał regionalsa z UK, w którym HoD Bane wygrywa z HoD Ghaston Grey.

@Slave: jeśli używasz LMB tylko raz to żle grasz. Great Wyk i Frozen Outpost robią swoje.

I nawet jak zdiscardujesz LMB wraca sobie grzecznie do gry, fakt bez immunity ale zawsze wraca :)

Pzdr

Awatar użytkownika
zimoch

Postautor: zimoch » 15 lip 2015, 21:13

Dyskusja się rozwinęła - super.
SLave pisze:Nie wiem, co wy w tym statku widzicie.

1. Jak kto go gra pod HoD, to już na starcie ma mniejsze zasoby, więc go każdy Lannister powinien pocisnąć.
2. Jeden challenge rzeczywiście wygra. A niech sobie wygra. To tylko jeden challenge. Jeden na sześć.
3. Nie kładziemy statku, jeno obstawę. Ten statek musi wskoczyć do challenge'u. Nie może go inicjować. Więc jak wszystko położysz, a potrafisz, to przyłączy się do jednej obrony i koniec.
4. Jeśli gramy rushem, to powinniśmy bez problemu go wyprzedzić. On zaczyna z małym set-up'em. Mamy trzy ploty, nim nas doścignie z zasobami.
5. Każdy location hate sprowadza go na brzeg, gdyż obniża jego siłę w starciu.
6. Każdy solidny deck na armiach go dewastuje. Czy to Targaryen Armies po pięć siły każda, czy nawet Knights of Summer, gdzie rycerzyki osiągają 20 siły.
7. Martell na Taste for Blood z elementami kontroli? Albo na kaktusikach? Albo na Ghaston Grey?
8. Greyjoy na unopposed challenges ze Scouting Vessel?

@1 Setup mam naprawde dobry - bardzo dużo lokacji za 0 i 1 zł robią swoje.
@2 Old Wyk plus resta warshipów robią swoje - wychodzisz jako drugi (przeważnie) bronisz się LMB w oko ew. power a atakujesz warshipami
@3 inicjujesz innymi warhipami - lub jakimś weenie charem
@4 Rush ma duże szanse - to prawda
@5 hate do lokacji w większości wymaga wygrania chalanga a oto jest bardzo trudno od samego poczatku - nawet jak trafisz na FG to i tak coś tam z discardu wróci
@6 zawsze jest valar i inne resety - zastanawiam się nawet czy nie polecieć tu z WB i dorzucić influenca
@7 Nie wiem dlaczego taste for blood - GG to mnie przemawia ale to wróci lokacje na ręke , która wróci w nast marshallingu - fakt ze bez immunity ale dalej jest grywalna

Deck nie jest niepokonany - jest mocny i bardzo uniwersalny

Szorstki Fred pisze:Sorry Skavi, ale jak Lannister radzi sobie z HoD LMB?
Kneel lokacji nie zadziała bo HoD, jak już wskoczył to wskoczył i jeden challenge jest w tubę. Dalej już nie powalczy, rzeczywiście, bo co wstanie to leży. Ale jeden, ten najważniejszy pociśnie, obstawa zajmie się resztą, jedyna opcja jaką widze to wojna na wyniszczenie, ale antylokacyjne wsparcie w plotach musi być inaczej nidyrydy :(

Ktoś już wspomnał a ja się przychylam do tej opinii, że w najnowszym faku statki dostaną czapę. Archetyp zbyt spopularyzowany przez jankesów, żeby go kosa ominęła.

Żeby była jasność też bardzo nie lubie decków characterless - dla mnie też fuj. A lanni sobie nie radzą :)

Luka_Brazzi pisze:Trochę porządku zrobiłem.

Nie był to błąd. Eksperyment z Threatem zamiast Fear'a. Starkowe decki są zawsze problemem i Threat + Aegon dają oddech.
A mnie jedna tura na mniejszej sile nie boli.

Ponadto dobrym rozwiązaniem na LMB jest Ghaston (Brimstone/Scourge bardzo lubi stateczki), Stark NA, Bara NA, Lanni Kneel,
Burn z Pyrophobią (zimoch Tobie chyba nie trzeba tego mówić)...
Czyli w zasadzie każdy T1 deck ma w arsenale rzeczy, które eliminują LMB albo na tyle je blokują, że gra się wyrównuje.

Burnem z pyro przegrałem właśnie - szczerze mówiąc byłem blisko ale zabrakło 1 str żeby obniżyć bane'a do 2- niefart. Pewnie masz racje ale moim zdaniem to jest podobnie jak z agendą BT - psuje to fun z gry wg mnie mocno.

Co zrobi stark NA? - meera nie wyblankuje wszystkiego, Barasie mają rekursje to trochę ich wróci - al też tego nie widze - no chyba że o rushu gadasz , Lanni Kneel? - jak panie?

Prosiłbym o jakieś dalsze komba jakie się wam nasuwają - narazie grałem swoją wersją i uważam że jest mega wolna.

Awatar użytkownika
zimoch

Postautor: zimoch » 15 lip 2015, 22:03

Wyszło nowe faq skutczenie ukrucając ten deck - dziękuje wszystkim za uwagę

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 15 lip 2015, 22:18

Nie do końca jestem pewien tej skuteczności :) Osłabienie na pewno.
#moribundziewróć

SLave

Postautor: SLave » 16 lip 2015, 00:53

zimoch pisze:Co zrobi stark NA?

Northland Keep

Wróć do „Decki”