Duel? pls no

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Mikołaj

Duel? pls no

Postautor: Mikołaj » 11 maja 2018, 13:14

ma ktoś pomysł jak osłonić sie przed duelem ? Plot. Income: 4. Initiative: 5. Claim: 1. Reserve: 6. Plot deck limit: 1.
War.When Revealed: Choose an opponent. That player chooses 2 non-Army characters, each with printed cost 6 or higher. Then, that player chooses and kneels 1 of those characters. Kill the other (cannot be saved).
Pogrywam Lani i często mam Cersei i Tywina na stole plus jakieś 2 do zabicia. Gdy ktoś rzuca duel to często jest po grze

wuher44

Re: Duel? pls no

Postautor: wuher44 » 11 maja 2018, 13:23

Mikołaj pisze:ma ktoś pomysł jak osłonić sie przed duelem ? Plot. Income: 4. Initiative: 5. Claim: 1. Reserve: 6. Plot deck limit: 1.
War.When Revealed: Choose an opponent. That player chooses 2 non-Army characters, each with printed cost 6 or higher. Then, that player chooses and kneels 1 of those characters. Kill the other (cannot be saved).
Pogrywam Lani i często mam Cersei i Tywina na stole plus jakieś 2 do zabicia. Gdy ktoś rzuca duel to często jest po grze

Nie grac 2 grubasow na raz.
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 11 maja 2018, 13:30

Duel nie wydaje mi się specjalnie dobrym plotem na aktualną metę - wiele frakcji rezygnuje z grubasów, a na te co sypią nimi jak szalone skuteczniejszy i uniwersalniejszy okazuje się być valar doheris.

Jak się osłonić przed duelem?
1) Marsz na mur - zwłaszcza jak grubas bez duplikatu.
2) Duchy Harrenhal - dobry plot zwłaszcza pod Lanni z Harrenhalem, gdzie możesz w kontrolowany sposób zabijać sobie czy to Tywina czy Cersei.
kozak w necie, p**da w świecie - ostatni polski mistrz OCTGN i throneteki, na żywo raz w życiu dostał się do topki
specjalne gratulacje na Vegety za bycie zarazem najlepszym Martellem, najlepszym NW i wygranie Sansy (na jednym turniej) - Neoptolemos

Skeczor

Postautor: Skeczor » 11 maja 2018, 14:21

Grać kartami wskrzeszającymi, grać Gośka i Randyll em. Gosia kogoś wyciągnie.
Obrazek

Awatar użytkownika
sokles

Postautor: sokles » 11 maja 2018, 14:28

Ktos gra duelem??
Muszyna Warlord :mrgreen:

Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4

Bo mózg to nie wszystko.

Brutal but Cunning

Chord

Postautor: Chord » 11 maja 2018, 15:41

Abstrahując od tego, że chłopaki słusznie mówią, coby się nie przejmować duelem to najlepszą bezpośrednią metą na ten plot jest Eyrie:
Obrazek

Jeśli odpalisz je na początku plota w Cersei to po odkryciu duela możesz uklęknąć Tywinem i nie-zabić sobie Cersy.

Mikołaj

Postautor: Mikołaj » 11 maja 2018, 16:20

na turniejach może nie grają ale w domowym zaciszu jak raz dostali to na pewno powrzucają, duchy mam(super opcja). Czym jest Gośka i Randyll ? eyrkie jest w porządku ale chcąc utrzymać tempo nie stać mnie na taką 4, gdybym jeszcze mógł wybrana karte wrzucać pod claim to tak

Skeczor

Postautor: Skeczor » 11 maja 2018, 17:02

Jak grasz na szybkie granie, to wpakowujesz wszystkie karty, co robią władze :p
Margaery Tyrell za 6 i Randyll za 6. Ona znajdzie nowego lorda, a on wstanie w trakcie gry.
Obrazek

Jools

Postautor: Jools » 12 maja 2018, 12:40

@Mikołaj

Turniejowo Duel nie jest już grany. I jak napisał Vegeta - Dohaeris zastąpił Duel.

A w domowym graniu nie powinien być grany ze względu na znajomość decków, tj. "aha, grasz grubasami, to ja gram duel", lub "Otwierasz Hervestem? Wsadzę do decku Varys Riddle". Pewne karty nie powinny być wyciągane w domowym graniu.

A generalnie jak grać przeciwko Doheris/Duel? Ostrożnie. Nie wychodzić ponad to co ma przeciwnik. Zachować lekki balans w Twoją stronę?
Tj. jak przeciwnik ma słaby stół to NIE sypię się od lewej do prawej, tylko oszczędnie.

Mikołaj

Postautor: Mikołaj » 12 sie 2018, 13:49

[quote="Jools"]@Mikołaj

Turniejowo Duel nie jest już grany. I jak napisał Vegeta - Dohaeris zastąpił Duel.

A w domowym graniu nie powinien być grany ze względu na znajomość decków, tj. "aha, grasz grubasami, to ja gram duel", lub "Otwierasz Hervestem? Wsadzę do decku Varys Riddle". Pewne karty nie powinny być wyciągane w domowym graniu.

jaki sens ma Varys w Summer Harvest?

Wróć do „Dyskusja ogólna”