Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa

Luka_Brazzi

Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa

Postautor: Luka_Brazzi » 03 wrz 2017, 00:18

Obrazek

jesienny powiew
gnie łodygę bambusa
panda jest głodna

Panda Post Gaming z dumą zaprasza wszystkich zainteresowanych na Pierwszy Krok na Ścieżce Bambusa.
Nie bójcie się, nie jest to szkolenie z okładania się patykami po głowach tylko pierwszy turniej Legendy Pięciu Kręgów organizowany przez Panda Post Gaming. Będzie to turniej Launch Kit/Impreza Premierowa

KIEDY?
Sobota 07.10.2017

GDZIE?
Bookhouse Cafe, ul Świętokrzyska 14 Warszawa (po co zmieniać działającą formułę :D)

NAGRODY/FORMAT
Ponieważ to pierwszy nasz turniej w L5R i jednocześnie jest to turniej Launch Kit/Impreza Premierowa nagrody będą pochodzić z Kitu
Wydaje nam się, że większość z graczy od dłuższego czasu gra na proxach lub w sieci, więc nie będziemy się bawić w Launch Party/Imperial Summons i od razu wchodzimy w Way of the Rings.
Co to znaczy?
- Gramy pełnymi deckami (40-45 kart na talię)
- Obowiązują nas role klanów czyli:
    Crab - Keeper of Air
    Crane - Keeper of Water
    Dragon - Keeper of Void
    Lion - Keeper of Earth
    Phoenix - Seeker of Void
    Scorpion - Seeker of Air
    Unicorn - Keeper of Fire

GODZINY
Zaczynamy zapisy o 10:30, turniej zaczynamy pkt 11. Jeżeli świat się zawali i korki kogoś zatrzymają (w Warszawie często teraz się demonstruje i biega w maratonach, może być różnie z dojazdem) to poczekamy kilka minut, ale spóźnienie o więcej niż 10 minut oznacza, że gracie od drugiej rundy.
W zależności od ilości graczy gramy 3 do 5 rund swissa i odpowiedni top. Zobowiązuję się przez nadchodzący miesiąc ogarnąć system x-2 i zastosować go na turnieju.

CZYM GRAMY
Ponieważ premiera L5R będzie miała miejsce tylko kilka dni wcześniej, rozumiemy, że do kogoś mogą nie dotrzeć CoreSety. Z tego powodu WYJĄTKOWO dopuszczamy granie proxami na turnieju. Na imprezie będzie można odebrać zamówione u nas w sklepie pudełka, jeżeli zamówiliście boxy u naszych znajomych z Powergames na pewno też możecie się z nimi dogadać na odbiór w dniu turnieju :), ponadto będziemy mieli kilka pudełek ze sobą jeżeli ktoś będzie chciał dokonać zakupów na miejscu.

ZAPISY/LIMITY
Ponieważ Bookhouse nie jest z gumy na turnieju obowiązuje limit miejsc.
Miejsc jest 50 i obowiązują zapisy przez email.
Zapisujemy się pisząc na pandapostgaming@gmail.com w temacie pisząc Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy
W treści piszemy Imię i Nazwisko i wybrany klan (nie jest to konieczny wybór ostateczny, ale lojalność będzie nagrodzona)
Jeżeli nie dostaniecie potwierdzenia zwrotnego ode mnie, poczekajcie dzień albo dwa zanim zaczniecie mnie atakować :D

KOKU
Koszt udziału w turnieju to 15 PLN. Dochód zostanie zużyty na nagrody i bambus dla Pand :)

LICZNIK MIEJSC
Będzie aktualizowany codziennie wieczorem :)
38 miejsc wolnych
#moribundziewróć

Luka_Brazzi

Re: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa

Postautor: Luka_Brazzi » 06 wrz 2017, 08:27

Mały spoiler na środek tygodnia.
Zwycięzca każdego turnieju Ścieżki Bambusa zostanie naszym Daimyo.
Z tytułem wiąże się otrzymanie maty i dodatkowych bonusów, które ogłosimy później.

I na zachętę, oto mata za pokonanie pierwszego kroku na Ścieżce Bambusa.

Obrazek
#moribundziewróć

michaelius

Re: Ścieżka Bambusa Krok Pierwszy 07.10.2017 Warszawa

Postautor: michaelius » 08 paź 2017, 13:22

Ja już się tyle naprodukowałem to wrzucę i tutaj :)

kempy pisze:
michaelius pisze:Pandowy turniej jak zawsze super :)

Jak się już obudziłeś to może jakiś raport i zwycięska splash-lista? ^_^

Z raportem to będzie gorzej bo już mi się wszystkie gry lekko zlewają zwłaszcza 4 ze skorpionami :)

W sumie to sam nie wiem jakim cudem zrobiłem drugie miejsce. Wosho mi nie wierzy ;) , ale przed turniejem zagrałem tylko 3 gry na proksach innymi klanami.

No ale core set jest jaki jest wiec złożyłem deck "good stuff" podpytując na Cranowej grupie o kilka kart , które wydawały mi się mocno wątpliwe, splash uznałem , że powinien negować moje słabości , więc wziąłem Craba dla Reprieve i Stoic gunso (wrzucenie gościa który sam się pompuje do 5 siły robi różnicę).

Na miejscu okazało się, że jest tylko 3 Żurawi a więcej jest nawet Unicorna co mnie lekko zdziwiło.

A gry posiłkując się Jousting Pavilionem to co pamiętam:

1. Olek "Lion" moja pierwsza gra Żurawiem przeciwnik jak pamiętam na podobnym poziomie doświadczenia był - generalnie bardzo wyrównana, ale byłem ciut szybszy i stronghold Lwów padł od polityki ;)
2. Artur "Unicorn" - tutaj wtopiłem na własne życzenie przez nieznajomość kart - miałem setup z 1 i championki i wbiłem samotną championkę akurat w prowincję odrzucającą postać - a miałem wyczyścić podwójnym Voidem fate z obu postaci przeciwnika i następną turę zacząć z Championem vs pusty stół przeciwnika. Mimo wszystko rzeźbiłem dalej i mimo naporu przeciwnika 3 prowincje rozbiłem. W ostatniej turze miałem 2 Stoic Gunso na ręce w prezencie dla Strongholdu przeciwnika, ale warunek był najpierw wybronić atak Unicorna na mój, niestety nazbierali tyle kart z 2 razy zagranej lornetki na gościa z wstawaniem i tradera, że nie starczyło mi mieczy i banzai do obrony :)
3. Bartek "Crab" - przeciwnik z którym grałem sporo w SWD tutaj nowy jak jak - przelicytował z honorem i w pewnym momencie został na 3 pkt. - co moja Hotaru wykorzystała robiąc podwójny Air z unoppem bo wszystko co mogło się bronić zostało wcześniej wciągnięte Doji Challangerem w military jak dobrze pamiętam.
4. Andrzej "Scorpion" - pierwsza gra z nimi tutaj przeciwnik dobił mnie do 1 czy 2 honorów samemu zostając na trzech ale jakoś to wybroniłem honorując swoich i na koniec dishonorowałem jego.
5. Jaimie "Scorpion" - tutaj przeciwnik też zszedł do 3 honoru i w ostatniej turze go wymęczyłem do 0

Swiss skończyłem z 4-1 zostając najlepszym Żurawiem (z trzech :) i jedynym zawodnikiem w top 8 który nie gra Lwem lub Scorpionem

Top 8. Wosho "Scorpion" - tutaj mocno oberwałem w pierwszej turze tracąc Challangerkę z 2 fate w pierwszej turze z I can Swim (moje honorowania i countery stwierdziły, że nie są potrzebne na ręce) w końcu przegrałem, ale Wosho musiał już jechać i zdropował, więc z tych co zostali wszedłem na jego miejsce.
Top4. Reece "Lion" - przeciwnik miał plan wstawił 3 postaci bez fate'a i chciał złamać prowincję na military - ale akurat mu się trafiła ta co zmieniała typ konfliktu :D Potem moja uhonorowana Challengerka zjechała jedną jego przy okazji wciągając jego gostka 0/2 do military , a uhonorowana Whispererka zjadła drugą. Więc drugą turę zaczynałem z 2 uhonorowanymi postaciami vs pusty stół i 2 zniszczone prowincje. W trzeciej zjadłem stronghold polityką (kucną mi Questa ale i tak dobiłem do 12 Watch Commanderem)
Finał. Roman "Scorpion" - nie umiem grać z nimi prawie cały stół miałem dishonorowany w pewnym momencie miałem 1 strzał na zwycięstwo - przeciwnik miał 3 honoru - wystarczyło wygrać powietrze jadąc Kakitą Asami i Hotaru ale przeciwnik miał cancela na moje Admit Defeat.

Lista później - muszę w fiveingsach obrobić.

W każdym razie Doji Challanger była MVP w każdej wygranej grze (design team płakał jak projektował). Teraz kombinuje jak się sideboardować na Scorpiona bo to chyba będzie popularny wybór na początku.

Jesze mnie korci by pograć Unicornem, Feniksem i Scorpionem dla porównania.

Wróć do „Turnieje, imprezy, granie”