GoT - początkujący

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Vornar

GoT - początkujący

Postautor: Vornar » 12 lut 2017, 14:43

Witajcie! Jestem nowym nabywcom GoTa, na razie tylko zestawu podstawowego. Wiem już, że tym zestawem nie zbuduje talii turniejowej, ale na razie pewnie będę nią grał przede wszystkim z dziewczyną.Jak wiadomo w instrukcji są opisane przykładowe talie Starków i Lannisterów, co najgorsze - szybko kończy się talia. Stąd mam dwa pytania, czy i jak można połączyć dwa rody grając jednym graczem? A drugie to takie, jakie karty neutralne i fabuły polecalibyście grając Nocną Strażą oraz Targaryenami?

Pozdrawiam!

Kozak

Re: GoT - początkujący

Postautor: Kozak » 12 lut 2017, 15:30

Hej! Najlepszym rozwiązaniem byłby zakup drugiego zestawu podstawowego. Wtedy można tworzyć już bardzo dobrze działające talie jedno-frakcyjne (albo nawet dwufrakcyjne, ale zgodne z zasadami agend i lojalności). Do turniejowego grania zalecane są nawet 3 zestawy, ale do grania w domu 2 zestawy w zupełności wystarczą. Jeden to raczej taka wersja demo tej gry :)

Domyślam się jednak, że nie jest to odpowiedź, którą chciałeś usłyszeć. Na 14 stronie instrukcji masz rozdział Gotowe Talie i tam jest propozycja, jak można stworzyć łączone frakcje: Targrayen z Martellem, Nocna Straż z Baratheonem, Starkowie z Greyjoyem, Lannisterowie z Tyrellem + jest informacja jakie fabuły i jakie karty neutralne są zalecane do takich połączeń. Nie testowałem gry w takiej formie - wydaje mi się, że może to być bardzo losowe, ale lepszego pomysłu na jednym zestawie startowym nie mam :) Jedyne co można na szybko zmienić to: jeśli gracie tylko w 2 osoby, to różanymi traktami i królewskimi traktami podzielcie się po równo i zawsze dołączajcie po 2x każdej z tych kart do swoich talii.

Vornar

Postautor: Vornar » 12 lut 2017, 15:39

Ok, dzięki Ci bardzo, nie zauważyłem jakimś cudem tej strony w instrukcji. Powiedz mi, czy zamiast kupowania drugiej podstawki dobrym pomysłem będzie kupienie dużego dodatku o Nocnej Straży?

Awatar użytkownika
adzio85

Postautor: adzio85 » 12 lut 2017, 15:58

Nie. W pierwszejbkolejnosci 2 podstawka

wuher44

Postautor: wuher44 » 12 lut 2017, 16:03

A później 3 i wszystkie dodatki. ;)
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 12 lut 2017, 16:55

Zwłaszcza że jeszcze do końca nie wiadomo, co będzie w rozszerzeniu dla Straży :D
Najpierw druga podstawka, bezwarunkowo. W kwestii dodatków - najlepiej chyba kupować je po kolei, a jeśli chcesz się sprofilować na konkretne rody, to podrzucam poradnik ;)

Awatar użytkownika
Germanus

Postautor: Germanus » 12 lut 2017, 19:43

jeśli grasz tylko w domu ze znajomymi/rodziną to wystarczy 1 podstawka i po kolei małe zestawy. Wraz z zakupem zestawów uzupełniasz talie aż będzie po 60 kart (mi wyszło po cały 1 cyklu). Jak zbierzesz połowę 2 cyklu +2 duże dodatki to spokojnie możesz zrobić 8 talii

picollo

Postautor: picollo » 12 lut 2017, 20:18

Germanus pisze:jeśli grasz tylko w domu ze znajomymi/rodziną to wystarczy 1 podstawka i po kolei małe zestawy. Wraz z zakupem zestawów uzupełniasz talie aż będzie po 60 kart (mi wyszło po cały 1 cyklu). Jak zbierzesz połowę 2 cyklu +2 duże dodatki to spokojnie możesz zrobić 8 talii

No nie, to nie jest prawda. Takie decki będą 100% losowe. Spora część najważniejszych postaci to jednak core set. Deck z kartami do połowy 2 cyklu, ale z jednym Jaimiem, Tywinem i Tyrionem to pół decku.

Jeśli kupować karty do grania domowego 2 core set jest znacznie ważniejszy niż dodatki.. Dokupienie trzeciego core setu zmienia dużo mniej, niż przejście z 1x na 2x.
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 12 lut 2017, 21:31

Zgadzam, się przeskok z 1x na 2x podstawka jest kolosalny. Przede wszystkim można już zbudować dwie talie z sensowną ekonomią, przy jednej sztuce jest bardzo trudno.

Awatar użytkownika
kamron6

Postautor: kamron6 » 12 lut 2017, 21:51

Jeśli jesteś z Wrocławia mogę dać Ci nieco kart demo do niektórych frakcji.

Wróć do „Dyskusja ogólna”