Podcast, ep. 16

Tematy i rozmowy dotyczące Podcastu Małe Ptaszki
Luka_Brazzi

Podcast, ep. 16

Postautor: Luka_Brazzi » 06 gru 2016, 14:46

Prawie 2 godziny bajdurzenia Lewego, Jemioła, Świdra i Skavena. Niestety Skavena słychać jak przez rurę od odkurzacza, bo musiał odsunąć mikrofon, który był bezlitośnie kopany przez Jemiołka. Następnym razem do tego nie dopuścimy.

Dzisiaj wspominamy Stahleck i budujemy podkład pod następny odcinek, opowiadamy o nadchodzących turniejach i emocjonującym roku 2017 a potem przez ponad godzinę bredzimy o zawartości Kici Boxa!

Komentujcie, słuchajcie, narzekajcie!
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: Podcast, ep. 16

Postautor: VegetaZen » 06 gru 2016, 15:17

Link: http://agot2.com/?p=723
: >, a teraz słuchanie
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Awatar użytkownika
sokles

Postautor: sokles » 06 gru 2016, 21:30

Bądźmy szczerzy, w półfinale to nie byl błąd to była seria katastrof umysłowych. Błędy to ja robię na co dzień, to było zupelnie co innego. Po prostu resztki prądu z mózgu użyłem na rozsmarowanie po ścianach Jelenia w top8.

Ja jestem zdecydowanie przeciw maratonom. Juz Fracas konczylem na rezerwie, a byl dzień przerwy. Tu umarlem w półfinale.
Muszyna Warlord :mrgreen:

Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4

Bo mózg to nie wszystko.

Brutal but Cunning

kotul

Postautor: kotul » 07 gru 2016, 15:02

Ha -> wiedzialem jak zostać zapamietany mimo nie picia i nie wygrywania. Deszcze w starkach nie działały az tak zle - 4:3 na Sztahleck, 10:6 ogolnie. Ani razu w czasie tych gier nie brakowalo mi fealty - ale ja jestem graczem przecietnym.

Dziekuje za kalendarz turniejowy. Szkocja brzmi naprawde dobrze. Rozumiem że zapisy na przyszłorocznego Frakasa jeszcze się nie zaczęły ?
#teamTorfWPupe

Chord

Postautor: Chord » 07 gru 2016, 17:23

Ja dorzucę uwagę o moim ulubionym ostatnio plocie Ploteczki i Kłamstewka (gdyż ciśnienie Jemiołowego odejścia trochę spłyciło Waszą analizę), ma on parę przewag nad wspomnianą Mocą zza Krzesła (oraz naturalnie w paru punktach niedomaga). Gdzie jest szał? W inicjatywie - Gossipowa ósemka pozwala kłócić się nawet z Marszem, ale jest tam umieszczona trochę jako wyrównanie dla elastyczności PBT, przy efekcie Poltek wygodnie jest zaczynać.
Oczywiście problemem jest znaleźć odpowiednie do tego plota postaci - najlepszą jaką namierzyłem, która nie potrzebuje attachmentowych wspomagaczy to o dziwo Greyjoy - Euron odpala dwa potężne efekty przy każdym zwycięstwie i nawet dla samego Eurona warto rozważyć granie Gosspiem w GJ - jak się wyposażymy w małe ptaszki/umówionych to i lepsi zawodnicy się do wyzwania przyłączą. Poza tym jedyną printed intryżną renomą jest core'owy Tywin, ale to tylko jeden efekt dla którego warto siedzieć w wyzwaniu.

Naturalnym celem dla "kombionowanych" decków na dawaniu oka i tym plocie są starki - bo Kaśka z bazy zabezpiecza takie wjazdy, a Robb, Blackfish, Szybki Edek i reszta towarzystwa z przyjemnością pocisną z Nią na oko, jeśli będzie bez klękania.

Targowe decki najsilniej oparte na Dance też nie pogardzą Plotkami - samo z siebie wygranie dwóch wyzwań bez ćmoków odpala man intrygę dwa razy... z pisklakami to już nie wspomnę, a i jechanie Danką od razu prostą na oko utrudnia choćby opowanie. Jedynym problemem jest brak solidnych towarzyszy do takiego pojazdu - tylko małą Dorotka ucieszy się biegnąc na gałę a potem Koronę z szefową.

Aż mnie dziwi, że Skawen nie zająknął się Martelowaniu na Crossingu z Plotkami (crossing opcjonalny ^^). Już pomijają combo deck na Zamordojejdzieciowaniu, czysta idea Dorana i Vipera wpierdalającego się na dwa wyzwania z rzędu przemawia na wyobraźnię. Jeśliby zaś, przepuścimy frajera przodem możemy zastawić pułapkę nie do przeskoczenia na wjeździe 3+ podwójnymi renomami z Żądłem Skorpiona - Martell nie ma może strasznego tłumu tanich multi-ikon z okiem, ale House Dayne Knight i Edric, Caleotte, Palace Spearman, Tristan oraz wszystkie Grubasy za 6+ sprawiają, że ten scenariusz jest jak najbardziej realny.

A są jeszcze Barasie z Selysą i Roszczeniorenomowym dodatkiem. Lani z Janosem, Tywinem i Pyckiem na czele...
Tak naprawdę jedyne rody bez naturalnych synergii z tym plotem to Tyrell i Straż - gdyż brak im postaci z okiem które fajnie nieklękają do ataku. Straży, że większość postaci to monoikony, a Tyrelowie skupiają efekty wygrywające na postaciach bez gały (Randyl, Loras, Armia) albo działają tylko w oku (Babcia, Butterbumps). Jedynym wyjątkiem jest król Renly, ale jak mamy jedną postać pod ten plot to znacznie lepsze jest Power Behind Throne.

Podsumowując, dla mnie to jest plot dla wizjonerów - finisherem, który odpowiednio przyszykowany może robić straszną miazgę. Zaś PBH jest bardziej elastycznym narzędziem na niepewne czasy.

Awatar użytkownika
Seba_stian
Kontaktowanie:

Postautor: Seba_stian » 08 gru 2016, 11:14

Jak zawsze dobrze się słucha ;)
Czekam na kolejny :)
"...every man dies, not every man really lives..."

Awatar użytkownika
Paku

Postautor: Paku » 08 gru 2016, 17:51

Co do Timetta, to odpalałem go za 4 bez większego problemu właśnie dzięki skakaniu ;) Jedna z najlepszych postaci clansmenowych :D
The best clansmen player 2016!
Probably the best clansmen player 2017! No longer probably :)
Pyra-champion 2017!

Awatar użytkownika
Germanus

Postautor: Germanus » 08 gru 2016, 19:31

po kilku grach paku-deckiem potwierdzam, że timecik świetnie przygotowuje grunt pod miazgę

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 09 gru 2016, 12:40

Chciałem uniknąć wypowiadania się o NW na forum publicznym, ale trochę wymiękłem:
http://agot.sztab.com.pl/viewtopic.php?f=37&t=1683&p=46626#p46626
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Awatar użytkownika
Paku

Postautor: Paku » 09 gru 2016, 13:37

Early frost nie ma takich samych statów jak winds of winter. Winds of winter ma jeden rezerwy więcej ;)
The best clansmen player 2016!
Probably the best clansmen player 2017! No longer probably :)
Pyra-champion 2017!

Wróć do „Podcast Małe Ptaszki”