O Rodach - czyli poradnik dla początkujacych

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron, zarówno LCG jak i CCG.
Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Re: O Rodach - czyli poradnik dla początkujacych

Postautor: Michalku » 02 sty 2012, 11:52

Migdal pisze:ale będę chciał w miarę możliwości rozwijać swojego GoTa równomiernie, wiem, że to praktycznie niemożliwe ale spróbuje.

Ależ jest jak najbardziej możliwe, trzeba po prostu kupować wszystkie dodatki ;) przy czym jest to nieco trudniejsze kiedy dopiero się zaczyna jak wyszło już tego dość sporo.

Migdal pisze:Tak więc planowałem nabyć w pierwszej kolejności expansje dla podstawowej czwórki a później GJ i Martelli a potem King's Landing i A Time for Ravens gdyż dodatki wzbogacają rozgrywkę nowymi zasadami i chyba bogate są w karty ich dotyczące to w sumie takie luźne przemyślenia. Co o tym myślicie?

Jeśli na dobry początek chcecie po prostu pograć z kolegami i sobie potestować, to jest to jak najbardziej słuszne podejście. A jak już w trakcie grania komuś bardziej jakiś ród się spodoba i będzie chciał go rozwijać, to wtedy niech dokupuje konkretne chapter packi, żeby zdobyć dane karty. Zawsze istnieje też możliwość proxowania konkretnych kart, aby móc pograć, albo składania się w ileś osób na CP, z czego każdy bierze potrzebne karty.

Migdal pisze:Michałku pisze, że niektóre expansje są zbyteczne które?(coś słyszałem, że barat nie sa za rewelacyjni) i czy np w zastępstwie takiej expansji lepiej kupić jakiś chapterowy dodatek? Czy są jakieś "Must Have" do GoTa?

Nie mówię, że coś jest zbędne - wszystko zależy od tego czym chcesz grać, bo np. dla niektórych talii Core Set może być konieczny. Na pewno duże dodatki są sensowne, a o must have można rozmawiać tylko pod kątem konkretnych talii czy rodów.
Fire and blood

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 02 sty 2012, 12:41

W zasadzie w tym momencie wiekszosc graczy gra wszystkim, poniewaz by grac turniejowo musisz kupic wszystko wiec masz generalnie wszystkie rody dostepne. Ja jestem jednym z garstki wyjatkow. Gramtylko martellami i targami a reszte sprzedaje.

Jesli gra ma byc towarzyska to core set x2 plus wszystkie dodatki duze to dobry start. Jesli chcesz bara to mam otwarty duzy dodatek nie grany sprzedam za 2/3 ceny.
Bede mial pewnie tez lanni kastrat (bez eventow neutralnych i neutrali) za 1/3 ceny.

Jesli losujecie domy to ciezko cos zbierac ja zrobilem tak ze sobie skopiowalem tier 1 talie targow i martelli i kupilem single lub dodatki gdzie byly karty ktore potrzebowalem.

Single mozesz kupic tutaj: eaglecard.org

Migdal

Postautor: Migdal » 21 sty 2012, 19:47

Witam ponownie
Trochę czasu minęło a mi udało się uzbierać nieco kart, na chwile obecną posiadam Core seta oraz wszystkie expansiony (no nie do końca wszystkie, na Lanisterów czekam na realizację zamówienia )
Dobra teraz prośba o poradę co dalej zakupić, który chapter pack? Dokładnie to zastanawiam się nad: A Clash of Arms, A Time of Ravens lub King's Landing jak będę kupował to od razu cały chapter pack. I teraz tak, nie ide póki co w żaden konkrety ród staram się iść równomiernie w każdy o ile to oczywiści mozliwe, fundusze jeszcze są bo pchnąłem warhammera inwazję :) gra o tron mnie wciągnęła na dobre :)
Pewnie z czasem uda mi się uzbierać wszystkie te chaptery, póki co kasę mam na to by zakupić jeden cały, tylko który? Co radzicie, polecacie?
Jak zwykle wielkie dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam

Awatar użytkownika
ghash

Postautor: ghash » 21 sty 2012, 23:23

Hmmm ja osobiście kupiłabym dodatki z cyklu: Brotherhood Without Banners. Są o tyle fajne, że każdy jest dedykowany pod jakiś ród i jest więcej kart do każdego z nich w kolejnych chapter packach i jeżeli chcesz się bawić w robienie decków np. na Asshai do Baratheonów, albo Sand Snake w Martellach to są wręcz niezbędne, tak mi się wydaje przynajmniej. No i dodatkowo masz karty, żeby pobawić się w zlożenie decku na Bratherhood. Z cyklu A Time Of Ravens, na pewno must have jest Refugees of War, cała reszta to już opcjonalnie jak chcesz sie bawić w Summer/Winter.
Mam cycki, więc twoje argumenty właśnie przestały się liczyć

Night is dark and full of yaoi!

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 22 sty 2012, 11:08

Zależy czym grasz albo jakie talie planujesz. Jeśli lato/zima to A Time for Ravens, jeśli cień to King's Landing
Fire and blood

Migdal

Postautor: Migdal » 22 sty 2012, 11:48

Co jest, hm... "ciekawsze" od czego lepiej zacząć od Lata/zimy czyli a time... czy od cienia i king's... do celowo kupię i to i to ale co polecilibyście wziąć najpierw? Wiem, że takie pytania to lekkie marudzenie i wcale nie łatwo na nie odpowiedziec bo ktos może lubić to a ktoś inny tamto. W teorii znam mechanikę lata/zimy i cienia i obydwie są dla mnie ciekawe ale nie mam pojecia od czego zacząć czy rozrywkę i talie poszczególnych rodów bardziej urozmaici lato /zima i cykl a time... czy cień i cykl king's...
Przepraszam za marudzenie :P i z góry dziękuje za odpowiedzi,
Pozdrawiam
PS. Jesli chodzi o rody to póki co kombinuje z Greyjoyami i Baratheonami

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 22 sty 2012, 13:10

Znowu, wszystko zależy od talii. Akurat GJ i Bara na cieniu jakoś szczególnie się nie gra (Bara ewentualnie można z Asshai), Bara to głównie rush, w GJ zima jak najbardziej, dlatego dla nich polecałbym A Time for Ravens. Natomiast jeśli osobiście miałbym oceniać oba cykle, to cień wydaje mi się zdecydowanie bardziej ciekawy. Co prawda mniej obecnie spotyka się talii opartych tylko na cieniu, ale jest tam sporo użytecznych kart, które można wcisnąć do talii, nawet jeśli cień nie jest jej centralnym punktem.
Fire and blood

michaelius

Postautor: michaelius » 22 sty 2012, 15:45

Bara moze na cieniu nie gra, ale i tak kilka uber charakterow do nich jest w tych chapter packach :)

Awatar użytkownika
ghash

Postautor: ghash » 22 sty 2012, 17:44

Cykl Kings Landing - tam jest Venomous Blade do Martelli i to przesądza sprawę ^^
Mam cycki, więc twoje argumenty właśnie przestały się liczyć

Night is dark and full of yaoi!

Podczaszy

Postautor: Podczaszy » 22 sty 2012, 20:28

Jak Baratheon wychodzi na Asshai ? To raczej ciekawostka czy coś grywalnego ?

Wróć do „Dyskusja ogólna”