1. The Archmaester's Key

michaelius

Re: 1. The Archmaester's Key

Postautor: michaelius » 20 lis 2017, 21:25

Grubo - kluczyk fajny do psucia wszystkich combo decków.

Targi też mocarnie - mieczyk + Khal daje 3 wyzwania :D

Chord

Postautor: Chord » 20 lis 2017, 21:40

Ashemark wygląda na lol content i klaser... ale mam wrażenie, że może kiedyś stać się filarem bardzo paskudnego decka.
Ja wiem, że to trochę biurkowe, przekombinowane intrygi, ale już teraz można przy rozsądnym planowaniu położyć na nim 5+ złota (wystarczy wybulić 6 przy Favorsach), a jak się uda dobić do 6 czy 7 to się robi ultimate board wipe na życzenie - nie daj Boże jak sypną jaką porządną mechanikę do mieszania złotem na kartach... ale w sumie coś o tym gadaliśmy jak pokazali lani karty pierwszy raz :)

Septa to słaby dizajn - The Seven nie powinni mieć lojala jeśli nie muszą, bo to utrudnia granie nimi jako archetypem. A poza tym słaba postać.
Miecz kwiatkowy jest spoko - do każdego banera tyrelskiego wchodzi jak Widow's Wail.

Queens Men są marni - to jest zaglądanie na rękę to rak i zaraza, ale koszt kulnięcia postaci w zamian za zrzucenie nie-postaci to nie jest najlepsza oferta. No i nie działają z FB.
Zdrajca Korony to konsekwentne wspieranie Bara tematu na nic nie robieniu zbieraniu grochów - okropieństwo.

Targi oba straszne i śmierdzące - jak to targi.

Mag będzie fajny w GJ i Martellach, bo tam są postacie, które chcemy sobie zabić.

Żelazny Bank jest za wolny do normalnych decków, może się sprawdzić w bardo dziwnych stallujących kombo taliach.

Kluczyki są jakieś dziwne. Z jednej strony fajnie, bo się trochę kombią z majstami, ale z drugiej mają spory koszt i nie zawsze uda się je odpalić.

wuher44

Postautor: wuher44 » 20 lis 2017, 22:29

Chord pisze:Ashemark wygląda na lol content i klaser... ale mam wrażenie, że może kiedyś stać się filarem bardzo paskudnego decka.
Ja wiem, że to trochę biurkowe, przekombinowane intrygi, ale już teraz można przy rozsądnym planowaniu położyć na nim 5+ złota (wystarczy wybulić 6 przy Favorsach), a jak się uda dobić do 6 czy 7 to się robi ultimate board wipe na życzenie - nie daj Boże jak sypną jaką porządną mechanikę do mieszania złotem na kartach... ale w sumie coś o tym gadaliśmy jak pokazali lani karty pierwszy raz :)

Septa to słaby dizajn - The Seven nie powinni mieć lojala jeśli nie muszą, bo to utrudnia granie nimi jako archetypem. A poza tym słaba postać.
Miecz kwiatkowy jest spoko - do każdego banera tyrelskiego wchodzi jak Widow's Wail.

Queens Men są marni - to jest zaglądanie na rękę to rak i zaraza, ale koszt kulnięcia postaci w zamian za zrzucenie nie-postaci to nie jest najlepsza oferta. No i nie działają z FB.
Zdrajca Korony to konsekwentne wspieranie Bara tematu na nic nie robieniu zbieraniu grochów - okropieństwo.

Targi oba straszne i śmierdzące - jak to targi.

Mag będzie fajny w GJ i Martellach, bo tam są postacie, które chcemy sobie zabić.

Żelazny Bank jest za wolny do normalnych decków, może się sprawdzić w bardo dziwnych stallujących kombo taliach.

Kluczyki są jakieś dziwne. Z jednej strony fajnie, bo się trochę kombią z majstami, ale z drugiej mają spory koszt i nie zawsze uda się je odpalić.

A mnie się tak coś wydaje, że Ashemark to najmocniejsza karta tego dodatku oprócz Valara.
Ja już zacieram rączki, piękna kontrola stołu, First Snow na zawołanie.
Nie dość, że działa ofensywnie to jeszcze, działa przed plotami, co też nie jest bez znaczenia.
BTW.Ciekawe, czy Jemioł wróci do grania. Jego ulubiona karta z 1ed (co prawda w innej odsłonie) powróciła. :)
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 20 lis 2017, 23:35

do komba z plotem i tym takim glupim eventem do kladzenia golda na bestowach ashenmark moze wyczyscic calutki stol. 3+ plot + karta akurat 7... :)

reszta... no dohaeris super, co do reszty to nie pasuja mi do talii
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 lis 2017, 09:22

Obrazek
Obrazek
Przykład tego, jak płatne eventy w większości przypadków zubożyly grę.
Kiedyś, niemalże ( o tyle, ze grając przeciw Targom ich smoki również wstawały) identyczny efekt był darmowy, teraz trzeba wyciągnąć z kieszeni połowę złota jakie może nam dojść na całą rundę.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 21 lis 2017, 09:27

w momencie kiedy ta karta byla wydawana nie bylo czegos takiego jak zostawianie golda, dostawales kase na marshalling i ona znikala pod koniec fazy. eventy nie mogly kosztowac bo by sie ich nie dalo zagrac, dlatego pozniej wprowadzono alternatywna walute na eventy/character ability czyli influence.

btw w nowej edycji wszystko kosztuje i bardzo dobrze. efekt wstajacy caly stol na pewno nie jest suaby, wiec moze kosztowac 3g.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

quas

Postautor: quas » 21 lis 2017, 13:57

imo Lanni dostali najmocniejsze karty.
lokacja jest kosmiczna, i nie, to nie jest first snow.
do tego ten maestro. Szykuje się mocny kontrolny deck.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

wuher44

Postautor: wuher44 » 21 lis 2017, 14:15

quas pisze:imo Lanni dostali najmocniejsze karty.
lokacja jest kosmiczna, i nie, to nie jest first snow.
do tego ten maestro. Szykuje się mocny kontrolny deck.

Oczywiscie , że nie First Snow, ale lepsze.
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 lis 2017, 14:51

Stark znowu gra na Lani? Hose Bolton będzie elegancko wchodził z Harrenhal, aby dobijać leżącego przeciwnika.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

quas

Postautor: quas » 22 lis 2017, 08:46

wuher44 pisze:Oczywiscie , że nie First Snow, ale lepsze.

właśnie też nie wiem skąd to porównanie do FSoW. :roll:
plot, maestro, lokacja. Lannisterowy Mikołaj przyszedł.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Wróć do „4. Flight of Crows”