Bestow (x) i ograniczenie maksymalnej ilości złota na karcie

Tutaj możemy zadawać pytania o zasady ogólne, mechanikę gry i tym podobne.
orka1410

Bestow (x) i ograniczenie maksymalnej ilości złota na karcie

Postautor: orka1410 » 12 lip 2017, 13:07

Nie mam przy sobie instrukcji do All Man Are Fools i nie mogę tego sprawdzić, dlatego może ktoś mnie poratuje.

Jak działa ograniczenie przy Bestow? Jeśli mamy kartę z Bestow (X), to na pewno w momencie wprowadzania karty do gry nie można położyć na karcie więcej niż X złota, ale czy za pomocą innych kart można doprowadzić do tego, że ilość złota na karcie przekroczy to ograniczenie X z karty?

Np. czy używając innych kart będzie można położyć np. na Ricaso 5 złota i wymiatać Martellowymi kartami zależnymi od ilości used plotów? Czy też ograniczenie na karcie blokuje dalsze kładzenia złota?

Chord

Re: Bestow (x) i ograniczenie maksymalnej ilości złota na karcie

Postautor: Chord » 12 lip 2017, 13:32

Bestow

Bestow is a keyword ability. When a card with bestow (X) enters play, the card's controller may move up to X gold from his or her gold pool to that card. This decision is made immediately upon the card entering play, after resolving any interrupts to the card entering play but prior to triggering any reactions (forced or otherwise) to the card entering play.

When placing gold using bestow, a player may choose any amount of gold, up to the (X) value of the card with bestow. (For example, when a card with "bestow (2)" enters play, its controller may move 0, 1, or 2 gold from his or her gold pool to that card.)
Gold on a card is not in its controller's gold pool. Game steps and abilities that use or interact with gold in a player's gold pool do not interact with gold on cards.
When gold is discarded from a card with bestow, it is returned to the treasury.

Nie ma żadnych ograniczeń co do liczby monet na postaci. X jest tylko maximum dopłacalnym przy wchodzeniu do gry.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2017, 13:39 przez Chord, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
sokles

Postautor: sokles » 12 lip 2017, 13:36

Czyli wychodzi, że ograniczeń brak.
Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4

Bo mózg to nie wszystko.

Brutal but Cunning

Jools

Postautor: Jools » 12 lip 2017, 14:13

Producent musi być bardzo ostrożny w projektowaniu ewentualnych kart co kładą złoto. Bo niektóre karty bardzo by skorzystaly (Załoga Ciszy, Ricasso, dobiórka kart Martella)

Chord

Postautor: Chord » 12 lip 2017, 15:41

Jools pisze:Producent musi być bardzo ostrożny w projektowaniu ewentualnych kart

:lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 12 lip 2017, 16:39

Musialbym miec z 10 kart non-unique z Bestow aby tym grac. To chyba niemożliwe jest.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Seba_stian
Kontaktowanie:

Postautor: Seba_stian » 12 lip 2017, 20:20

szczudel pisze:Musialbym miec z 10 kart non-unique z Bestow aby tym grac. To chyba niemożliwe jest.

Ale tam jest "up to 3", czyli jak dobrze rozumiem to i mając 0 kart z Bestowem możesz to odpalić ;)
"...every man dies, not every man really lives..."

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 13 lip 2017, 21:27

Chodziło mi o to, że musiałbym naprawdę miewać 3 karty z Bestow na stole aby chcieć ten event wsadzać do decku.
Chyba tylko Targi i GJ by się łapały na "udarowiźnienie decku". Reszta to już słabo (http://thronesdb.com/find?q=x%3Abestow).
Poczekajmy na "killer-neutral-char" z Darowizną, to może ktoś zbuduje heavy-bestow-deck, jednak sceptycznie oceniałbym wyjście takiego decka poza ramy "fun-decka".

Najbardziej mnie ciekawi, czy w kolejnym Cyklu Bestow będzie. Cykle wyrotowywują parami więc wiele wskazuje, że jeszcze jeden cykl będzie ten durny keyword zawierał.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Seba_stian
Kontaktowanie:

Postautor: Seba_stian » 13 lip 2017, 22:19

szczudel pisze:Chodziło mi o to, że musiałbym naprawdę miewać 3 karty z Bestow na stole aby chcieć ten event wsadzać do decku.

To prawda, bez większej ilości fajnych kart z Bestowem to nie będzie to grane, ale myślę że prędzej czy później trafi do deckó (coś czuję, że Martellowych) :P
"...every man dies, not every man really lives..."

Wróć do „Pytania o zasady i mechanikę”