1. CP Across the Seven Kingdoms

michaelius

Re: 1. CP Across the Seven Kingdoms

Postautor: michaelius » 21 lip 2016, 13:23

Archie pisze:Mi się wydaje że właśnie na banerach ma się ekonomię bo dorzucasz obniżarki dodatkowe, setup wtedy to nie problem ... ewentualnie wtedy pomyśleć można nad Podatkami, żeby wrzucać więcej kart z ograniczeniem ...

Tylko potem się okazuje, że nie masz co za tą ekonomię zagrywać bo podeszły obniżarki z banneru a na ręce same postaci z głównej frakcji bądź na odwrót.

Awatar użytkownika
sokles

Postautor: sokles » 21 lip 2016, 13:29

I do tego ktoś musi czasem umierać, wyjść na chwile bo Zima lub wyjść na stałe bo Dziki Ogień.
Muszyna Warlord :mrgreen:

Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4

Bo mózg to nie wszystko.

Brutal but Cunning

quas

Postautor: quas » 21 lip 2016, 13:31

michaelius pisze:Coś za coś - albo grasz Fealthy i masz ploty, które coś robią , albo gracz banner i masz ploty, które nic nie robią poza goldem ;)

musisz jeszcze mieć co wystawiać z tego fealty :roll:

Breaker pisze:ale decki na sztandarach nie maja mocy. co z tego ze deck jest fajny jak obsysa... sa za wolne bo nie maja zadnego bonusu do ekonomii albo tempa. to juz nawet parszywy crossing jest lepszy niz sztandary. niestety obecna edycja bardzo polega na ekonomii dlatego kazda drobinka golda ktora da sie wycisnac jest doslownie na wage zlota. dlaczego starki tak dobrze chodza? bo sa na fealty i maja sporo loyalnych kart ktore z tego fealty korzystaja. ja przy kazdej probie skladania sztandarow lapie sie na tym po kilku grach ze MUSZE obnizyc koszty bo inaczej nie wyrobie z keszem. a jak obnizam koszty to sila rzeczy wsadzam coraz slabsze karty= przegrywam.

hmmm
zupełnie się nie zgadzam. Starki są dobre bo się dobrze wkomponowują w metę. Maja dobrą kontrolę eventów, mają jakąś kontrolę triggerów, mają opcje pooszukiwać na FSoW i WA. Bez lokacji z hajsem nadal nie grają.

poza tym - zjedz Snickersa ;)

michaelius pisze:
Archie pisze:Mi się wydaje że właśnie na banerach ma się ekonomię bo dorzucasz obniżarki dodatkowe, setup wtedy to nie problem ... ewentualnie wtedy pomyśleć można nad Podatkami, żeby wrzucać więcej kart z ograniczeniem ...

Tylko potem się okazuje, że nie masz co za tą ekonomię zagrywać bo podeszły obniżarki z banneru a na ręce same postaci z głównej frakcji bądź na odwrót.

set up jest ważny. mega ważny.
jak ci nie podejdzie a przeciwnikowi tak to i tak nie ma o czym rozmawiać. walcowanie kiciusia.

poza tym popularne bannery: lanni - bo poprawia m.in ekonomię, Martell gdzie w zasadzie gra nymeria i att za 1, Jeleń - gdzie wchodzi drużyna Chlora (i tam jest relatywnie drogo).
GJ to gł kopalnie i ew. podstęp.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Centurion

Postautor: Centurion » 21 lip 2016, 13:36

Już koledzy napisali ale pozwolę się zgodzić czyli nie zgodzić :lol:
Setupy ze sztandarami są zawsze lepsze niż bez, pieniędzy jest tyle samo - fealty imo działa tylko w starkach bo jako jedyne dostały wysyp lojalek. W pozostałych rodach to służy jako podkładka do piwa ;)
Scorpion Clan
Loyalty Above All Else

michaelius

Postautor: michaelius » 21 lip 2016, 13:44

Między wiadrem eventów, koroną i kilkoma postaciami lojalnymi jakoś nie odczuwam braku celów dla Fealthy.
Ba czasem nawet nie trzeba ich mieć na ręku - wystarczy kucnąć agendę w fazie wyzwań :lol:

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 21 lip 2016, 13:44

@quas- ha ha ha. nikt nie gra bez lokacji z kasa, proste. ale zauwazalne jest ze agendy ekonomiczne radza sobie lepiej. pozniej jak dojdzie kasa to moze w koncu bedzie sie dalo grac agendami z abilitami.

co do loyali, faktycznie zielone maja malo sensownych loyali wiec fealty nie chce tam dzialac za dobrze. oh well, zawsze pozostaje crossing. za to w martellach jest mnostwo loyali i sprawdza sie doskonale, kwestia odpowiedniego dobrania do frakcji.

ja tam czekam na dowolna lokacje ze stabilnym keszem, moze byc limited, moze kosztowac 1-2, bez znaczenia. chce w koncu przestac byc uzalezniony "czy dojdzie mi kesz w setupie?" czy bede rzezbil w g... cala gre bo nie mam sie za co wystawic.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

quas

Postautor: quas » 21 lip 2016, 13:58

Breaker pisze:ja tam czekam na dowolna lokacje ze stabilnym keszem, moze byc limited, moze kosztowac 1-2, bez znaczenia. chce w koncu przestac byc uzalezniony "czy dojdzie mi kesz w setupie?" czy bede rzezbil w g... cala gre bo nie mam sie za co wystawic.

to bierzesz do tych martelli - lani
masz ltd obnizarkę do czerwonych
masz kupca
poprawiasz set up
i jeszcze pojawia się bonus z Thyriona.

ale przydałaby się lokacja 2 ltd obniż o 2.

ale jak sam zauważasz - fealty działa wtedy jak masz te lojalki i możesz co turę użyć dodatkowego pieniążka.
mniej więcej połowa rodów ma to sensownie rozwiązane. połowa nie. i Lanni który niby ma....ale fajnie jest kucać do czegos innego
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 21 lip 2016, 14:02

zadna z tych kart nie jest efektywna, gralem bardzo dlugo bannerem lanni i zyd sie totalnie nie sprawdza, wystawiam go i zaraz zdycha z claima bo nie ma niczego slabszego od niego, a zajmuje mi slota limited wiec dziekuje postoje. tyrion jest bardzo fajny w eventowych deckach, wiec przy mojej ilosci eventow nie jest mi w ogole potrzebny, wyrabiam spokojnie bez niego. ja w bannerze lanni najbardziej lubie ogara i dzemiora, kwestia gustu :P

obnizarka i kupiec to crap, za bardzo zawezone zastosowanie- wiecznie nie mam czego z nich obnizyc jak juz ktos wczesniej zauwazyl.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 22 lip 2016, 10:24

No i proszę z dyskusji o kartach dodatku przeszliśmy do dyskusji wyższości felti nad sztandarem. Chciałem dodać, że wg mnie obniżarki rodowe limited raczej średnio poprawiają setupy bo są limited... Podstawowy zestaw ekonomii (3+3+3) daje nam już 9 limitedów, więc chyba styknie.

Wracając do datku to chyba najciekawsze karty dostali Nightswatche.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

michaelius

Postautor: michaelius » 22 lip 2016, 10:26

Wracając do wątku to szczerze mówiąc nie ma o czym rozmawiać bo takiego syfu już dawno nie było :)

Wróć do „2. War of the Five Kings”