CP 1. Valar Morghulis

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Re: Valar Morghulis

Postautor: Feroz » 10 maja 2012, 08:33

Michalku pisze:A ilu króli jest rzeczywiście obecnie granych? Bara - owszem ma. Stark - Robba dawno nie widziałem. Lanni - Joffreya dawno nie widziałem. Targ - nie ma. Martell - nie ma. Greyjoy - nie ma. Rzeczywiście, królów jak mrówków.

Stark ma dwóch Robbów z traitem King, jednego takiego sobie, ale drugi jest bardzo grywalny. Targ ma Rhaegara i Viserysa (i harfę). GJ - Balona. Królem jest też Mance Rayder w obu wersjach. Generalnie nie jest tak jak za 5KE, że w każdym decku musiał być król lub ostatecznie królowa, bo raz że byli przepotężni a dwa, że wyłączali mocne zdolności przeciwników samym swoim byciem w grze, ale i stanowczo nie tak, że królowie się na stole nie pojawiają. Zwłaszcza, że w LCG jest sporo manipulacji traitami i w razie wyższej konieczności byle moneylender może nagle stać się królem.

Generalnie, mam wrażenie, że nowy Stannis sygnalizuje powrót do sytuacji z końca CCG i wszystkich rodów grających na królach. Obstawiam, że każdy dostanie po jednym, powiedzmy porównywalnie fajnym, ze zdolnością działającą kiedy jest jedyny w grze. I dobrze, bo to było fajne :) Żeby tak jeszcze przedrukowali obniżarki z 5KE...

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 10 maja 2012, 08:34

Michalku pisze:A ilu króli jest rzeczywiście obecnie granych? Bara - owszem ma. Stark - Robba dawno nie widziałem. Lanni - Joffreya dawno nie widziałem. Targ - nie ma. Martell - nie ma. Greyjoy - nie ma. Rzeczywiście, królów jak mrówków.

Nie wiem, ilu jest "rzeczywiście granych", ale:

Bara - 4x Robert, 2x Renly, 3x Stannis (wliczając nowego) (każdy znajdzie coś dla siebie, prawdopodobnie jakiś król jest w każdym decku Łosiowym) = 9
Stark - 2x Robb (jeden do Tully czy direwolfów, jeden do armiówki) = 2
Lannister: 2x Joffrey (jeden do kneelera, drugi, przyznaję, beznadziejny), 1x Tommen (chyba w każdym decku) = 3
Greyjoy - 1x Balon (w decku na unopposed może się IMO trafić), 1x Euron (w każdym decku z millem, prawdopodobnie w prawie każdym decku na melee) = 2
Martell = 0
Targaryen - 1x Viserys (owszem, dziadowy, nie umywa się do Tygryska), 1x Rhaegar (serio nikt tym nie gra? o.O), 1x Rhaegar's Harp (w każdym decku) = 3
Neutral - 2x Mance Rayder (jeden gówniany, jeden do NW/Wildlingów) = 2
Razem = 21

Co czyni go takim sobie. Już bym chyba wolał Stannisa Core i króla, który zawsze coś robi, a przynajmniej ma renomę nawet jak inny król jest na stole.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi pisze:zgadzam się z Flintem

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 10 maja 2012, 08:38

Feroz pisze:Stark ma dwóch Robbów z traitem King, jednego takiego sobie, ale drugi jest bardzo grywalny. Targ ma Rhaegara i Viserysa (i harfę). GJ - Balona. Królem jest też Mance Rayder w obu wersjach. Generalnie nie jest tak jak za 5KE, że w każdym decku musiał być król lub ostatecznie królowa, bo raz że byli przepotężni a dwa, że wyłączali mocne zdolności przeciwników samym swoim byciem w grze, ale i stanowczo nie tak, że królowie się na stole nie pojawiają. Zwłaszcza, że w LCG jest sporo manipulacji traitami i w razie wyższej konieczności byle moneylender może nagle stać się królem.

GJ to przede wszystkim ma Eurona z TGM, który jest tak trochę fantastyczny.

Feroz pisze:Generalnie, mam wrażenie, że nowy Stannis sygnalizuje powrót do sytuacji z końca CCG i wszystkich rodów grających na królach. Obstawiam, że każdy dostanie po jednym, powiedzmy porównywalnie fajnym, ze zdolnością działającą kiedy jest jedyny w grze. I dobrze, bo to było fajne :) Żeby tak jeszcze przedrukowali obniżarki z 5KE...

Obniżarki z 5KE byłyby fajowe. Królów z kolei jest teraz tyle, że ci działający wyłącznie jak są jedynymi na stole stają się z automatu dużo słabsi, bo jest sporo takich, którzy działają zawsze (a nie zawsze przez to słabiej).
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 10 maja 2012, 08:48

Oczywiście Martelle nic nie dostali.
River ploty mogą dać super mechanikę, zobaczymy co tam jeszcze dojdzie.
Bartkowy jest ten Valar Morghulis mimo wszystko. Flint nie marudź. Spanis jest super przeciw Martellom.
Ghaston nie działa, vigilka, renoma, stelf. Grać nie umierać.
Jeśli każdy ród dostanie takiego potworka GG dostanie w dupę bardziej niż erratą.
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 10 maja 2012, 08:51

Ja jestem świadom istnienia króli oraz ich ilości. Pisałem o tym ilu z nich rzeczywiście widać na stołach, bo to, że jakaś karta istnieje, nie oznacza, że będzie grana. I przy obecnych taliach, poza Bara Stannis może mieć problem z potknięciem się o króla.
Fire and blood

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 10 maja 2012, 08:55

Michalku pisze:Ja jestem świadom istnienia króli oraz ich ilości. Pisałem o tym ilu z nich rzeczywiście widać na stołach, bo to, że jakaś karta istnieje, nie oznacza, że będzie grana. I przy obecnych taliach, poza Bara Stannis może mieć problem z potknięciem się o króla.

Jest jeszcze Old Nan, Amory Lorch i sporo innej manipulacji traitami. nie mówię, że ten Stannis jest słaby, bo nie jest. Ale jak tylko wyjdzie dowolny inny król, albo ktoś dostanie traita w fazie najazdów, to jest warzywem, nie ma nawet renomy.

Luka_Brazzi pisze:Bartkowy jest ten Valar Morghulis mimo wszystko. Flint nie marudź. Spanis jest super przeciw Martellom.
Ghaston nie działa, vigilka, renoma, stelf. Grać nie umierać.
Jeśli każdy ród dostanie takiego potworka GG dostanie w dupę bardziej niż erratą.

Ależ wszystkie trzy bartkowe karty są fajne (choć mocniejsze są imo targowe w tym chapterze - Illyrio, Incineration, Ward), ja tylko mówię, że Stanik byłby dużo fajniejszy, gdyby miał renomę na stałe, a stealtha i vigilanta dostawał. Dużo mniej bym się go bał wrzucić do talii.

Luka_Brazzi pisze:Oczywiście Martelle nic nie dostali.

Nie przesadzaj, Thirst for Vengeance w decku melee może być bardzo fajny - bo działa na każdą śmierć z deadly, nie tylko z najazdów Twoich/w Ciebie.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 10 maja 2012, 09:35

Wow. Działa przy każdej śmierci z deadly. Super po prostu.
Zwłaszcza, że większość ludzi daje unopa zamiast stracić ludka.
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 10 maja 2012, 09:54

Tu się zgodzę - Thirst for Vengeance to zdecydowanie lokator klasera.

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 10 maja 2012, 09:55

Luka_Brazzi pisze:Zwłaszcza, że większość ludzi daje unopa zamiast stracić ludka.

Czyli: jeśli Ty jedziesz, dostaniesz groszek albo dostaniesz groszek.

Feroz pisze:Tu się zgodzę - Thirst for Vengeance to zdecydowanie lokator klasera.

I tak mocniejszy niż event.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 10 maja 2012, 10:03

Flint pisze:
Feroz pisze:Tu się zgodzę - Thirst for Vengeance to zdecydowanie lokator klasera.

I tak mocniejszy niż event.

Dalej za mało, żeby się zmieścić do decku. Już w GJ miałoby to większy sens, ale za 3 golda tam nie pohula.

Wróć do „Beyond the Narrow Sea”