Podcast, ep. 15

Tematy i rozmowy dotyczące Podcastu Małe Ptaszki
Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: Podcast, ep. 15

Postautor: VegetaZen » 14 paź 2016, 01:57

Ja się solidaryzuję z biednymi Amerykanami, którzy zostaną zaorani przez Ola gdzieś na końcu świata w Minnesocie :D Tak w ogóle, kiedy są worldsy?
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 14 paź 2016, 06:12

ze tak sie wyraze po ichniemu- they never knew what hit 'em!

ofc pelny support dla ola, od mistrza polski w sumie niedaleki krok od mistrza swiata.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Jemioł

Postautor: Jemioł » 17 paź 2016, 14:00

VegetaZen pisze: Tak w ogóle, kiedy są worldsy?

Na początku listopada.

quas

Postautor: quas » 26 paź 2016, 09:53

dosłuchałem w końcu ost 30 min.

W kwestii wygaszania karcianki Jemioł ma trochę racji - nie wydaje się puzzli jak nie masz pewności wydania wszystkich częsci. Każda gra kiedyś musi się skończyć (no może poza MtG w którą wpompowano tyle kasy że jest swoistym perpetum mobile a Wizardzi zasadniczo mają już ćwierczwiecze udanych doświadczeń w promocji i sprzedaży swojego produktu).
Ale FFG prezentuje długi cykl wydawniczy którym spina grę. Np z AGoT spięcie będzie po 8 deluxach (?), czyli w obecnym tempie to 4 lata. Jak jestem wiernym klientem to oczekuje w momencie zamknięcia mniej więcej spójnej gry. Teoretycznie wtedy można w nią grać dłużej.
Conquest zamknięto w zasadzie z dnia na dzień - przynajmniej w kwestii informacyjnej. To że wydają ją jeszcze przez 6 m-cy niewiele zmienia. Dojdzie kilka CP ale nie uda im się domknąć/zbalansować całości. Nawet jakby podali to z 12 miesięcznym wyprzedzeniem to niewiele by to zmieniało.

Skaven poruszył ciekawą kwestię. Jako klient mam pełne prawo do braku zaufania dla FFG. Są mało wiarygodni. Skoro już zamknęli raz grę z dnia na dzień to mogą to zrobić ponownie. Więc nie znasz dnia ani godziny. Zresztą przy przejściu CCG->LCG wywinęli podobny numer. Niby nazwa się nie zmieniła ale nagle się okazało że ma się w klaserze jest sporo podkładek pod piwo/zakładek do książek.

FFG a L5r to na razie niewiadoma. Kupili od AEG nie tylko licencje ale całość (fluff/rpg/karty/baza grafik). W przeciwieństwie do Kempego nie uważam FFG za zło wcielone. Mają wyebane na szeroko pojęte Community. Ale daleko im w tej materii do GW...powiedziałbym że nawet do pięt nie dorastają. Mój konktakt z GW rozpoczął się w okolicach 1996r, trwał nieprzerwanie do 2009, później już jako obserwator a nie klient. Naprawdę trudno na obecnym rynku znaleźć firmę która ma aż tak wyebane na klienta. Było to mniej istotne gdy nie mieli konkurencji. Ale obecnie konkurencja jest duża i silna. A coroczne raporty finansowe są nieubłagane - jest słabo.
Community - to dobro dodane. Jak się jest sprytnym to się to wykorzystuje. Jak nie - to przynajmniej się z nim nie walczy. FFG ma jako wydawca zadbać o dobry produkt (przynajmniej na rynku który już istnieje). Sądzę iż w przypadku GoTa środowisko jest na tyle samozorganizowane iż to wystarczy. Optymalnie byłoby dobrą grę wspierano dobrym stuffem turniejowym (w przyzwoitych pieniądzach).
Jako gracz wolę już słaby support nagród z dobrą grą niż słabą grę z fajnymi nagrodami.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
Germanus

Postautor: Germanus » 26 paź 2016, 19:52

Powiem tylko, że zamknięcie Inwazji wyglądało tak, że kilka dni przed zamknięcie przesłali info w tej sprawie do europejskich wydawców, z zakazem informowania o tym klientów do dnia ogłoszenia decyzji. Najśmieszniejsze było to że tydzień wcześniej pokazali na swojej stronie GNK z nową matą itp. Grę zostawili teoretycznie spójną ale z dziurawym FAQ... :/

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 25 lis 2016, 11:07

Nie mogę się doczekać odcinka "Stahleck 2016". :D
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Awatar użytkownika
Seba_stian
Kontaktowanie:

Postautor: Seba_stian » 25 lis 2016, 11:15

Dokładnie, największy turniej za nami, więc pora na kolejny odcinek! :D
"...every man dies, not every man really lives..."

picollo

Postautor: picollo » 25 lis 2016, 13:28

Jeden odcinek? W tym czasie to Skaven nie zdąży wyrazić swojej opinii o samym tylko zakończeniu Meele, nie mówiąc w ogóle o omawianiu całego turnieju ;)
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

Awatar użytkownika
e-bej

Postautor: e-bej » 25 lis 2016, 13:30

jim pisze:Nie mogę się doczekać odcinka "Stahleck 2016". :D

A ja bym chciał gościnny występ telefoniczny z Tobą o NW :)

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 28 lis 2016, 10:18

To byłoby pegi18.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Wróć do „Podcast Małe Ptaszki”