Granie na 3, z valarem czy bez?

Tutaj możemy zadawać pytania o zasady ogólne, mechanikę gry i tym podobne.
Hansik

Granie na 3, z valarem czy bez?

Postautor: Hansik » 12 sie 2017, 08:15

Siemanko,

pytanie jak w temacie, chcemy sobie zagrać w 3 osoby. Czy to rozsądne ustalenie, żeby zrezygnować z używania Valara? Dziś się nad tym zastanawiałem. Z jednej strony to strasznie muliłoby grę, gdyby każdy miał valara albo weszła kombinacja typu jeden gość valar, drugi 2 roszczeń + coś do zabicia. Z drugiej strony dla pewnych rodów valar jest bardzo pomocny i uspokaja rzucanie na stół wszystkiego co najdroższe bez patrzenia na konsekwencje. Jak sądzicie, które rozwiązanie ma więcej sensu?

Neoptolemos

Re: Granie na 3, z valarem czy bez?

Postautor: Neoptolemos » 12 sie 2017, 08:37

W trybie wielosobowym Valar jest imho gorszy. W Greyjoyach się może przydać, ale generalnie grochy trzepie się szybciej i jest to duży cios w twoje tempo.

Przy czym w ogóle gra na 3 osoby jest niestety najsłabsza :(

Hansik

Postautor: Hansik » 12 sie 2017, 11:18

Dzięki za opinię, olejemy Valara. Czemu jest najsłabsza? Ja grałem dość mało na 3, ale bardzo mi się podobało, że sytuacja jest zdecydowanie bardziej płynna i trudna do przewidzenia. Jeden atak za dużo w nie tego przeciwnika co trzeba mógł pokrzyżować plany, bo 3 więcej na tym zyskiwał niż ja. Dodatkowo nawet mimo silnego stołu trzeba było mieć się na baczności, bo wrogowie zawsze mogli zawrzeć krótkotrwały sojusz i Cię wykończyć.

Skeczor

Postautor: Skeczor » 12 sie 2017, 12:16

To wyglada tak,ze z jednego robi sie warzywo, co naprawde odbiera przyjemnosc z grania. Pamietaj, mele niszczy przyjaznie!
Obrazek

Wróć do „Pytania o zasady i mechanikę”