O Rodach - czyli poradnik dla początkujacych

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron, zarówno LCG jak i CCG.
Awatar użytkownika
zimoch

Re: O Rodach - czyli poradnik dla początkujacych

Postautor: zimoch » 22 sty 2012, 20:31

Wg mnie grywalnego - o wiele więcej funu daje gra na shadow niż w otwarte karty :) Czy wygrasz tym turniej ? Pewnie nie - podejrzewam że koszta grania i wychodzenia z cienia są wysokie stąd moze być problem - chętnie pokaże co taki deck potrafi bo akurat nim grywam.

Podczaszy

Postautor: Podczaszy » 22 sty 2012, 20:43

Czyli granie na Asshai równa się graniu Asshai na cień ?
Bardziej myślałem o Mellissandrze, plotach do Holly, obniżarkach i przedmiotach Asshai.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 22 sty 2012, 21:27

Nie trzeba Asshai grać na cieniu, ale Shadow Enchatress kusi ;)
Fire and blood

Awatar użytkownika
ghash

Postautor: ghash » 23 sty 2012, 09:52

Mi się bardzo przyjemnie gra Asshai na shadowach. Nawet jeżeli chcesz grać tylko na Asshai, to Shadow Enchatress jest Asshai i do tego holy, ale niezbyt oplaca się ją wystawiać, jeżeli nie masz kart w shadow. Poza tym karty typu Kingswood Trail, czy Black Cells dają całkiem przyzwoity element kontrolny w talii.
Mam cycki, więc twoje argumenty właśnie przestały się liczyć

Night is dark and full of yaoi!

Podczaszy

Postautor: Podczaszy » 23 sty 2012, 15:04

Ok dzięki.
Tak czy siak Asshai mi na razie nie grożą bo widzę, że nakład najważniejszego dodatku (z Mellisandrą i Intolerant Priestem) Rituals of R'hllor jest wyczerpany. I w Polsce i za granicą.
Zanim dodrukują to pewnie kilka miesięcy minie. No chyba, że ktoś by mi sprzedał Baratheon i plota z tego dodatku ?

heimdall89

Postautor: heimdall89 » 23 lis 2013, 22:48

Witam. Z racji że nie wiem gdzie zadać swoje pytania, stwierdzilem że zadam je tutaj :).

Po 1
Czy warto kupować pierwsze cykle? Czy też lepiej skupić się na ostatnich zestawach, ponieważ te karty są potężniejsze?
Po 2
http://www.xjoy.pl/a-game-of-thrones-lc ... s-lcg.html - co to za dodatek? Nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia.
Po 3
Z racji że jeszcze nie czytałem instrukcji czym różni się melee od joust?

Awatar użytkownika
theCrow

Postautor: theCrow » 23 lis 2013, 22:59

heimdall89 pisze:Po 2
http://www.xjoy.pl/a-game-of-thrones-lc ... s-lcg.html - co to za dodatek? Nigdzie nie mogę znaleźć wyjaśnienia.

To jest dodatek do CCG błędnie podpisany jako "A Game of Thrones LCG". Znajdziesz tam karty ze starszych edycji, takie z czarnymi obwódkami. Większość z nich nie przedrukowali w LCG, więc nie będą legalne na turniejach.
heimdall89 pisze:Po 3
Z racji że jeszcze nie czytałem instrukcji czym różni się melee od joust?

Po pierwsze - przeczytaj instrukcję. Po drugie - nie wiem czy pytasz o keyword, który pojawia się na niektórych kartach czy o 'format' rozgrywki, ale założę, że to drugie: melee oznacza grę w 3 lub więcej osób, joust to rozgrywka 1 na 1.

A co do pierwszego pytania - zależy. Ale na pewno są wśród starszych dodatków takie karty, których nie zastąpisz kartami z dodatków nowszych. Mimo, że generalnie te nowe dodatki rzeczywiście są przeciętnie coraz mocniejsze.

Przed jakimiś poważniejszymi zakupami polecam zapoznać się z ideą draftów, do których specjalne dodatki pojawią się niedługo (mam nadzieję, że niedługo) w sprzedaży. Więcej tutaj: http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=4487
Dark wings, dark words

heimdall89

Postautor: heimdall89 » 24 lis 2013, 00:21

Yhm dzięki :). A czym są te drafty?

Btw. jakie koszulki są wg. was najbardziej odpowiednie? Widziałem na filmikach że często ludzie korzystają z takich kolorowych? A co myślicie o koszulkach z fantasy flight te z herbami rodów?

Krisso

Postautor: Krisso » 24 lis 2013, 00:28

Ja osobiście używam Dragon shield - co prawda bez grafik, jednokolorowe, ale za to nie do zdarcie - nie zdarzyło mi się by się rozchodził lub rozklejały a mam je z 2lata najmniej...

Polecam ci zalogować się na stronkę www.agotcards.org - masz tam baze kart z ocenami (co zasugeruje ci, cczy w danym chapterze są karty warte uwagi do twojego rodu), a także decklisty

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 25 lis 2013, 07:59

Popieram dragonshieldy - ja swoje dwa komplety męczę od Winter Edition (jakoś 2006?) i do tej pory zniszczyły się może 1-2 koszulki. Najwytrzymalsze, jakie znam.

Wróć do „Dyskusja ogólna”