Targaryen/Lion top4 Muszyna

Jak złożyć dobrą i niezbyt dobrą talię.
Wiewiór

Targaryen/Lion top4 Muszyna

Postautor: Wiewiór » 12 lut 2018, 00:31

Targaryen + Lion 0.8

House Targaryen
Banner of the Lion

Packs: From Core Set (3) to True Steel

Plots
1x Counting Coppers (Core Set)
1x Marched to the Wall (Core Set)
1x Trading with the Pentoshi (The Road to Winterfell)
1x Close Call (True Steel)
1x The Long Winter (Wolves of the North)
1x Valar Morghulis (There Is My Claim)
1x Time of Plenty (Lions of Casterly Rock)

Characters
3x Ser Jaime Lannister (Core Set)
3x Tyrion Lannister (Core Set)
2x Lannisport Merchant (Core Set)
2x Drogon (Core Set)
3x Khal Drogo (Core Set)
2x Magister Illyrio (Core Set)
2x Rhaegal (Core Set)
1x Ser Jorah Mormont (Core Set)
2x Viserion (Core Set)
2x Viserys Targaryen (Core Set)
2x Targaryen Loyalist (Core Set)
2x The Hound (Taking the Black)
1x Mirri Maz Duur (Calm over Westeros)
3x Ser Ilyn Payne (True Steel)
1x Doreah (Called to Arms)
1x Ser Lancel Lannister (Lions of Casterly Rock)
1x Strong Belwas (The Red Wedding)
1x Irri (Oberyn's Revenge)

Locations
3x The Roseroad (Core Set)
3x Slaver's Bay Port (All Men Are Fools)
3x Great Hall (Guarding the Realm)
3x Plaza of Pride (Watchers on the Wall)

Attachments
2x Bodyguard (Core Set)
1x Widow's Wail (Core Set)
1x Crown of Gold (The Road to Winterfell)

Events
2x Put to the Torch (Core Set)
3x Dracarys! (Core Set)
3x Nightmares (Calm over Westeros)
2x Funeral Pyre (True Steel)
1x The Iron Bank Will Have Its Due (Oberyn's Revenge)

Talia przeszła chrzest bojowy w Muszynie, całkiem udany. Pierwotnie jako metacall fleabottomowy (wszystko w deadpile, nic w discardzie). Wydaje się, że wymordowanie całego stołu jest jednak skuteczne również przeciwko tym, którzy się na fb nie opierają. Postaci dość oczywiste, 4 potaniarki biegają po groszki jak złoto. Do zmiany wydają mi się właściwie tylko eventy. Chętnym do przetestowania polecam wymienić Pttt i Funeral Pyre na kill spelle albo kontrolę - Treachery/Hands Judgement.

Awatar użytkownika
Breaker

Re: Targaryen/Lion top4 Muszyna

Postautor: Breaker » 12 lut 2018, 10:54

Wpakuj engine flea bottom + second soni, bedzie lepiej chodzilo. Wyrabiasz z kasa bo troche wysokie koszty masz i malo keszu poza pentoshi?

Btw a gdzie danka? Za droga?
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 12 lut 2018, 11:27

Wpakuj engine flea bottom + second soni, bedzie lepiej chodzilo.

Myślałem o tym, ale przed Muszyną się nie zdecydowałem (zwłaszcza, że deck powstał we czwartek :-D). Nie wiem tylko kosztem jakich kart - reducerów? niektórych dwójek? Na razie dzięki nim setupuje mi się to raczej ładnie.

Wyrabiasz z kasa bo troche wysokie koszty masz i malo keszu poza pentoshi?

Krzywa jest trochę nietypowa, bo jest dużo tanich postaci i sporo drogich (9 szóstek i 1 siódemka), postaci średniego sortu to tylko Tyrion i Illyrio. Generalnie problem z kasą miałem tylko w dwóch grach - jednej z brakiem i jednej z jedną ekonomią.

Btw a gdzie danka? Za droga?

Za droga, nie killuje, prędzej myślałem o większej ilości Mirri.

Nie bardzo wiem jak zrobić godny draw, reszta działa całkiem nieźle.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 12 lut 2018, 12:35

Zrezygnuj z reducerow w ogole, oni tak naprawde robia tylko jedna rzecz- setupuja sie z 7demkami ktorych nie masz (jedna mirri nie robi). Wg mnie masz troszke bezsensowny uklad postaci, smoki wsadziles tylko pod dracarysa, nawet ich nie wskrzeszasz. Jezeli one nie daja keywordow dance ani nie wracaja z deada to sa bardzo suabe, zrezygnuj z nich i dracarysow w ogole. Dracarys bez danki lub astaporu/slave'a nie siega obecnie niczego istotnego. No ok mozesz nim palic maluchy ale czy jest to warte slotow?

Draw to najgorszy problem targa. W zasadzie tylko danuta go wyrabia wiec nie granie jej to samobojstwo. Nie musi zabijac, robi kontrole gry i drawa. Twoj deck nie dobiega szybko, on musi zarznac. Ja mam swoje draw enginy ale one tu nie pasuja zupelnie.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 12 lut 2018, 12:55

Breaker pisze:Draw to najgorszy problem targa. W zasadzie tylko danuta go wyrabia wiec nie granie jej to samobojstwo.

No patrz. A Wiewiór nie wiedział i doszedł do top 4 :P

Swoją Droga Targi bez Burna to nie Targi. Oni przecież bez Smoka na ręce i golda grac nie potrafią. :geek: Ale może to jest jakiś pomysł. Wsadzić smoki (Viseriona i Rhaegala bo mają dobre Ratio) trzymać golda a uwolnić miejsce Dracarysów na coś innego :P
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 12 lut 2018, 13:04

Na lokalu na 27 osob... bardzo miarodajne. Jak zagra tym 100 gier to dopiero wyczuje co mu jest niezbedne a z czego mozna zrezygnowac.

kawson

Postautor: kawson » 12 lut 2018, 13:09

Mirri tutaj też się świetnie kombi z Ogarem, który przy wspólnym ataku na power i wygranej, wraca pierw na rękę i pozwala odpalić jej umiejkę, nie warto wrzucić jej w większej ilości kopii? I wtedy jak dołoży się do tego Flea Bottom to Ogar hula aż miło - wstaje 6-stki z plazą, potem FB, powrót na rękę...
Jak grałem kiedyś czymś podobnym to dobrą niespodzianką są jednak Tears of Lys.

Wiewiór

Postautor: Wiewiór » 12 lut 2018, 13:13

Hehe, dokładnie - dla jasności, to w swissie zrobiłem 3-2, w top8 przeskoczyłem Soklesa i wdupiłem w top4, czyli summa summarum 4-3. Jest nad czym popracować :-D Ale deck jest świeży i gra się przyjemnie, więc pewnie jeszcze popróbuję w innych konfiguracjach. Setup z Ilyna i plazy przyczynił się do minimum dwóch mikrowylewów w trakcie turnieju :twisted:

Mirri tutaj też się świetnie kombi z Ogarem

Tak mi się nie udało zrobić, ale to ze względu na ilość kopii tych kart. Podobnie działa, jak Mirri jedzie na intrygę z Jorahem z dwoma tokenami friendzone'u.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 12 lut 2018, 13:17

Payne i Plaza to chyba faktycznie wyśmienity Meta Call. Gra teraz tego mikro-gównienka tyle (cheloł FB), że dwa kille w Mobilizacji moga caluśieńką grę zmienić.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 12 lut 2018, 13:34

Ja ofc nie chce umniejszac osiagow, top4 to zawsze cos. Ale wg mnie miejsca do poprawek jest sporo, trzeba zwiekszyc konsystencje i synergie miedzy poszczegolnymi modulami, zwiekszyc drawa bo jest go za malo, wyoptymalizowac liczbe kopii poszczegolnych kart itd. To powyzej to jest takie troche zlozone na kolanie, ale jedno jest sluszne- bazowe zalozenie czyli generowanie poteznego nacisku na stol

Cunning but Brutal

Wróć do „Decki 2.0”