Agot puzzle

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
epaminondas

Agot puzzle

Postautor: epaminondas » 02 lut 2018, 00:16

Mam pytanko.
Jest 8 runda
Ja mam plot ,,A song of summer" on ,,For the watch".
On daje mi inicjatywę gram Starkami fealty a on Nw na king of summer.Ja mam 7 pkt on 14.Czy mam szanse wygrać?.On zero kart na ręce ja 1(kopie zabitej Catlyn).
Ja mam karty Eddard Stark(Wotw),the Blackfish,Measter Luwin,wilding bandit,Jory Cassel,Jeyne Westerling,Arya Stark(core,plus Nymeria).Budynki Winterfell ,Gates of Winterfell plus Heart of tree x2,mam 6kasy.

On NW ma jednostki sworm brother,thoren smallwood,ciesla ze wschodniej straznicy,grizzled miner.Budynki the haunted forest,underground vault,abandoned strongholdx2,the shadow tower,bridge of sculls,castle black i the wall mial 8kasy.Zaproponowałem mu remis,ale czy mogłem wygrać ?.

Skeczor

Re: Agot puzzle

Postautor: Skeczor » 02 lut 2018, 01:03

Ciężko tak opisać.
Przede wszystkim korzystasz z Bramy Winterfell.
Idziesz w intrygę jako pierwszy i używasz od razu Winterfell, aby nie mógł odpalić Smallwooda. Nie możesz wygrać pierwszego wyzwania.
A ile Blackfish ma powera?
-Potem Ned (7) z Aryą (3) na niebiesko i wymijasz silniejszego budowniczego. To już będzie 3 pow (bo 1 renoma + reakcja z renomy+ claim)
-Wstajesz Nedem z Jayne
-Jedziesz na czerwono Ned z Blackfishem (2 renomy + 1 z reakcji)

Oczywiście daję to przykładowo, napisałem tylko kluczowe postacie, które miałby iść w wyzwaniu. Jeśli Blackfish ma 4 powera, to niech jedzie we wszystkim czym może.
Obrazek

epaminondas

Postautor: epaminondas » 02 lut 2018, 07:34

Witam ,no niestety Blackfish,nie miał nic,czyli Smallwood mogl odpalic swoja zdolnosc mimo ze w l starciu na intrydze nie wysrawil by obroncy?(czy walka by byla nierozstrzygnieta).
Bo ja myslalem l w intryge i,drugie Arya z Neddem w mil i obejsc stealtgem Smallwooda(daloby to razem 3pkt),musialby cos ubic.Na koniec kneel Jayn westerling i znow Ned plus blackfish(a wczesniej przeniesc za 1golda nymerie na Nedda).Skneelowac mu kolejna postac i dobrac 4poweru.Porem juz tulko w potege Jorym i Luwinem?.Przeszlo by to?
Dzięki za odpowiedz,pozdrawiam.

Skeczor

Postautor: Skeczor » 02 lut 2018, 08:45

No mniej więcej przeszłoby. Smallwood mógłby odpalić umiejkę, gdyby wystawił obrońcę w pierwszy wyzwaniu. Nie może przegrać pierwszego wyzwania, ale może wygrać.
Obrazek

Olo

Postautor: Olo » 02 lut 2018, 10:20

niestety przy obecnych kartach było to nie do wygrania
musisz najpierw pojechać w koronę żeby położyć las inaczej na siekierę nie będzie unoppa
ale i tak braknie jeśli nie masz nic innego bo NW bierze domę i przebija się zwrotnie na koronę
"Martelle nie robią nic ale są w tym bardzo dobrzy" - Breaker

Skeczor

Postautor: Skeczor » 02 lut 2018, 10:23

Ale lasu nie położy w pierwszym wyzwaniu przy plocie "For The Watch".
Obrazek

epaminondas

Postautor: epaminondas » 02 lut 2018, 20:02

Oki dzięki ,czyli w sumie draw jest oki,na octgn of course.To była już 8 czy 9 tura łatwo o pomyłkę.A agot coraz bardziej mi sie podoba,poza call of cuthullu i l5r grałem wszystkie karcianki lcg i agot chyba jest najmniej losowy i najbardziej móżdżący ,choć nie tak dynamiczny jak netrunner(agot to takie troche szachy karciane :).Pozdrawiam.

Wróć do „Dyskusja ogólna”