3. The Fall of Astapor

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Re: 3. The Fall of Astapor

Postautor: szczudel » 02 cze 2017, 13:00

Większość frakcji grając eventy musi spełnić jakiś konkretny warunek aktywacji. Trzymanie na ręce złota na niego (powiedzmy ponad 1G), jest ryzykowne, gdyż jeśli nie zagramy eventu to straciliśmy tempo. Jak się ma event "one to rule them all" to można nim grać i na niego zostawiać kasę, gdy pomoże w praktycznie każdej sytuacji, jednak trzymanie kasy na Elię, Przywdziać Czerń, czy PTTS gdy nie ma pewności że go zagramy kończy się zazwyczaj tym, że lepiej zainwestować w droższą postać.

Inaczej by wyglądało granie Targami gdyby "the D" był warty 2 złota (może i lepiej z punktu widzenia balansu gry). Blefowanie byłoby o wiele trudniejsze, bo wiązałoby się z faktycznym wyrzeczeniem.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Kasztan

Postautor: Kasztan » 02 cze 2017, 13:38

dlatego uwazam ze wywalenie influence bylo bledem. pamietam eventy i po 4 influence'a i sie je gralo w liczbie 3 - np westeros bleeds. doomination - discard all characters in play.

teraz jest albo wykorzystasz albo nie. zmarnowane srodki jak nie, chociaz i tak ja gram wiecej eventow niz pozostali chyba razem wzieci :P
Kiedy idziesz przez piekło nie zatrzymuj się.

quas

Postautor: quas » 02 cze 2017, 15:01

MiSiO pisze:Myślę, że dojdziemy i do tego, że będzie więcej sztuczek. Na razie to każdy wywala całe złoto na postaci i potem się dziwi, że nie ma na eventy :D

jak masz ok 50% kart zajętych przez postacie (postacie raczej maja zdolności bierne, ew. reakcje)
i kolejne 25% przez ekonomię (przyjmijmy że ogólnie przez lokacje)
to prawie wszystkie sztuczki są na stole....więc to żadna sztuczka.

nie jest problem złota na eventy tylko samego wkładania eventów do decka. Fajnie byłoby mieć ,bo ja wiem mleko, ale to kolejne sloty na karty na stole. Decki z eventami mają ich 8-12 szt (wyj. są ewentualne facelessy bo tam nagle się robi miejsce w slotach zamiast postaci)
AGOT = gra w czekanie (tego trzeba się było nauczyć na turniejach).... i granie stołem.
zasada budowy decka ma szansę się zmienić w AGOT 3.0...ale dynamikę gry mogły by poprawić postacie ze zdolnościami proaktywnymi (dodaj/odejmij F, wyrzuć/wrzuć do wyzwania itd)
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Kasztan

Postautor: Kasztan » 02 cze 2017, 15:58

A widzisz quas - jak sobie przypomne to wiecej postaci bylo takich jak ty mowisz - dodaj sile, zrob cos a nie tylko same reakcje. to tez mogloby pozamieniac rozgrywke.
Kiedy idziesz przez piekło nie zatrzymuj się.

Awatar użytkownika
MiSiO

Postautor: MiSiO » 02 cze 2017, 15:58

Będzie więcej takich kart. Jak stary Khal. Zapowiadane freemen wskakuja na stół. Masz ambush. Pewnie, że jest ograniczenie wynikające z proporcji talii ale nie czy to źle?

quas

Postautor: quas » 02 cze 2017, 16:45

MiSiO pisze:Będzie więcej takich kart. Jak stary Khal. Zapowiadane freemen wskakuja na stół. Masz ambush. Pewnie, że jest ograniczenie wynikające z proporcji talii ale nie czy to źle?

tak.
źle bo powiewa nudą. masz puzzle na stole (z niewielką liczbą zmiennych bo akcji na postaciach jak na lekarstwo) i masz z tego wykręcić coś pożytecznego. /nie mówię że to nie wymaga umiejętności/
Nie bardzo interesuje mnie że w np 6 cyklu mają być same kozackie postacie z pro akcjami. Bo do tego czasu ławka graczy będzie króciutka.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
MiSiO

Postautor: MiSiO » 02 cze 2017, 17:01

Zaczęliśmy od kręgów. Tam będziesz czekał dwa lata na taki moment jak teraz mamy w gocie. Do tego jeśli chcesz ciekawe decki nie graj Rush na Tyrell. Serio.

Puzzle. Może i tak. Jakie akcje na postaciach miały by być? Po prawdzie rok było narzekania na ekonomię. No to jest ekonomia. Teraz postaci do kitu.

Graczy będzie mniej ale zaczynaliśmy z takiego pułapu na którym pierwsza edycja nigdy nie była. Tak jest z każdą grą. Z czasem zostają tylko ci co naprawdę grę lubią.

Wróć do „3. Blood and Gold”