Pytania do Małych Ptaszków

Tematy i rozmowy dotyczące Podcastu Małe Ptaszki
Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Re: Pytania do Małych Ptaszków

Postautor: VegetaZen » 05 lip 2016, 18:41

1) Pałacowy włócznik vs rycerz słońca, czyli epickie starcie o 3x w decku Martelli, który lepszy?
2) Jakie błędy najczęściej popełniają gracze podczas budowy talii?
3) Czy przychodzą wam do głowy karty, które w chwili obecnej permanentnie zalegają w klaserach (za sztandar róży, dar brandona etc), ale w przyszłości "będą mocne" ?
kozak w necie, p**da w świecie - aktualny polski mistrz OCTGN, na żywo raz w życiu dostał się do topki
http://chomikuj.pl/VegetaZen - miejsce z paczkami kart pl jak ktoś chce pograć w agota przez OCTGN

Krzysztof.J

Postautor: Krzysztof.J » 06 lip 2016, 11:53

VegetaZen pisze:2) Jakie błędy najczęściej popełniają gracze podczas budowy talii?

2a) Czym/jak się kierować by zbudować skuteczny deck na fealt lub z bannerem?

wuher44

Postautor: wuher44 » 20 lip 2016, 16:20

Czas na pytania do Małych Ptaszków nt. melee.
1. Który format preferujecie bardziej Joust/Melee?
2. Jakie Waszym zdaniem są przewagi Melee nad Joustem?
3. Ulubiony Tytuł w Melee?
4. Top 5 najlepszych kart w melee?
5. Który ród ma największy potencjał w melee?
6. Co zrobilibyście w sytuacji gdy macie szansę na wygranie gry pod warunkiem, że nie dotrzymacie wcześniej zawartej umowy, bez której byłoby już po grze?
7. Co sądzicie o decydowaniu o wygranej jednego z przeciwników, w sytuacji gdy gra mogłaby toczyć się dalej a sami dzięki temu zajęlibyście 2 miejsce?
8. Czy waszym zdaniem ilość pkt. graczy podczas swissa powinna być jawną informacją dla wszystkich?
9. Dlaczego tak ciężko gra się przeciwko Skavenowi w melee?
10. Czy należy ufać Jemiołowi?
i jedno pozaagotowe:
11. Gdzie spędzacie wakacje?
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Awatar użytkownika
adzio85

Postautor: adzio85 » 20 lip 2016, 21:42

to i ja dodam coś na przyszłość :)
1. Czy Sztarkowa karta "Like Warm Rain" jest, "bardzo dobrą" odpowiedzią na intrygową dominację Lani i Marteli?
2. Wiadomo, że wszystko zależy od koncepcji decku i gracza, ale oceniając na "sucho" - który plot lepszy przy obecnej mecie: Forgotten Plans czy Political Disaster?
3. Czy fakt, że większe turnieje w PL wygrywa praktycznie za każdym razem inny gracz świadczy o sile naszej sceny turniejowej dzięki czemu zdominujemy FRACAS i STAHLECK w tym roku :), czy wynika to raczej ze specyfiki gry?
4. Jakie dochodzą Was słuchy z zagranicy nt Fracasa? Abstrahuje od otoczki turnieju czy SWAGU. Na przykład wielu z nas nie może doczekać się zmierzenia z topowymi graczami z zagranicy, część z nas się boi o język kart, nie którzy mają wszystko w nosie i chcą się dobrze bawić. A co na to wszystko gracze, których znacie i którzy nas odwiedzą w sierpniu? Boją się polskich kart :) ? Są ciekawi? mają to wszystko gdzieś, bo przyjeżdżają odwiedzić Małe Ptaszki i to się tylko liczy ;) ?

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 29 lip 2016, 13:48

Zakładam, że następny odcinek będzie pewnie po Fracasach. Na miejscu będzie więc zadać parę pytań odnośnie Sztalek.
1. Co zrobić, żeby być jak Szwedzi?
2. Czy "będziemy mieli medala"? (ew. Jak nie Sobi, to kto?)
3. Stelfinio czy zastraszanie?
4. Jak zdążyć przed Valarem?
5. Co robić po Valarze?

Dzięki!

Chord

Postautor: Chord » 19 sie 2016, 13:27

To ja zadam pytanie do odpowiedzi na forum, a nie podcastcie:
Kiedy planujecie następny odcinek?

I, już jak najbardziej do podcasta, odnośnie dzisiejszego starcia sokles vs. wosho. Głowy na Patykach, fajne? Grać tylko z supportem (Gaston, Seen in Flames/HIs Viper Eyes, Things I do for Love)? Grać gdzie popadnie? Czy to siara otwierać z HoS?

picollo

Postautor: picollo » 19 sie 2016, 14:03

Będzie to już kolejne pytanie z cyklu plot odcinka. Może jakaś stała rubryka? ;)
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

quas

Postautor: quas » 20 sie 2016, 19:22

1)Jak samopoczucie po ogarnięciu jednego z największych turniejów AGoT na świecie?
2)Wyniki, wypadek przy pracy czy mokry sen o potędze?

Melee vs Inny format Multiplayer
1)Jest miejsce na format drużynowy?
W L5R zwało się to 3-Głowy Oni: drużyna 3 osobowa, każdy gra innym klanem (tutejsze rody), parowanie; wynik drużyny= suma wyników każdej głowy (czyli 3-0, 2-1)
Zalety: w zasadzie turniej joust, choć talia może być bardziej podrasowana ze wzgledu na parowanie, który toczy się bardzo szybko (istotne przy 2 dniowym turnieju, gdzie w niedziele trzeba szybko skonczyc i dojechac do domu)
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Jemioł

Postautor: Jemioł » 21 sie 2016, 15:27

Chord pisze:To ja zadam pytanie do odpowiedzi na forum, a nie podcastcie:
Kiedy planujecie następny odcinek?

Łodcinek nadchodzi. Acz powoli. Ostatni tydzień okazał się małą dobitko-dogrywką po FBF.

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 22 sie 2016, 08:43

Podobne "melee" jest grane od kilku lat (2?) w Sztaleku, a nazywa się to Team Event, ostatniego dnia turnieju. 3 najlepszych, albo tych co się uda zwlec z łóżka, graczy z danego kraju i drabinka pucharowa. Teamy losują który jest pierwszy - kapitan pierwszego wybiera pierwszą parę, potem kapitan drugiego teamu i ostatnia para wybiera się sama. Który team ma więcej winów wygrywa. Fajna i widowiskowa impreza. W zeszłym roku team PL nieźle powalczył.

Pograłem na FbF melee. Co prawda nic nie ugrałem, ale podobało mi się. Polecam, niby ta sama gra ale zupełnie inny klimat rozgrywki i inna rozkmina.

Co do pytań Ptaszkowych. Domyślam się że będzie to odcinek frakasowy, więc (tldr - sorry):
1. Pytanie w kontekście tego, że FbF stał się jedną z najważniejszych imprez Gota w Europie. Oczywiście nadal jest to nasza, Polska impreza, w związku z tym jest bardzo imprezowa i nazwałbym to - z lajtowym podejściem do klienta. Ale wielu graczy traktuje ją bardzo poważnie. W związku z rangą wydarzenia, czy nie powinniśmy(cie) pomyśleć o nieco bardziej restrykcyjnym podejściu do poczynań graczy. Mam tu na myśli takie pierdoły jak decklisty, koszulki na kartach... Ale też większe problemy, jak pilnowanie czasu gry, raportowanie, cisza na sali. Oczywiście, ja nie uważam, że jest coś nie tak - dla mnie to najlepiej zorganizowany turniej tej wielkości do tej pory. Ale skoro jest już ilość, to może teraz pomyślimy o jakości (jeszcze lepszej).

2. Jak w przyszłym roku będzie zorganizowany turniej melee? Co zrobić aby ten format nie był odbierany przez uczestników imprezy jako ten gorszy?
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Wróć do „Podcast Małe Ptaszki”