Lions of the Rock

Awatar użytkownika
Breaker

Re: Lions of the Rock

Postautor: Breaker » 18 sie 2011, 08:56

:o :o wow, po prostu wow. musze, po prostu musze miec jedna sztuke cersei do klasera z cziksami, ale reszta artow tez piekna.

zadna z pokazanych kart nie jest suaba, tywin troche sytuacyjny ale jezeli lanni zaczna w koncu srac zlotem to bedzie dzialal nawet w multiplayu. good
House Martell Loyalist. Unbowed, Unbent, Unbroken.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 18 sie 2011, 09:24

Mocne preview.Lannisterowie dostana niezla dopalke... Arty tez dosc fajne. Moze tyrion troche za cukierkowaty, ale tywin i cersei miod. Agenda watpie by byla grana. Nie byla popularna nawet w CCG. Hand control przy tej ilosci drawa to rodzaj zartu. W dodatku martell czasem by sie prosil o przegranie intrygi :P co nie zmienia sily cerseiki. Bardzo duza dopalka do clansmenow dwie bardzo dobre postacie zwlaszcza Tyrion. Tywin dosc ciekawy ale jego dalsza karierabedziezalezala od tego co dadza mu w supporcie bo ta lokacja to marnawo wyglada.

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 18 sie 2011, 15:38

Świetne karty (nawet Coin Mint mi się podoba). Tyrion wspaniały, mam tylko jedną wątpliwość odnośnie działania. Czy wyłączeni stealthem Clansmani mogą wziąć udział w challenge'u dzięki zdolności Tyriona? Jeśli tak, to jeszcze lepiej. Cieszę się, że nic nie zapowiada hyper-hyper kneela (nie licząc klękających na potęge Clansmanów :) )

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 18 sie 2011, 16:20

fruszu pisze:Czy wyłączeni stealthem Clansmani mogą wziąć udział w challenge'u dzięki zdolności Tyriona?

Z tego co wiem, to nie. "may not defend", to to samo co "cannot defend" - działanie absolutne.
Kolejna karta słabo napisana - będą ciągłe pytania co będzie, gdy wykluczę Tyriona w trakcie challenga.

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 18 sie 2011, 20:53

nie wiem gdzie masz problem z interpretacja tej karty. pisze wyraznie ze biora udzial tak dlugo jak on bierze udzial. czyli jezeli on zostanie wywalony to ich tez juz nie ma.

i tak, clansmeni wylaczeni stelfem tez biora udzial, bo stelf ma znaczenie tylko w kwestii przydzielania sie do challengu a oni sie nie przydzielaja. oni tam po prostu sa tak dlugo jak tyrion w nim jest.

Cunning but Brutal

"Nie pieszcze sie z aGoTem tylko nak%$&@*am jak Korwin lewakow" :D by mistrz Szczudel

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 18 sie 2011, 21:17

Breaker pisze: tak, clansmeni wylaczeni stelfem tez biora udzial, bo stelf ma znaczenie tylko w kwestii przydzielania sie do challengu a oni sie nie przydzielaja. oni tam po prostu sa tak dlugo jak tyrion w nim jest.

w instrukcji jest:
For each of your attacking characters with the
“Stealth” keyword, you may choose, before defenders
are declared, a character without Stealth
on the defending side. That character may not
defend during this challenge.

Postać uczestnicząca (participating) w potyczce jako obrońca broni (defend), czyż nie? Wciąż nie jestem przekonany, jak to będzie. A tym samym kto ma rację, Rogue czy Ty :)

Breaker pisze:nie wiem gdzie masz problem z interpretacja tej karty. pisze wyraznie ze biora udzial tak dlugo jak on bierze udzial. czyli jezeli on zostanie wywalony to ich tez juz nie ma.

Spójrz na to w ten sposób: Czy jeśli razem z Tyrionem zadeklarujesz innych Clansmanów w tradycyjny sposób, to oni też przestaną uczestniczyć w challenge'u gdy Tyrion zostanie z niego wykluczony?
Dla mnie to też dziwne.

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 18 sie 2011, 21:40

Breaker pisze:pisze wyraznie ze biora udzial tak dlugo jak on bierze udzial

No i właśnie potwierdzasz moje przewidywania. Jest napisane jako constant, co sugeruje działanie takie jak mówisz. Z tym, że postać uczestnicząca w challengu może być wykluczona tylko, jeśli efekt wyraźnie o tym mówi (tj. remove from challenge). Zdolność Tyriona powinna być napisana jako passive, no ale mogę się mylić. Wiele razy już mówiłem, że jestem za głupi do tej gry.

Breaker pisze:stelf ma znaczenie tylko w kwestii przydzielania sie do challengu

Nie. "Cannot be declared" to nie to samo co "cannot defend". Pierwsze możesz obejść używając zdolności Greatjona, drugie nie (jeśli został już namierzony przez stealth).

Cytując klasyka: "skąd ci biedni ludzie mają to kurwa wiedzieć". :)

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 19 sie 2011, 07:07

Rogue30 pisze:Cytując klasyka: "skąd ci biedni ludzie mają to kurwa wiedzieć". :)

Normalnie bym Ci przekleństwa wyedytował... ale to klasyk :D
Fire and blood

Awatar użytkownika
Breaker

Postautor: Breaker » 19 sie 2011, 08:59

@rogue- nie jestes za glupi tylko probujesz nadinterpretowac. naprawde, nie widze karty z ktora tak napisana zdolnosc tyriona stoi w sprzecznosci. karty ktore dzialaja na kolesi participating beda dzialaly na tyriona+ wszystkich stapowanych clansmenow, stelf nie dziala w ogole bo kolesie nie sa przydzielani.

co do Twojego pytania to tak, kolesie ktorzy przydziela sie normalnie beda dalej w challengu nawet jesli tyrion zostanie wywalony. i tak, nadal uwazam ze nawet kolesie ominieci stelfem beda brac udzial, bo tak pisze w zdolnosci tyriona- wg mnie to jest cos podobnego do zdolnosci greatjona tylko nie w formie akcji any phase tylko constant effectu.

zreszta w Twojej interpretacji greatjona nie mozna dorzucic do defensu jezeli zostal ominiety stelfem a to wyglada na oczywista bzdure bo taki jest caly sens tej zdolnosci

na chwile obecna nie mam czasu przekopywac forum ffg w poszukiwaniu tematu z odpowiedzia, ale na pewno to zrobie.

Cunning but Brutal

Awatar użytkownika
Rogue30

Postautor: Rogue30 » 19 sie 2011, 11:42

Breaker pisze:na chwile obecna nie mam czasu przekopywac forum ffg w poszukiwaniu tematu z odpowiedzia, ale na pewno to zrobie.

Zachęcam. Najlepiej byłoby wysłać pytanie do FFG.

Wróć do „Core Set i Deluxe Expansions”