1. The Shadow City

Skeczor

1. The Shadow City

Postautor: Skeczor » 21 lut 2018, 17:16

Obrazek

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Re: 1. The Shadow City

Postautor: szczudel » 21 lut 2018, 17:59

Czy można bylo w 1 ed wrzucać karty bez shadow na shadow? Pytam bo miałoby to sens z ta lokacja Martelli.
Wreszcie nowa mechanika a nie durne bestow, które niewiele miało z nowością i ciekawymi rozwiązaniami wspólnego.

Btw - teraz Meera na pewno wróci :)
Wiele o niej slyszalem dobrego.
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 18:05 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 21 lut 2018, 18:04

Ja się za to zastanawiam, co oznacza minus w polu kosztu tego Lanni eventu. Kosztuje 0 czy nie można go zagrać nie z shadows?

I czy tylko mi się wydaje debile wording shadows - "as an action", czyli formalnie nie można zagrać jako interrupta?
Ostatnio zmieniony 21 lut 2018, 18:06 przez Neoptolemos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 lut 2018, 18:06

W artykule bylo ze musi przejść przez shadow. Wiec pewnie o to chodzi.
Swoja droga Shadow na postaciach NW będzie bombastyczny. Ambush tylko, ze lepiej (chyba ze Cat blokuje).

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 21 lut 2018, 18:14

Fakt. Ciekawe czy będą eventy "Shadow only" z wyższym kosztem shadowa i jak będą działać z HJ.

bigrat

Postautor: bigrat » 21 lut 2018, 19:41

A ja się zastanawiam co zrobi FFG po 5 cyklu skoro odpowiada on 5 ksiązce, a Dżordż jak pisał tak pisze (niczym legendarny Gendy w wiosłowaniu), do rotacji jeszcze 3 cykle w których będzie co? Arrynowie, Kingthguardzi może nawet Inni?, jako zapchajdziury? Wszystko fajnie, później Core Set 2, ale mam nadzieje że nie zrobią Agota 3.0... :D

edit: wcześniej nie przyglądałem się ilustracji pudełeczka bo myślałem że ziomeczek pośrodku jedzie na koniu w otoczeniu innych - ale chyba nie, trzeba powitać prawdopodobnie Ser Roberta Stronga (ciekawe czy dadzą mu przekornie trait "Seven"?- biały płaszczyk, kolorowa kita na hełmie - tylko dół miecza jakby nie istniał - "shadows?).

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 lut 2018, 19:53

Co to ma za znaczenie, ze Dżordżyk literacko nie domaga. Jakby napisał sagę do końca, to 2 Cykle dalej byłby ten sam problem.
Liczę, że pójdą w przeszłość. Ksiazka, w przeciwieństwie do filmu, nie stroniła od flashbacków więc jest z czego wybierać.
Chchiałbym też aby pożądnie wprowadzono jakiś ród jako dodatek. To co się dzieje z Freyami czy Dzikimi (ich theme przynajmniej się rozwija) to śmiech na sali. O wiele lepiej już Tullyowie się prezentują.

Powiem szczerze, Shadow sprawił, ze odzyskałem zainteresowanie grą. Masa spoilerów, którą jesteśmy karmieni od kilku dni to same nudy.

templar

Postautor: templar » 21 lut 2018, 19:54

Czyli w sumie wiadomo jaka będzie Meera, pytania tylko o wysokość wyjścia z szadoła.

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 22 lut 2018, 09:16

Szczudel, ja tam liczę że nie pójdą w przeszłość, bo to odebrałoby mi fluffu - tak jakby w karciance o II wojnie światowej ktoś zagrywał Napoleona. IMHO 7 cykl będzie o wichrach na luźnej podstawie tych paru rozdziałów które już są, a 8 powrót do Gry o Tron tylko ze wspominaniem o Arrynach i innych pominiętych wątkach.

Wydaje mi się że najmocniejszą rzeczą w shadowach będzie to że mogą się setupować za 2 - nagle otrzymujemy lokacje/eventy/grabaski które nie psują setupów a wręcz odwrotnie i to jest duża wartość dodana. Mam nadzieję, że w tym 1. CP dadzą jakieś dwie silne neutralnego shadowy, bo w przeciwnym razie przez dwa cykle i tak po frakcji będzie można rozpoznać ze 100% dokładnością co to za karta jest w shadow przeciwnika.
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 22 lut 2018, 09:25

VegetaZen pisze:CP dadzą jakieś dwie silne neutralnego shadowy, bo w przeciwnym razie przez dwa cykle i tak po frakcji będzie można rozpoznać ze 100% dokładnością co to za karta jest w shadow przeciwnika.

Dokładnie. Pierwsze co pomyślałem jak zobaczyłem spoilery (no i to czy można shadowować kartę nie shadow)".

Wróć do „5. Dance of Shadows”