Sezon 2016

Dział poświęcony Ogólnopolskiej Lidze A Game of Thrones
quas

Re: Sezon 2016

Postautor: quas » 30 cze 2016, 12:52

można też sobie strzelić w głowę....znaczy wdziać czerń :P
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

picollo

Postautor: picollo » 30 cze 2016, 13:07

quas pisze:można też sobie strzelić w głowę....znaczy wdziać czerń :P

Nie marudź. Zieloni teraz mogą być tylko lepsi;)
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

quas

Postautor: quas » 30 cze 2016, 15:15

picollo pisze:
quas pisze:można też sobie strzelić w głowę....znaczy wdziać czerń :P

Nie marudź. Zieloni teraz mogą być tylko lepsi;)

poczekam aż pojawią się łatwe parringi :twisted:
chyba odkurzę Gj, albo Martelli aż zieloni nabiorą sił i wigoru :(
Lion Clan
Samurai*Deathseeker

Awatar użytkownika
Karh

Postautor: Karh » 09 lip 2016, 12:43

fruszu pisze:Michalku, odezwę się niedługo. Ale odnotuję chęć już teraz i nie widzę innej opcji, niż to, że Poznań znajdzie się w rozkładzie na 2017 (podobnie jak Bydgoszcz, która mam nadzieje również na trwałe się wpisze w polski AGoT-owy krajobraz :) ).

W 2017 myślę, że Elbląg róznież mógłby coś zaproponować :)
Family, Duty, Honor.

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 09 lip 2016, 16:55

Karh, odnotowałem :)
Dodałem w I poście informację o Muszynie.

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 11 lip 2016, 09:19

Hej!
Dodałem ranking Melee. Opóźnienie związane było z problemami technicznymi: pliki z wynikami melee z Warszawy i Szczecina były albo uszkodzone, albo wybrakowane (nie polecamy używania programu TOME do przeprowadzania melee). Kilka słów wyjaśnienia:
Warszawa: Jeśli chodzi o Warszawę to niestety nie udało się odzyskać nic ponad 2 rundy (innymi słowy: wcięło trzecią). Tak więc przyjąłem kolejność po 2 rundach (top 4 po 2 było takie samo jak po 3, więc o tyle dobrze, że nie zaburza to finałowego stołu).
Szczecin: Spędziłem ładnych kilka(naście) godzin nad szczecińskimi wynikami i udało mi się je w całości odzyskać. Niemniej potrzebuję jeszcze potwierdzenia kolejności top4 (Simon, proszę daj znać).
Częstochowa: Wszystko działa! Bo nikt nie używał programu ;) W związku z tym, że był tu remis na 6-7 miejscu, punkty przyznałem jak za 6.

Za wszelkie niedogodności przepraszam.
Ponieważ (wspaniały) program Morphine'a nie obsługuje Melee, a z TOMEm wolałbym nie ryzykować, wydłubałem arkusz w Excelu, którego proponuję używać. Kilka słów o nim:

Melee TM pl (wersja 1.0) Wymagany jest MS Office, albo inny obsługujący arkusze kalkulacyjne i makra.

Przede wszystkim: Arkusz zapisujemy na dysku.
Należy włączyć makra
przy używaniu tego arkusza.

Arkusz obsługuje turniej Melee (tylko)
Maksymalna liczba uczestników: 300
Edytujemy tylko szare pola (reszta i tak jest zablokowana)
Po wpisaniu listy uczestników automatycznie ustali nam się liczba rund i półfinałowych stolików (wraz z informacją, na jakiej zasadzie awansuje się z półfinału do finału).
W każdej rundzie tworzymy stoliki (random sitting, zgodnie z zasadami FFG) przez kliknięcie przycisku [Kliknij, aby zestawić stoliki]
Wpisujemy tylko powery (żetony władzy) graczy. Nie wpisujemy punktów i miejsc (i tak pola są zablokowane). Wszystko liczy się automatycznie. Po wpisaniu wyników rundy używamy przycisku [kliknij, aby wysłać wyniki] - wyniki automatycznie zostaną podliczona, a tabela zaktualizowana o daną rundę.
Podobnie z topami (półfinałami), wszystko co musimy zrobić, to wpisać powery (w szare pola).
Finałowy stolik ma losową kolejność - klikamy [Wylosuj kolejność graczy przy stoliku].
I tyle.
Arkusz ma zablokowaną edycję wszystkiego poza szarymi polami i nie radzę tego zmieniać ;)
W razie znalezienia błędów, proszę o info.
Na koniec przyłączam się do głosu Ptaszków z 12 odcinka podcastu: GRAJMY W MELEE! :D

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 27 lip 2016, 10:43

Dodałem turniej z Kamieńca. Gratulacje dla Wałka i Świdra, którzy prowadzą w tabelach!
Specjalne podziękowania dla Archiego za ogarnięcie formuł w arkuszu, dzięki czemu mam łatwiejsze życie.
Nie wpisałem czym kto grał w melee, bo nie dostałem takiego info, ale w razie czego wpiszę, jeśli dostanę dane :)

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 29 lip 2016, 08:40

W związku z tym, że pojawiały się pytania o liczbę turniejów w tym roku (i miejsce), wrzuciłem kalenarz do pierwszego posta (był tam już wcześniej, ale teraz powinien być dodatkowo w formie obrazka - o ile go widzicie i nie występuje tu Syndrom Wuhera ;)).
Liczba turniejów w tym roku się nie zmienia i wynosi 7. Muszyna doszła na miejsce jednego z turniejów (Wrocław/Jaworzno). Do końca roku w lidze mamy jeszcze:
FBF (13-14 sierpnie)
Muszynę (30 września - 2 października)
Wrocław lub Jaworzno - między końcem października a połową grudnia (termin i miejsce będą znane min. 2 miesiące przed turniejem).

Dość szybko wyklarowała się liczba turniejów w tym roku (7) i nie chcę jej zmieniać.
Pozdrawiam i do zobaczenia wszyscy wiemy gdzie.

Awatar użytkownika
Paku

Postautor: Paku » 29 lip 2016, 09:58

Nie widać obrazka :( w temacie Fracasów tak samo :(
The best clansmen player 2016!
Probably the best clansmen player 2017! No longer probably :)
Pyra-champion 2017!

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 29 lip 2016, 10:08

Dzięki Paku za info. A teraz?

Wróć do „Polska Liga AGoT”