Sands of Dorne

wuher44

Re: Sands of Dorne

Postautor: wuher44 » 07 lut 2018, 11:54

Chord pisze:Żeby Obella spadła w discard i dała się Flea bottomować to musisz ją pillagem potraktować.
Ewentualnie wywalić z HVE lub SIF. Raczej będzie się trzymało jedną w stole i dwie na łapie, celem blokowania oka i siekiery.

Nie musisz odpalać reakcji więc może wylądować w discardzie z claima.
Karty miodzio.
A abilitka Obelli ma sie super w połączeniu z obrazkiem. Taka zabawa w ciuciubabkę. :)
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

wuher44

Postautor: wuher44 » 07 lut 2018, 12:00

Teraz tak mnie zastanowiło. Jak Obelle będzie w stole to nie zadziała reakcja za discard? Mylę się?

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 07 lut 2018, 12:13

Jedno z drugim raczej nie ma związku. Myślę, że nawet leżąc w deadpile, inna kopia Obelli mogłaby się aktywować na discard, bo ograniczenia w zasadach dotyczą mobilizacji/put in play, a ta reakcja działa jakby spoza stołu.
kozak w necie, p**da w świecie - aktualny polski mistrz OCTGN, na żywo raz w życiu dostał się do topki
http://chomikuj.pl/VegetaZen - miejsce z paczkami kart pl jak ktoś chce pograć w agota przez OCTGN

michaelius

Postautor: michaelius » 07 lut 2018, 12:53

Areo trochę wygląda jak CD Projektowy Wiedźmin :)

False plans nieźle się kombi z Ghaston Grey albo skoro nie jest lojalny to można tym męczyć ludzi w Lannisterach

Skeczor

Postautor: Skeczor » 07 lut 2018, 13:24

1 - Doran Martell
2,3,4 -x
5 - Obara Sand
6 - Areo Hotah
7 -x
8 - Tyene Sand
9 - x
10 - Obella Sand
11 - x
12 - Ser Cletus Yronwood
13, 14, 15- x
16 - Shadow City Bastard
17 - Dorne
18 - x
19 - Hotah Axe
20 - Patience
21, 22 - X
23 - False Plan
24- To the spaers (? może 22)

W sumie ciekawe, że nie ma zaspoilowanych kart z innych rodów (prócz niecałego gościa od starka i lokacji bara).

To trochę niesprawiedliwe. False plan zrzuca losowe karty z ręki, a "ukryte ciernie" pozwalają wybrać : /
Areo jest MEGA. Nie dość, że obniża sobie ambush, to jeszcze Obara i Arianne mogą go wrzucać :<
Żadna karta nie wydaje się słaba, będzie ciekawie po boksie. Czas emigrować z Reach do Dorne.
Obrazek

orka1410

Postautor: orka1410 » 07 lut 2018, 14:02

Zasadniczo każda z tych kart jest po prostu super i wmartelach z chęcią bym ją przytulił.

To co mnie martwi, to dwie kwestie:
1. Wiekszość tych kart wzmacnia obecnie najsilniejszy archetyp decku Martelowego (Icon Removal), który i tak jest obecnie jednym z mocniejszych decków. Wydaje mi się, że pozostałe boxy raczej wprowadzały nowe archetypy/wzmacniały te słabsze, a nie wzmacniały najsilniejszy istniejacy przed boxem.

2. Od pewnego czasu spora częśc kart Martelowych jest nielojalna (z tego zestawu mamy Obelle Sand, Shadow City bastard i False Plans, wczesniej Sand Steed i His Viper Eyes). Pakując te karty np. do Lannisterów, NW, czy Nawet Greyjoyów dostajemy jakieś chore decki czyszczące rękę przeciwnika nawet bez wyzwań oka i robiące groszki na discardowaniu tych kart. Ja akurat lubię takie nietypowe decki, ale obawiam się, że Design Team mógł niedocenić siły decków jakie się mogą zaraz pojawić.

Skeczor

Postautor: Skeczor » 07 lut 2018, 14:11

Ja bym się tak jeszcze nie martwił. 12 kart zostało, których nie pokazali. Jakby nie patrzeć to NW nie dostało nowego archetypu. Wszystko "broń ścianę" na zwiadowcach lub budowniczych. No super po prostu :d
Obrazek

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 07 lut 2018, 14:20

NW tego bronienia Muru (a raczej nie wpuszczania UO-ów) dostali chyba ze 2 karty, w tym jeden plot. Orka ma rację. Ikonobranie ma się świetnie, CPki mocno dorzucają w tym temacie do pieca a tu coraz mocniejsze karty karty wychodzą. Rozumiem, ze FB wyrotuje, sierotka nie, ale trzeba jednak patrzyć na tu i teraz.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 07 lut 2018, 17:24

Spoko karty, wiekszosc da sie wrzucic do decka. Problemem jest miejsce... moze to zabrzmi jak dowcip ale moga sie nie zmiescic bo sa lepsze rzeczy. To mniej wiecej jak problemy pierwszego swiata :)

A co do obelli i eventa- w 1ed byly karty ktore robily duzo wiekszy przeciag po byciu discardowanymi z reki i nigdy nie byly grane bo nie dzialaly. Obella jest lepsza bo dziala ze stolu jak zdycha, ale daleko jej do game breakera. Tak po prawdzie to jej glowne zastosowanie to... przetasowanie decka ;)
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

wuher44

Postautor: wuher44 » 07 lut 2018, 17:49

Breaker pisze:Spoko karty, wiekszosc da sie wrzucic do decka. Problemem jest miejsce... moze to zabrzmi jak dowcip ale moga sie nie zmiescic bo sa lepsze rzeczy. To mniej wiecej jak problemy pierwszego swiata :)

A co do obelli i eventa- w 1ed byly karty ktore robily duzo wiekszy przeciag po byciu discardowanymi z reki i nigdy nie byly grane bo nie dzialaly. Obella jest lepsza bo dziala ze stolu jak zdycha, ale daleko jej do game breakera. Tak po prawdzie to jej glowne zastosowanie to... przetasowanie decka ;)

A Darkstar?

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"

Wróć do „Deluxe Expansions”