CP 1. Reach of the Kraken

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

CP 1. Reach of the Kraken

Postautor: Feroz » 14 sie 2012, 21:33

Pierwszy CP z cyklu Song of the Sea.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=3482

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Breaker

Re: Reach of the Kraken

Postautor: Breaker » 15 sie 2012, 08:27

powoli juz sie troche tych traitorow robi, moze wyjdzie cos do ich uwalania co nie polega na "zdiscarduj ally'a". manderly oczywiscie syty, bardzo fajny charakter.

a armia GJ mocna, fajnie ze w koncu wychodza jakies karty ktore uwalaja granie na agendach bo w sumie poza lanni to raczej nie widuje deckow bezagendowych. kwestia czy i ile kto tych armii zmiesci w talii, ciasno juz jest strasznie a ona raczej spowalnia
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 15 sie 2012, 09:14

Breaker pisze:a armia GJ mocna, fajnie ze w koncu wychodza jakies karty ktore uwalaja granie na agendach bo w sumie poza lanni to raczej nie widuje deckow bezagendowych. kwestia czy i ile kto tych armii zmiesci w talii, ciasno juz jest strasznie a ona raczej spowalnia

To się już w tej chwili robi mniej kwestia zmieszczenia do talii, a bardziej budowy nowej od podstaw. Zalatuje mi to rybią armiówką. Wreszcie :)

Krisso

Postautor: Krisso » 07 gru 2012, 19:22

Nowości - gwiazdka przyszła do Tangaryen'ów szybciej w tym roku :P
River plot, z duużo złota, a w dodatku nie trzeba grać na samych riverach by wziąć go pod uwagę
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 07 gru 2012, 19:26

"If this your revealed plot card"

Seriously, FFG? :/

Awatar użytkownika
zimoch

Postautor: zimoch » 07 gru 2012, 20:20

@Missandei - 2 infl za 2 golda + learn crest - dla mnie mocne 4 (nie wszędzie się zmieści)

@CtRF Dobrze, że robią kolejne rivery - będzie nad czym pokombinować - ale efekt taki sobie. W sumie dobry starter riverów - choć nie rewelacyjny
@Feroz - o co kaman? Przecież ten plot może być w used pile to go już nie odpalisz

@SSC Bardzo fajna karta - jest to neutralny draw selektywny - dla mnie mocne 4 narazie. Myśle ,ze kontrolny bara shadow moze go zassać do decku.

Awatar użytkownika
Szorstki Fred

Postautor: Szorstki Fred » 07 gru 2012, 21:16

Bo amerykańska język to trudna język.

Ja bym tym plotem nie startował, bo mało kto po setupie ma już groszki na kartach.
Obrazek"I have a tender spot in my heart for cripples and bastards and broken things"

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Postautor: Feroz » 08 gru 2012, 11:59

Dokładnie, błędu językowego na karcie który przeszedł przez korektę to nie widziałem już bardzo, bardzo dawno, o ile kiedykolwiek.

A co do startu, 5 złota jest 5 złota, zwłaszcza że groszki można później zrzucać innymi riverami. Spokojnie widzę otwarcie z Crossingu i potem w drugiej turze Under the Bridge. Oba ploty dają dwa świetne efekty do odpalania z rzek w następnych turach; jeszcze lepiej, jeśli się uda jakimś efektem od razu podmienić Crossing na UtB (bo zakładam, że talia na rzekach korzysta z manipulacji plotami).

Missandei mnie nie powala. Targom infla już na szczęście nie brakuje, a sama w sobie nie robi praktycznie nic. Cannot be discarded osłania ją nieco przed efektami discardującymi ally'ów, ale niewiele ponadto.

Smuggler genialny. Wchodzi natychmiast do Starków na shadow i do całkiem sporej liczby innych decków też - w zasadzie wszędzie tam, gdzie jest kiepsko z drawem. Nie wymaga w ogóle składania decku pod siebie, bo już pierwszy na stole po prostu dobiera kartę (co istotne, omijając draw capa), każdy kolejny jest fajniejszy. W dodatku ma dobre ikony i doskakuje w topór.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 08 gru 2012, 12:30

no plot river mega syty, nareszcie jakis ktory nie ma warzywnych parametrow, efekt tez syty.

missandei nie jest zua, zawsze to 2 infa na allyu ktorego mozna wrocic z discarda. nie wiem czy zmieszcze ale przetestuje na pewno.

summer sea corsair nie jest kiepski, ale troche go masakruje koszt. 3g to duzo za jednorazowy draw i niespecjalne parametry. ja go we wszystkich deckach nie widze, bo nie mozna mu obnizac kosztu a 3g to nie tak latwo zawsze ustrugac
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

michaelius

Postautor: michaelius » 08 gru 2012, 13:08

O w końcu mogę skonczyć moje marudzenie , że w grze nie ma Missandei, a w dodatku jest grywalna :lol:

Wróć do „A Song of the Sea”