CP 5. The Captain's Command

Awatar użytkownika
Marqwitch

Re: CP 5. The Captain's Command

Postautor: Marqwitch » 16 maja 2013, 09:52

Jemioł pisze:
Marqwitch pisze:Tak naprawdę będzie świetnie współgrała ze wszystkimi flotami (armiami z Reach of the Kraken)...

Nie będzie bo one nie są unique.

Ups... nie zauważyłem unique... ale karta i tak niezła - u Starków będzie z nią dobra zabawa.

ajakdwalin pisze:Hehe, trochę mieszają.
Ale niejasne niektóre z tych kart są - Guided by Quaithe. Jak to niby ma działać? (przeczytam to jeszcze po 9 tak żeby mieć pewność że się obudziłem już :P).

Problem polega na tym, że te karty są prawdopodobnie tłumaczone na angielski z hiszpańskiego, na który wcześniej były przetłumaczone z angielskiego ;) ... Zauważ, że na modlitwach (prayerach) zapis to "Any house except X".

Guided by Quaithe interpretuję następująco:

Umieść postać lub lokację z ręki w cieniu, tak jakby posiadała Obrazek. Następnie dołącz do niej Guided by Quaithe jako dodatek condition (czyli dołączamy kartę, która jest w grze do karty w cieniu, mimo że karty w cieniu w grze się nie znajdują), który brzmi: Opłać wydrukowany koszt karty z tym dodatkiem, aby umieścić ją w grze jako akcję cieni. Jeśli Guided by Quaithe przestanie być dołączone do karty w cieniu, wraca ona na rękę właściciela.
"There are no men like me. There's only me."
Obrazek

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 16 maja 2013, 10:49

prayery... wszystkie fajne, tylko maja drobny szkopul pt. koszt w infie albo holy cresty ktorych niektore rody maja na tony :P

guided by quaithe jest ciekawe, przezimuj karte w shadole a samo guided po wyciagnieciu z shadowa wraca znowu na reke.

desperate measures bardzo spoko, kopanie po brakujace karty do comba

postacie do lanni/bara/GJ wszystkie fajne, wg mnie szczegolnie szmugler ktory dodaje wszystkim szmuglerom stealtha... bardzo niedobrze ze takowy wyszedl

martell- ja nie chce robic za berta, ale te karty co pokazali to niestety ale dno. targowy palant do decku na westeros, chyba trzeba takowy zlozyc :P
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 16 maja 2013, 11:36

Guided nie wraca na rękę. Jeśli wyjdziesz z cienia, spada do discardu, jeśli spadnie jako attachment to karta W CIENIU wraca na rękę.

Prayer'y są house except X. Będzie ich 7 i każdy będzie do wszystkich domów, POZA jednym, dla którego ten efekt jest "zwyczajowy"
Poza Stark to save i wyszukanie duplikatu. Poza Geyjoy to coś w rodzaju intimidate chyba a Bara to rekursja. Ostani będzie do wszystkich domów, chyba że znowu coś się zmieni :)
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
Marqwitch

Postautor: Marqwitch » 16 maja 2013, 16:17

Może siódmy prayer (Visit of the Stranger?) będzie "Any house except neutral" albo będzie działał tylko bez agendy... ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
Flint

Postautor: Flint » 16 maja 2013, 16:37

Stawiam na bez agendy.
Bóg, Hodor, Ojczyzna!

Luka_Brazzi pisze:zgadzam się z Flintem

Luka_Brazzi

Postautor: Luka_Brazzi » 16 maja 2013, 18:35

Breaker, a ja Ci powiem, że mnie Salty Dornish podoba się BAAARDZO. Co do Orphana... sam nie wiem. Trzeba będzie nim pograć, ale Herald + Orphan są bardzo fajnym pomysłem :D
#moribundziewróć

Awatar użytkownika
zimoch

Postautor: zimoch » 16 maja 2013, 22:08

Ja tak na szybko skomentuje, że bardzo mi się podobają nowe karty. To będzie naprawdę dobry CP. Podoba mi się eventy Small Council i Blessing of the Father

Awatar użytkownika
Marqwitch

Postautor: Marqwitch » 17 maja 2013, 09:48

Dziwne jest rozłożenie kart w tym chapterze - Stark, Martell i Targaryen dostają po 3 karty, Greyjoy i Baratheon dostają po 2, a Lannisterowie tylko jedną...
Obrazek

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 17 maja 2013, 10:57

I dobrze im tak.

Awatar użytkownika
Marqwitch

Postautor: Marqwitch » 17 maja 2013, 11:31

Liczy się jakość, a nie ilość... :P

Żeby wszystko wyrównać, w A Journey's End powinny wyjść 4 karty do Martellów, po 3 do Lannisterów i Starków, po 2 do Baratheonów i Greyjoyów i 1 dla Targaryenów... chociaż wątpię w to, aby projektanci się do tego przyłożyli.
Obrazek

Wróć do „A Song of the Sea”