Tyrell - pogadanki

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Chord

Re: Tyrell - pogadanki

Postautor: Chord » 06 lis 2017, 10:46

Chyba nie warto. Eventy z kosztem X dość boleśnie obrywają HJ, a Melee to renoma za 1, albo renoma +unopp za 2... naturalnie może wygrać jakieś kluczowe wyzwanie w late game, ale nawet wtedy trzeba za nie słono zapłacić i jest ryzyko cancela za 0.
Ja bym mu dał spokój na razie.

Neoptolemos

Postautor: Neoptolemos » 06 lis 2017, 11:04

Wydaje mi się, że kierunek banneru jest raczej dowolny. Akurat w tym decku nie widzę za wielu lojalek. Chyba Tyrell jako baza, bo lojalny draw + lepsza ekonomia.

Edit: przejrzałem lojalne karty Lanni i nie ma tam praktycznie nic, co chciałbym wpakować do tego decku. Więc tak, Tyrell jako baza. Ale kart może i będzie 50/50.

picollo

Postautor: picollo » 06 lis 2017, 16:13

A może zamiast lannich, wrzucić Targa z przodu? Khal powinien polubić rycerzy, do tego Barristan który lapie synergię z zrzucaniem kart. Do tego plaza, jorah. Nnaporowych rycerzy na militce złożyć.
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

Chord

Postautor: Chord » 06 lis 2017, 16:44

Nie lepiej zostać przy Tyrellach i zafundować im zestaw 6 x dodatkowy czellendż od Babci (Olenna's Inromant&Machinations)? Dwie militki to kupa śmiechu, ale gier nie wygrywają.

picollo

Postautor: picollo » 06 lis 2017, 17:04

Jeśli chcesz wygrać rushujac powera, nie wrzucasz Garlana, tylko 30 Tyrellowych postaci z renomą. Jakbym miał składać deck z Garlanem, zeby był lepszym wyjściem niż inne opcje, to raczej weenie na wyniszczenie. A do takiego decku Khal pełni bardzo podobną rolę jak Garlan. Stąd ten wybór. Do tego marsz, Valar Dothraeris i skracanie stołu.

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

Chord

Postautor: Chord » 06 lis 2017, 17:53

A kto Ci każe rushować powera? Informantka pozwala wybrać dowolne wyzwanie, ale Machinacje to lategamowa karta do recyklowania i robienia dużych tur jak już zbudujesz stół.

picollo

Postautor: picollo » 06 lis 2017, 17:59

Informantka I machinacje wymagają dodatkowej kasy. I budowania decku gdzieś w nierycerzowym temacie. Może to moje odczucie, ale Garlan wydaje mi się nieoptymalną kartą do dużego stołu. Mam randylla, Renlego, Mace'a, wszystko to są lepsze zabawki moim zdaniem do pakietu wyzwań babci.

Chord

Postautor: Chord » 06 lis 2017, 18:02

Nonsens. Dodatkowe wyzwania są w 100% rycerzowym klimatem. Im więcej wyzwań tym więcej wygranych solo.

quas

Postautor: quas » 06 lis 2017, 19:35

ooo tak, budowanie decka w oparciu o słabą postać. Zajebistość lvl high jak dla mnie.
Do wygrywania solo wyzwań potrzeba :
1)postaci, by generować jak największą liczbę wyzwań
2)wyrównywacza szans - kobyłka?lanca?
3)dopałek do siły. W znacznej części te rycerzyki są takie maluśkie.
4)zastanowić się nad profitem. bo renoma jest zawsze, i nie wymaga pitolenia.

chyba wolałbym założyć trait Rytir na Randylla niż brać Dużego Garlana (kiedy mały jest o niebo lepszy).
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Skeczor

Postautor: Skeczor » 07 lis 2017, 16:45

Tak sobie patrze na nową Brienne i mysle,ze jest bardzo fluffowa, ale czy grywalna? 3 reakcja na raz? Moim zdaniem super, ale czy da sie je stale odpalac? Moze ktos mądry zlozy voltron na nowej Brienne tak jak jest na Cersai i Viper?
Obrazek

Wróć do „Dyskusja ogólna”