Tourney for the Hand - I miejsce MELEE (Łódź 2014)

O konstrukcji talii, pytania, porady, pomysły, talie turniejowe
Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 23 sty 2014, 07:53

House Card
House Targaryen SUCK! BALLS! Warsaw 2012
Agendas
Heir to the Iron Throne Queen of the Dragons

Plots (7)
Take Them by Surprise - Lords of Winter 1
Retaliation! - A Song of Silence x1
Summoning Season - Core Set x1
Outwit - The Isle of Ravens x1
Fury of the Dragon - Ancient Enemies x1
Wildfire Assault -Night's Kit Promo x1
Winter Festival - Wolves of the North x1

Characters (29)
Viserys Targaryen - Core Set x1
Long Lances - The House of Black and White x2
Viserion - Queen of the Dragons x3
Balerion the Black - Return of the Others x1
Ser Jorah Mormont - Princes of the Sun x1
Missandei - Reach of the Kraken x1
Ser Barristan Selmy - Tourney For The Hand x1
Horseback Archers - Queen of the Dragons x1
Dragon Thief - Ancient Enemies x1
Maester Aemon - A Change of Seasons x1
Daenerys Targaryen - Queen of the Dragons x3
Young Griff - Valar Dohaeris x1
Drogon - Queen of the Dragons x3
Refugee of the Plains - Refugees of War x3
Strong Belwas - Valar Dohaeris x2
Khal Drogo - Core Set x1
Rhaegal - Queen of the Dragons x3

Events (8)
Ambush from the Plains - Queen of the Dragons x3
Nightmares - Lords of Winterx 1
Make an Example - Princes of the Sun x2
Incinerate - Valar Morghulis x2

Locations (23)
Kingsroad Fiefdom - Queen of the Dragons x3
Temple of the Graces - Core Set x3
Meereenese Fighting Pit - A Roll of the Dice x1
Yunkai - Queen of the Dragons x1
Astapor - Queen of the Dragons x1
Meereen - Queen of the Dragons x2
Meraxes - Trial by Combat x1
Summer Sea - Queen of the Dragons x3
Khal Drogo's Tent - Queen of the Dragons x1
Hall of Dragons - A Harsh Mistress x1
Eastern Fiefdoms - Queen of the Dragons x2
Great Pyramid of Meereen - A Harsh Mistress x1
Bay of Ice - Kings of the Sea x3

Zacznę od finału.
Siedziałem przy stole w bardzo zacnym gronie: Jimi (Baraheon), Matmad (Greyjoy) i Skaven (Targaryen Dothraki). Pierwsze rundy to było głównie powstrzymywanie rushu Jimiego (Melisandre ubita dwa razy) i mojego (Drogon w piachu). Skaven wysypywał takie ilości dothraków, że nie sposób było wjechać tam inaczej jak w oko (z wiadomych powodów pomijałem tę opcję). Matmad siedział cichutko jak mysz pod miotłą, ale grałem z nim wcześniej trzy gry (dwie wygrał) i wiedziałem, jak szybko może spod tej miotły wyleźć. W ostatniej rundzie każdy mógł wygrać, dlatego wiedziałem, że muszę być pierwszym, który spróbuje. Wiedziałem też, że Skaven będzie pierwszym, który zrobi wszystko, żebym nie dobiegł.
Główne pytanie brzmiało, czy Skaven ma na ręce Loyal to the Last. Ponieważ ręka Skavena była rozległa jak Mur, a Skaven ZAWSZE ma wszystko, co może uniemożliwić wygraną innym, przyjąłem, że oberwę Loyal to the Last. Zgadłem i pierwszy atak Barristanem i Young Griffem zakończył się odejściem w niebyt. Na szczęście mój optymistyczny plan się sprawdził i Skaven nie miał drugiego Loyala, dzięki czemu Viserion z Rhaegalem zakończyli grę.
Dziękuję moim przeciwnikom, bo grać z Wami to zawsze przyjemność (serio ;) ). Jimi, przykro mi, że akurat się na Ciebie trochę uwziąłem, ale wiadomo jak jest. Grałeś Bara, siedziałeś naprzeciw - to wystarczyło. Matmad - cieszę się, że czwarty wspólny stolik tego dnia udało mi się wygrać. Skaven - dzięki Tobie finałowe potyczki zawsze są tak emocjonujące, że niezależnie od pory wszyscy działają na pełnych obrotach.

Pozdrawiam wszystkie stare (znajome) i nowe twarze. Gratulacje dla kolegi z półfinału, który w pierwszym ever turnieju melee wszedł do top (przepraszam, ale imienia zapomniałem). Super, że ponownie udało się zagrać ze Slavem (ach, ta Twoja pamięć!), Szorstkim, Simonem (i to 2 razy!), Jamkiem, Rebelem, Marcelem, a po raz pierwszy z Batmanem i Sebastianem (?). Do zobaczenie następnym razem!

PS: Fajnie się złożyło, że deck na smokach niejako przejąłem od Michałku, który półtora roku temu w Poznaniu zakończył swą przygodę z AGoTem. Dzień po łódzkim finale Michałku wrócił na scenę turniejową, ja zatem rozstaję się ze smokami. Oddaję je właścicielowi, trochę zmienione. Granie Targaryenami w melee okazało się ciekawe (i całkiem skuteczne). Na następny turniej w melee przyjadę z czymś nowym.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Tourney for the Hand - I miejsce MELEE (Łódź 2014)

Postautor: Michalku » 23 sty 2014, 08:09

fruszu pisze:PS: Fajnie się złożyło, że deck na smokach niejako przejąłem od Michałku, który półtora roku temu w Poznaniu zakończył swą przygodę z AGoTem. Dzień po łódzkim finale Michałku wrócił na scenę turniejową, ja zatem rozstaję się ze smokami. Oddaję je właścicielowi, trochę zmienione. Granie Targaryenami w melee okazało się ciekawe (i całkiem skuteczne). Na następny turniej w melee przyjadę z czymś nowym.

Ależ absolutnie nie roszczę sobie do tego decku żadnych praw, tym bardziej, że jest to no brainer, a Ty grasz mocno zmienioną już wersją. :) Także ze smoków nie rezygnuj, a jak spotkamy się w melee przy jednym stole to razem spalimy cały świat ;)
Fire and blood

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 23 sty 2014, 10:20

Kaman Fruszu, nie mam żalu do Ciebie, tym bardziej że sam jechałem Cię we wcześniejszych rundach, widząc że Ci słabo na początku doszło i jesteś odsłonięty.
Po grze niektórzy mnie pytali czemu nie rzuciłem Mel's Favora, którego miałem na ręce, na Danutę. Teraz jak analizuję, to nie zmieniłoby nic w Twojej sytuacji, a ja i tak byłem na straconej pozycji, bo byłem ostatni w rundzie. Jeśli nie Ty, to dobiegłby przede mną Mat albo Skawen, których nie było szans w tym momencie powstrzymać. W związku z tym wolałem wystawić więcej luda na stół i liczyć na cud.
Źle wyczułem Skawena przed plotami – miałem nadzieję że zagra w tej rundzie Fortified Position i kupię Favorem Twojego smoka z powerem. ;)

Obserwatorzy mówili, że finał był bardzo fajny i to jest myślę wielki plus. Gratulacje, dopiąłeś swojego i smoki wreszcie wygrały.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Jemioł

Postautor: Jemioł » 23 sty 2014, 11:01

@Jim, Fruszu: Fruszu po prostu kontynuował tradycję z poprzednich dwóch stołów Jima ;)

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 23 sty 2014, 11:43

Jedźcie Jima!
Btw. Skawen po grze mi powiedział, że od początku miał na ręce 2 Wedding Feasty. Więc w tej turze byłby koniec tak czy siak i jako ostatni byłem w d...
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

SLave

Postautor: SLave » 23 sty 2014, 22:26

fruszu pisze:Super, że ponownie udało się zagrać ze Slavem (ach, ta Twoja pamięć!), Szorstkim, Simonem (i to 2 razy!), Jamkiem, Rebelem, Marcelem, a po raz pierwszy z Batmanem i Sebastianem (?). Do zobaczenie następnym razem!

Po raz kolejny Szczecin poległ w spotkaniu z fruszowymi smokami. Ale, nie bój hatchlinga. Już ćwiczymy, coby następnym razem zwyciężyć.

Wróć do „Decki”