Kings of the Isles

Marek

Re: Kings of the Isles

Postautor: Marek » 31 lip 2018, 10:06

Do Chorda.

W sytuacji gdzie dwie osoby się sprzeczają problem wąskich horyzontów i bezrefleksyjności zazwyczaj objawia się po dwóch stronach. Stąd pojawia się spór.

Breaker naprawdę dobrze interpretuje wypowiedzi Ola.

leszek

Postautor: leszek » 31 lip 2018, 10:28

Forum ożyło! :D

Chord

Postautor: Chord » 31 lip 2018, 10:37

Marek pisze:Do Chorda.

W sytuacji gdzie dwie osoby się sprzeczają problem wąskich horyzontów i bezrefleksyjności zazwyczaj objawia się po dwóch stronach. Stąd pojawia się spór.

Eeee. Nie? Wszystko zależy od spraw o które się spieramy. Nijak nie podpiszę się pod taką opinią, że występuje tu symetria widzenia tunelowego.

To Mr. o reprezentuje tutaj skrajny ekstremizm nazywając powszechnie grane i lubiane karty totalnym śmieciem, bo mu się nie podobają.
Ja jedynie piszę, że nie ma racji - to nie jest w żaden sposób skrajna czy kobtrowersyjna opinia (takie miewam w innych kwestiach).

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 31 lip 2018, 10:42

to tymczasowe, fracas sie zbliza i ludzie wylaza spod kamieni. od wrzesnia znowu bedzie bryndza. niestety michalku zbanowal najwiekszego trolla i wiele dyskusji wygaslo z braku dokladania ognia

jako ze studiowalem jakis czas w katowicach poznalem tamtejsza slynna playgrupe (olo, jego brat jamek, quas, kasztan, jankiel, chlopaki z gliwic) i gralem z nimi w gota, legende, 40k, twilighta i mnostwo innych planszowek. znam dosc dobrze playstyle kazdego z nich wiec umiem przekladac jezyk ola na "nasze" :D
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 31 lip 2018, 10:44

To teraz zastanowmy sie, jak bardzo gięte jest We take Westeros! skoro wszyscy sie w jego kwestii zgadzają :D

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 31 lip 2018, 10:47

Michalku zbanował trolla na jego własna prośbę, na co z resztą usilnie pracował. Przyzwyczaiłem się do pewnej kultury dyskusji na forum i jeśli ktoś nie potrafi się dostosować mimo wielu próśb i ostrzeżeń to trudno, ja się z koniem nie będę kopał.
Trollowanie to nie sposób na ożywianie forum.
Fire and blood

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 31 lip 2018, 10:58

oczywiscie i ja w pelni popieram ta decyzje, zaledwie zwrocilem uwage na fakt ze czesc dyskusji podtrzymywala sie z powodu takich a nie innych opinii rzeczonego trolla i sila rzeczy generowalo to ilosc postow.

na tym forum niestety nie ma ludzi do artykulow i dzialu analiz, gdzie mozna by przerzucac sie godzinami opiniami na temat kart/zlozen/archetypow i stanu mety. ja moglbym to robic ale w tym sezonie nie bylem nigdzie wyjazdowo i nie czuje sie na silach pisac elaboratow na temat karteczek. inna bajka jest taka ze uwazam ze obecna meta to pasywny rzyg i mi sie totalnie nie podoba co nie zacheca mnie ani do grania ani do jezdzenia.

paradoks jest taki ze na chwile obecna jest absolutnie idealna meta dla ola wlasnie. nie da sie zabijac bo jest za duzo keszu i drawa, decki sypia sie w nieskonczonosc, pasywne efekty albo mega comba powoduja ze jakiekolwiek aktywne podejscie do sprawy inne niz crossing nie ma sensu bo nie da sie wycisnac dobrze zlozonego decka. nie ma efektywnego kosztowo sposobu na koszenie lokacji wiec pasywne decki potrzebuja zaledwie dobrac mur/IKEA/hightowera itd. zeby automatycznie wygrac gre. challenge ktore sa kwintesencja tej gry sa bez znaczenia bo zabicie z claima 1 postaci to nic, zdiscardowanie 1 karty nic nie robi przy 7-8 kartach drawa na ture, jedynie korona ma relatywne znaczenie. przewiduje ze jezeli olowi nie wydupi sie gold w topkach albo nie trafi na megafartowne dojscie u przeciwnika to wygra fracasa w cuglach.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Marek

Postautor: Marek » 31 lip 2018, 11:04

Chord pisze:
Marek pisze:Do Chorda.

Eeee. Nie? Wszystko zależy od spraw o które się spieramy. Nijak nie podpiszę się pod taką opinią, że występuje tu symetria widzenia tunelowego.

To Mr. o reprezentuje tutaj skrajny ekstremizm nazywając powszechnie grane i lubiane karty totalnym śmieciem, bo mu się nie podobają.
Ja jedynie piszę, że nie ma racji - to nie jest w żaden sposób skrajna czy kobtrowersyjna opinia (takie miewam w innych kwestiach).

Ale Ty rzucasz się o to jakby On obrażał Twoją matkę lub ojca. :) No już nie ważne. Swoje powiedziałem. Miło było :)
Czekam na nową Agendę, którą według Ola do niczego nie służy i wiele razy usłyszę od niego te słowa ale przecież nie obrażę się na niego itp :)

Chord

Postautor: Chord » 31 lip 2018, 11:09

Wracając do tematu:
Neoptolemos pisze:To teraz zastanowmy sie, jak bardzo gięte jest We take Westeros! skoro wszyscy sie w jego kwestii zgadzają :D

Jest tak gięte, że byłoby ciekawą opcją nawet bez when reveala ;)
To jest przecież 5/9/1/6 - samo w sobie może w oczach niektórych entuzjastów pieniądza konkurować z Clash of Kings.
Ale ma abilitkę i to taką, która na Euronie ustawia gry od pierwszej tury.
Ale pal licho podkradanie kolosów za 4G czy 6G. Już samo zrecyklowanie własnego Kingsorada robi z WTW plota 8/9/1/6, kto by tym nie grał?

Olo

Postautor: Olo » 31 lip 2018, 11:10

Breaker przeprowadził całkiem dobrą analizę Melisandre
niestety nic więcej się nie zgadza w jego wypowiedziach

We Take Westeros jest mega potężne czy też raczej będzie
nie tylko może podebrać lokację przeciwnikowi ale też własną która trafiła nieszczęśliwie do discarda
"Martelle nie robią nic ale są w tym bardzo dobrzy" - Breaker

Wróć do „Deluxe Expansions”