Ploty - pogadanki

Dyskusja o wszystkich aspektach karcianej Gry o Tron w wersji 2.0
Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Re: Ploty - pogadanki

Postautor: szczudel » 10 lis 2016, 12:21

Valarowe pytanie do weteranów 1ED.

W mecie z on-demand resetem, jak używane były lokacje podobne do Kingsroad? Grało sie takie jednorazowe lokacje? Czy raczej wciskało się tylko te które dawały stabilny bonus do złota?
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 10 lis 2016, 13:10

jedyna wystrzeliwana lokacja obnizala postac o 2, kosztowala 0 i miala 1 infa. gralo sie ja w zasadzie albo jako zrodlo influence'a albo przyspieszenie. z tym ze bylo duzo wiecej lokacji ze stabilna ekonomia (takich roseroadow dalo sie miec w talii 9+ obnizarki rodowe takie jak teraz + magiczne lokacje za 2 limited obniz postac o 2+ streety- obnizarki za 0 nie limited do postaci z toporem, okiem lub korona), w sumie mogles miec 15-20 lokacji ze stabilna ekonomia (pytanie najwyzej brzmialo... po co az tyle?)

w obecnej mecie jest troche inaczej, NIE MA innych lokacji z ekonomia. ja osobiscie bardzo nienawidze kingsroada, gdyby sie dalo gralbym go tylko w multiplayu gdzie tempo to podstawa. komplet to niestety mus, nie ma sie co zastanawiac. mozna kombinowac z brakiem ekonomii, ale to trzeba by chyba za bardzo obnizac koszty i leciec tylko goldem z plota. insza inszosc ze lokacje poprawiaja setupy bo nie ma za bardzo innych tak tanich kart do setupu

w 1ed gralo sie schemat zalezny do kosztu postaci/lokacji itd. schemat golda byl bardzo istotny, dobre wyliczenie dawalo stabilnosc dojsc. jezeli chciales grac na turrbo tempo to grales tez wystrzeliwane lokacje, jezeli nie to raczej byly za slabe. teraz takiej opcji nie masz, grasz tym co dali.
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 10 lis 2016, 13:17

No tak. Tak własnie myślałem. Dzięki za odpowiedź.

Pytanie wzięło się z testów NW/KoW która miała używać Varysa( w przyszłości Valara). Problem był taki, ze w tej 5 rundzie nie miewam lokacji ekonomicznych, ale jak spojrzę do discarda to jakis Kingsroad tam się znajdzie. Ręka pełna a ja nie mogę się odbudować bo Golda wystarcza tyle co na 3-kę i Kruka.

Nie cierpię tego, że NW nie dostało lokacji obniżających. Czasem moje pomysły rozbijają się własnie o takie niuanse...

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 10 lis 2016, 13:23

wiesz, oni to zrobili troche fluffowo. lanni i tyrelle to naprawde najbogatsze rody, sraja kasa az milo. reszta mniej wiecej porownywalnie bieduje, ale martelle i NW sa na szarym koncu i to widac jak bardzo nie masz keszu.

za to w NW dostales bardzo dobrego stabilnego drawa i masz kolesi do obnizania kosztu lokacji, az tak zle z ta Twoja ekonomia nie jest. aha i masz podwyzszona rezerwe i to znacznie, najbardziej ze wszystkich frakcji. patrz na pozytywy i szukaj mocy gdzie indziej, to nie lanni :P

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 10 lis 2016, 13:25

Odnoszę wrażenie, ze sugerujesz mi Brandon's Gift ;)
Jeszcze niecały miesiąc i walczę :)

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 10 lis 2016, 13:35

olo gral jedna kopia brandona, moze nie w talii z GJ ale wczesniej jak najbardziej.

Cunning but Brutal

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 10 lis 2016, 13:38

Jak masz Valara, na stole Brandon's Gift, napakowałeś builderów, odpalisz Watch Has Needs, to ani się obejrzysz a na stole będziesz miał tri-ikony. Więc x1 jak najbardziej słuysznym kierunkiem jest, na pewno kosztem jednego Kingsroada.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 04 lip 2017, 09:54

4ty CP pierwszego cyklu przyniósł nam First Snow of Winter. Wiemy co się stało.
Drugi cykl w 4CP przyniósł Valara, było jeszcze fajniej.

Trzeci Cykl serwuje Red Wedding i mam nieodparte wrażenie, że rozejdzie się po kościach a nie wstrząśnie metą jak poprzednie "4CPowe ploty". Deszcze Castamere, dzieki opcjonalności plotu z radością wrzucą go do decku, ale czy ktoś będzie tym grał w swoich 7 plotach? NW od pojawienia się pasywnych kart, zawsze w formie. Targi ze swoimi 2 znaczącymi kartami z cechą Lord/Lady też nie gwarantują, ze Wesele spłynie krwią.

Czuje, że "The plot 4tego CP" to był jednak Duel, a nie Red Wedding. Jak uważacie? Będziecie grać?

Edit: Zupełnie nie interesuje mnie melee, gdzie RW najpewniej najwięcej namiesza.

picollo

Postautor: picollo » 04 lip 2017, 10:11

Red wedding nie jest plotem deszczowym.
Zeby go odpalić, musisz w deszczach wygrać intrygę o 5, zupełnie odpuścić claima w oko (timing), po czym wygrać inne wyzwanie. Wolę wygrać militkę o 5 i rzucić ptts. Prostsze i efektywniejsze.
Generalnie fakt duel >>>red wedding. Przynajmniej na razie tak to wygląda.
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

michaelius

Postautor: michaelius » 04 lip 2017, 10:16

szczudel pisze:?
Edit: Zupełnie nie interesuje mnie melee, gdzie RW najpewniej najwięcej namiesza.

Zrobić deck bez lordów i lady a potem rzucić w meele i patrzeć jak świat płonie :D

Wróć do „Dyskusja ogólna”