Lannister - pogadanki

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Awatar użytkownika
sokles

Re: Lannister - pogadanki

Postautor: sokles » 28 mar 2017, 10:16

Breaker pisze:nie przesadzaj z tym gloryfikowaniem netdeckingu bo zaraz wyskoczy skaven i zacznie Ci wrzucac jak w temacie swojego decka (fajnie wrzuca, dobrze sie to czyta :lol: )

To czysta statystyka nie gloryfikacja :lol:

A Skaven mi wrzuca gdańskdecking za każdym razem jak mnie widzi :mrgreen:
Muszyna Warlord :mrgreen:

Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4

Bo mózg to nie wszystko.

Brutal but Cunning

michaelius

Postautor: michaelius » 28 mar 2017, 11:16

Netdecking to też skill ;) Nie sztuka decka od kogoś wziąć, trzeba go jeszcze zrozumieć :D

orka1410

Postautor: orka1410 » 28 mar 2017, 11:19

michaelius pisze:Netdecking to też skill ;) Nie sztuka decka od kogoś wziąć, trzeba go jeszcze zrozumieć :D

Powiedział ten, który dwa razy wygrał turniej deckiem, który dostał na 5 minut przed turniejem :P

Jemioł

Postautor: Jemioł » 28 mar 2017, 11:32

el_cyd pisze:To że ktoś składa Lannich jako banner of the watch, albo crossing wybitnie świadcz, że nie ma większego pojęcia o mecie albo grze i już wtopił na etapie deckbildingu.

Tu się Mistrzu muszę nie zgodzić. Evan - bo to on grał Lanni/Watch - ma akurat bardzo dobre rozumienie - zarówno gry jak i mety (przy czym to nie jest tak, że to tylko moja prywatna opinia, tylko fakt, że na jakim turnieju bym go nie widział to zawsze jest w topce, a to akurat - tzn. stałe topkowanie - po mojemu jest istotny wyznacznik). Nie do końca wiem co go usiekło w top8 (mógł być nieco zdekoncentrowany, bo miał samolot jakoś tak niefortunnie), ale zarówno gra doskonale jak i ma bardzo ciekawy i zaskakujący deck (super combo Crastera i Reinforcements, którego jakoś wcześniej nie widziałem).

quas pisze:niby Top turnieju na 180 osób nie generuje osób przypadkowych

U sure? :D

el_cyd

Postautor: el_cyd » 28 mar 2017, 11:48

oki jemiołku pewnie masz rację bardziej niż o konkretny deck chodziło mi o zasadę

quas

Postautor: quas » 28 mar 2017, 11:55

Jemioł pisze:
quas pisze:niby Top turnieju na 180 osób nie generuje osób przypadkowych

U sure? :D

mniej więcej.
w zdecydowanej większości turnieje "topują"/wygrywają te same ludzie. czasami się przewinie jakiś rodzynek.
Ale zgadzam się z tym iż "Dobry gracz" nie tyle wygrywa turnieje o ile regularnie zgłasza się w topach. Potem to już loteria przy braku marginesu błędu.
A finały/półfinały : aż żal gdy widzi się że deck się zwyczajnie obesrał...a "best of 3" to nadal rzadkość.
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

michaelius

Postautor: michaelius » 28 mar 2017, 12:04

orka1410 pisze:
michaelius pisze:Netdecking to też skill ;) Nie sztuka decka od kogoś wziąć, trzeba go jeszcze zrozumieć :D

Powiedział ten, który dwa razy wygrał turniej deckiem, który dostał na 5 minut przed turniejem :P

Nie widzę sprzeczności :)

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 28 mar 2017, 12:05

Jemioł pisze:super combo Crastera i Reinforcements, którego jakoś wcześniej nie widziałem

Jeszcze nie czas na 5 minut tego comba. Przyjdzie nowa ekonomia (jak ta Targowa) , trzeba będzie uważać na Night Gathers aby nie stracić kogoś zbyt cennego i się okaże, że wyciąganie 5 Golda na tym plocie to norma. Wtedy się zacznie.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Szakil

Postautor: Szakil » 28 mar 2017, 12:24

szczudel pisze:
Jemioł pisze:super combo Crastera i Reinforcements, którego jakoś wcześniej nie widziałem

Jeszcze nie czas na 5 minut tego comba. Przyjdzie nowa ekonomia (jak ta Targowa) , trzeba będzie uważać na Night Gathers aby nie stracić kogoś zbyt cennego i się okaże, że wyciąganie 5 Golda na tym plocie to norma. Wtedy się zacznie.

Jeśli chodzi o eko do NW to już dostali w tym cyklu budowniczego zwiększającego dochód, nie wiem czy dostaną coś jeszcze, ten budowniczy mógł być całą ich ekonomią w tym cyklu. Pasowałoby to do założenia, że NW są biedni i nie mają lokacji do hajsu.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 28 mar 2017, 12:29

Nie jest żadnym spoilerem, że każda frakcja dostanie swoje lokacje pokroju Zatoki Niewolników. Więc, powtarzam, czas Reinforcements - nadejdzie.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Wróć do „Dyskusja ogólna”