Greyjoy - nie gadamy, nak*$#!^my!! ;)

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Suchy

Re: Greyjoy - nie gadamy, nak*$#!^my!! ;)

Postautor: Suchy » 30 sty 2018, 00:19

Jaki hejt Szczudeł ;) Nie zgadzam się z połową twojego posta, ale też dzisiaj nie mam siły tego tłumaczyć, więc powiem tylko że imo to nie GJ nagle stali się strasznie silni, tylko meta polegająca na lokacjach i dająca spokój Grejoyowi - Lannisterów nie widziałem bardzo dawno, Martele też grają jakieś inne wariacje. ;)
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 30 sty 2018, 00:27

Próbowałem dzisiaj zasadzić GJ turbo-kneel (nawet mi siadło, od wejścia Melisandre, Marya Seaworth z mężem i Withering Cold) i nawet dobiegłem do 12, zanim zaczęli wstawać... ale więcej nie dało rady :D

Z drugiej strony, moimi GJ miałem dwie gry, gdzie oberwałem oboma Valarami i Duelem. Obie stety/niestety i tak były raczej spacerkami, GJ po prostu te resety jakoś nie bolą -_- Tyrelle tylko mogą ich przy dobrych wiatrach przegonić. No i Martelle mogą się stawiać, byle trafili z Headsów Eurona i Ashę :D A tak to najlepszą kontrą na GJ zostają... inni GJ.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 30 sty 2018, 07:03

Zastanawia mnie z czym się nie zgadzasz, bo chyba nie zamierzasz polemizować z tym, że masa żenująco tanich Save'ów, praktycznie nie istniejąca u innych frakcji kontrola lokacji, zatrzęsienie Keywordów i Asha łamiąca VD (tym ciągłym szperaniem i tasowaniem), są powodem obecnej sytuacji.
Albo z tym, że nowa agenda wprowadzając do kanonu polityczną Katastrofę uprzykrzy im życie.

Zastanawiałem się jaki deck mógłby się metować na GJów i wyszło mi, ze faktycznie Bara, i to bardziej z CS owym Stannisem niż tym nowym. Widziałem jedną grę z nowym Stannisem. Dobiegli do 12-0, padł Valar po przygotowaniu pola przez Ściagnięcie dupek za pomoca Blackwater i był czysty stół u przeciwnika. GJ rzucił 2 Riseny i miał Iron Mines. (swoją drogą mógł Stannis klęknąć Barristana w StandingP aby się sam zaraz wysaveować, jednak gracze Bara często sa ślepi na to combo). No i ten nowy Stannis,... Ech. żal było patrzeć jak nie mól nikogo utrzymać na kolanach bo Euron, Balon i Asha lojalni są...

Innym pomysłem jest wrzucanie postaci do Dead Pile (lub discard z którego GJ mają większe problemy coś wyciągać). Zastanawiałem się czy jakiś Lannisterski deck z 3xTyrion's Chain, 2xHeads, i Duelem, 3xWithoutHisBeard i może Tarred Heads by czegoś nie wskórał. Jednak musiał by grać na postaciach <=5G i nie wiem czy Lanni mogą się tak dobrze ustawić. Może jakieś Rainsy z Combem z Wardens of The West, Wildfire i Trail by Combat.
Jednak jak się na to popatrzy robi się z tego takie combo, że głowa mała, a i tak pewnie gra by się sprowadziła do tego, że jeśli sami bysmy nie trafili saveów to by GJ zdążył się ogarnąć.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Chord

Postautor: Chord » 30 sty 2018, 07:49

Wrzucanie GJ postaci do dead pile'a to kupowaniu mu ich za darmo :D

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 30 sty 2018, 08:09

Nie jeśli Aeron trafi tam pierwszy :P

Feanor82

Postautor: Feanor82 » 30 sty 2018, 08:30

Muszę się zgodzić ze Szczudłem gdyż gram praktycznie tylko na GJ.Nowa Aśka dużo zmieniła.Mają najlepszy dociąg dzięki niej , mają kontrole lokacji oraz dodatkow.I jeśli dobrze pamiętam to jako jedyni 2 postacie z trzema ikonami.?Za dużo dobrego małym kosztem.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 30 sty 2018, 09:16

Świetny argument z tymi 3-ikonami, nie zauważyłem tego. Niby Lanni jeszcze mają dwie 3-ikony, ale zaleta Eurona i Ashy jest to, że "działają" zarówno w ataku i obronie, czego nie da się powiedzieć o Tyrionie, a Tywin w obliczu Stealth wiele nie pobroni.
Generalnie jesli jest na stole Asha i Euron to jesli nie śpimy na Mlekach (które jakimś cudem uda się nam wybronić przed spadnieciem) to tylko Duel może uratować grę.

Chord

Postautor: Chord » 30 sty 2018, 09:41

szczudel pisze:Świetny argument z tymi 3-ikonami, nie zauważyłem tego. Niby Lanni jeszcze mają dwie 3-ikony, ale zaleta Eurona i Ashy jest to, że "działają" zarówno w ataku i obronie, czego nie da się powiedzieć o Tyrionie, a Tywin w obliczu Stealth wiele nie pobroni.

Ha ha :lol:
GJ op bo jego postaci są dobre w ataku i obronie.
What a time to be alive....

A już poważniej - kalmary mają dzięki Ashy (oraz cichym herosie - Baberze) zapełnioną jedną z ostatnich dziur w swoim "order of battle". Jest siła w save'ach, jest kontrola lokacji (choć przyznam osobiście, że z We Do Not Sow ani Newly Made Lorda nie korzystam - mam tylko pojedynczą sukę i szkutników w slocie za 2 golda... ale to i tak więcej niż większość frakcji) i są silne, elastyczne postaci.
Jeśli chodzi o postawienie srogiego stołu to w tym momencie tylko Stark może wystawić armię sroższą od Ironbornów (Tyrell dzięki boksowi i większej liczbie renom może ustawić podobną, NW na Rangerach jak Grenn da zbliży się do tego poziomu zagrożenia), a GJ ma metody utrzymywania jej w dobrym zdrowiu.
Dodatkowo nie można zapominać, że stare mechaniki rosną w siłę - doszliśmy do momentu w którym Król Balon zaczyna mieć możliwość dopalania 4-5 postaci w stole... Dirki jest komu podłączać... Włączanie Marketów robi się trywialnie proste. A będzie gorzej.

Mnie tam się podoba - lojalistą frakcyjnym jestem i wspieranie GJ zawsze liczę na plus.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 30 sty 2018, 11:27

https://drive.google.com/open?id=1Cejqn ... O6SErJn7MH

Szybka piłka. W setupowej ręce był Łańcuch Tyriona, na setupie 2 postacie unikalne w tym jedna z dupeczka. Warto było spróbować Headsy.
Siadł Euron. Koniec rundy GJ nie ma kart na ręce. Oczywiście poleci Counting Coopers. Jako, że Polityczna Katastrofa nie za bardzo miała co skosić, to sensowne było zagranie kolejnych Headsów: Vict. Nieźle. Połowa wielkiej czwórki gryzie piach zanim gra się zaczęła. Znowu pusta ręka na koniec rundy u GJa.
Time of Plenty przywitała już Katastrofa co nie przeszkodziło wskoczyć Ashy. Ryzyk fizyk na Trial By combat. Typowy GJ, chroni co ma najlepszego Risenami bo liczy na zysk z +1STR w nastepnych rundach. Koniec.

Aż szkoda, ze trafiłem Victa i Eurona bo nie mogłem sprawdzić Duelu. Dzisiaj coś mało GJów grało. Nie to co wczoraj w nocy. Nie ma się co oszukiwać, że tak będzie zawsze, ale dowodzi to twierdzenia, dlaczego GJ teraz są na fali i co trzeba zaatakować aby ich zabolało.

Deck nie jest zupełnie do niczego, bo przykra prawda jest taka, że Headsy x2 moga pierońsko pokarać 3/4 rodów.

Chord

Postautor: Chord » 30 sty 2018, 11:54

szczudel pisze:Time of Plenty przywitała już Katastrofa co nie przeszkodziło wskoczyć Ashy. Ryzyk fizyk na Trial By combat. Typowy GJ, chroni co ma najlepszego Risenami bo liczy na zysk z +1STR w nastepnych rundach. Koniec.

Czuję się urażon. Sugerujesz, że typowy GJ to skretyniały kartofel, który bez potrzeby ryzykuje swój jedyny negowalny save w kluczową postać, żeby dostać +1 do siły na następną turę? Aż takimi debilami to chyba nie jesteśmy...

Wróć do „Dyskusja ogólna”