4. The Red Wedding

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Re: 4. The Red Wedding

Postautor: szczudel » 04 lip 2017, 10:28

kamron6 pisze:Freyowie i inne to nudziarstwo lub słabizna, szczególnie event w stylu: "wygrywasz o ponad 20 z postacią Frey i 3 złota w zapasie, ciekawe po co?"

Ja mam pomysł na to taki:
Tyrellowie (Pompki siły dla Waldera aby go Dracarys za łatwo nie kładł + Hajs, Olenna Informant), KoS (Song of Summer, Close Call) Twins i jedziesz.
Pewnie wyjdzie popierdółka, ale wreszcie będzie coś nowego.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

quas

Postautor: quas » 04 lip 2017, 11:25

kamron6 pisze:Freyowie i inne to nudziarstwo lub słabizna, szczególnie event w stylu: "wygrywasz o ponad 20 z postacią Frey i 3 złota w zapasie, ciekawe po co?"

Event - trochę przerost formy nad treścią. Ale jak się dobrze pokombinuje to takie LotC w czerwonych może ci wyczyścić stół w koszcie 1 pieniążka.
Frey daje Twinsy. To jest mega boost -> 2claimowy 1- wjazd co turę może być morderczy (a tam może być i claim3). A nieunikalne Freye są przyzwoitym planktonem.

jim pisze:Pierdu pierdu, i tak najlepszą kartą dodatku jest Belwas :P

i tak i nie.
tak - bo daje odpowiedź na Valara/PttS/ToL itp.
nie - bo to monoikona (drogawa), więc w ilu kopiach będzie wchodził? jak w jednej to taki "złoty strzał". Jak w 3 - to kosztem czego. W Targach w pułapie "drogawo" też jest jakaś konkurencja.
nie - bo gł. zabijanie jest znowu z palenia ew.Starkowe czy Lanisterskie sztuczki gdzie Belwas nie pomaga.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
kamron6

Postautor: kamron6 » 04 lip 2017, 11:42

Ja nie pisałem, że akurat Freye są słabi, ale mechanika jest nudna do bólu i trzeba wymyślać jakieś cuda by coś fajnego się zdarzyło.

Belwas to wsparcie na poziomie Payna juniora.

Niestety ciekawe karty w tym dodatku mają wątpliwą wartość, mam nadzieję, że się mylę (np strategia Tywina etc.), dzięki dodatkom targowym które się zaczynają mnożyć myślę o Voltronie opartym na Dance i Barristanie, skakanie rycerzami też ciekawie wygląda, tak samo wsparcie grabieży. Poza tym karty są tak nudne jak tylko da się wymyślić ....

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 04 lip 2017, 12:23

Oczywiście że Belwasik w jednej sztuce obowiązkowo. Myślę, że coraz więcej będzie takich złotych strzałów w Targach.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

quas

Postautor: quas » 04 lip 2017, 12:32

jim pisze:Oczywiście że Belwasik w jednej sztuce obowiązkowo. Myślę, że coraz więcej będzie takich złotych strzałów w Targach.

jakby wysycanie wzorami kart było chociaż na poziomie "słabo" to takie złote strzały byłyby w różnych rodach. A tak masz bidę z nędzą do momentu Deluxa.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 04 lip 2017, 13:32

No idzie to jak krew z nosa ale ja jestem cierpliwy.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

templar

Postautor: templar » 04 lip 2017, 17:00

Belwas będzie w trzech kopiach w każdym szanującym się Voltronie na Dance

Awatar użytkownika
MiSiO

Postautor: MiSiO » 14 lip 2017, 15:46

U mnie jedna kopia.

Belwas ma dwie wady. Nie działa na discard s ostatnio varys z ręki jest popularny oraz first snow go boli.

Suchy

Postautor: Suchy » 03 sie 2017, 15:20

Oldtown Informator -> Dopiero teraz do mnie doszło -> po graniu na necie, że jej reakcje można odpalić za każdym razem jak jakakolwiek karta wejdzie do gry w fazie wyzwań -> nawet karta przeciwnika :shock: ;)
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

quas

Postautor: quas » 03 sie 2017, 15:28

Suchy pisze:Oldtown Informator -> Dopiero teraz do mnie doszło -> po graniu na necie, że jej reakcje można odpalić za każdym razem jak jakakolwiek karta wejdzie do gry w fazie wyzwań -> nawet karta przeciwnika :shock: ;)

ploty też...co z punktu widzenia RoC też ma znaczenie.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Wróć do „3. Blood and Gold”