Rzeszów - graczę chętni na 2 edycję

Chcesz z kimś pograć, a nie wiesz gdzie? Tu się na pewno dowiesz.
Luke

Postautor: Luke » 21 cze 2015, 12:18

Witam!

Czy ktoś z Rzeszowa planuje zakup drugiej edycji i w przyszłości gre turniejową?

Awatar użytkownika
fruszu

Re: Rzeszów - graczę chętni na 2 edycję

Postautor: fruszu » 21 cze 2015, 17:19

Nawet ostatnio na Regionalsach zastanawiało nas, czemu nikt z południowo-wschodniej Polski nie gra. Trzymam kciuki, żeby się znalazła u Was ekipa. I do Rzeszowa możemy wpaść ;)

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 cze 2015, 21:05

W kontekscie gry turniejowej. Zastanawia mnie profil gracza objazdowego. Sam mam pzy dziecku tyle czasu ze jezdzenie na turnieje za granice, czy nawet blizej Szczecin, Wroclaw to dla mnie fantastyka.
Skad wy bierzecie na to czas. Inna sprawa pojechac na duzy event raz do roku ktory jest w miare blisko (J-no patrze na ciebie ) a inna voyage przez pol Polski.

Budzet nie jest problemem. Czas to towar deficytowy. I tak sie zastanawiam cza Agot to numero uno hobby czy to jednak nadmiar czasu. Chcialbym tak.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

wuher44

Postautor: wuher44 » 21 cze 2015, 22:07

Turnieje są co jakiś czas, więc jak raz na dwa miesiące się urwiesz to dziecko na pewno nie ucierpi (chyba, że jesteś ojcem samotnie wychowującym dziecko), a i dla naszego zdrowia psychicznego jest to nawet wskazane. My lubimy, pociupać czasami, inni pociupciać a jeszcze inni jedno i drugie i musimy znaleźć na to czas :).
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

SLave

Postautor: SLave » 21 cze 2015, 22:22

W moim przypadku AGoT to zdecydowanie nie numero uno.

1. Budżet jest problemem, i to do tego stopnia, że do Warszawy raczej nie pojade. Za to liczę na Katowice i zupę karolińską pod Rudym Goblinem.

2. Nie umiem organizować sobie czasu. Mam go wiecznie za mało, i nie wyrabiam się. Czas jest zawsze towarem deficytowym, i jednym z największych skarbów, jakie mamy. Zawsze jest cos do zrobienia, i zawsze czasu brakuje.

3. Gram w trzy karcianki. Przede wszystkiem V:tES, później AGoT, a ostatnio M:tG. AGoT to już tradycyjnie środy. Tak sobie ustawiliśmy w Szczecinie. Środa to nasz stały dzień, i inne formy aktywności budujemy w oparciu o ten element niezmienny. Znajomi i rodziny wiedzą, że środowym wieczorem nas dla nich nie ma. Muszą się z tym pogodzić. Nie dajemy im tutaj prawa do wpływu na to, kiedy w AGoTa będziemy grali. Z M:tG jest bardzo podobnie. Friday Night Magic to... FRIDAY night magick. Nie Saturday, nie Tuesday...

Wydaje mnie się, że ważnym jest, aby wiedzieć, czego się chce, i brać to od życia bez pytania. Siedzenie i rozmyślanie nad konsekwencjami jest bezsensowne - jeśli nie będziemy działać, konsekwencje jakichkolwiek czynów nie zaistnieją nawet. Jest to więc rozmyślanie nad rzeczami nieistniejącymi. Najpierwej trzeba działać, a później martwić się o konsekwencje.

Kolejna sprawa to upór w dążeniu do celu. Oczywiście, można odwołać udział w turnieju, ponieważ coś się wydarzyło. Można jednak też na ten turniej pojechać pomimo tego wydarzenia. Jak obserwuję niektórych graczy, nie koniecznie ze sceny AGoTowej ;) , mam wrażenie, że szukają tylko pretekstu, coby schowac się na powrót do swych nor. Na prawdę, nie rozumiem, jak złamana noga może uniemożliwić dotarcie na imprezę. Przecież gramy siedząc. Karty trzymamy w dłoniach. Do pociągu jakoś wsiąść się da. Ktoś z rodziny w szpitalu? To znaczy, że ma całodobową opiekę. Dwa dni bez nas przeżyje. Wypada nam w grafiku robocza sobota? Przecież właśnie na takie okazje dysponujemy urlopem na żądanie. Tylko śmierci i podatków nie da się uniknąć. Resztę da się obejść.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 21 cze 2015, 23:00

Osobiscie jestem bardzo rodzinnym czlowiekiem. Poswiecam caly czas jaki moge synowi (pominmy fakt ze moja zona ma teraz nakaz lezenia i tylko ja sie domem zajmuje). Nie mam zadnych wyrzutow sumienia aby raz na dwa tygodnie wypasc na caly dzien z domu (od poniedzialku do piatku czyli granie po pracy i powrot noca). Raz na tydzien tez ni
byloby to problemem. Ale ni mialbym serca systematycznie zostawiac zony na 2 z pieciu dni z tym moim malym tornadem (przy v2 to juz pewnie z dwojka ;) )
Tu nie chodzi o siedzenie w norze ale nie po to sie zenilem aby z zona czasu nie spedzac.
Co do grania turniejowo-turystycznego to prsy dobrym przekupstwie mooooooze raz na tercje roku bym sie mogl wyrywac. A tak normalnie planuje co pol roku.

Bede sie musial dla Agota nauczyc nowego podejscia do organizowania czasu.

Co do ekipy tubylcow. Planuje pisac do sklepow z grami z zapytaniem o organizowane granie, kmentowac cykle i DXy np na Rebelu z informacja ze KRK chce miec np jakas co 2 tygodniowa grupe do grania. Tutaj sa (w pozytywnym tego slowa znaczeniu) zapalency, ale oni sceny za nikogo nie zrobia. Nie moge sie doczekac pierszego turnieju w Jaworznie lub okolicach. Jesli tylko syn bedzie zdrowy (a niestety wiem ze moze byc inaczej, tzn nic nie zapowiada ale pierwszy mial) to bede. I wlasnie to sugeruje rzeszowiakom.

Pisze z Vity, dlatego tak fatalnie mi gubi znaki i nie za bardzo moge edytowac. Z gory przepraszam.

Luke

Postautor: Luke » 21 cze 2015, 23:24

Ja bardzo chciałbym zagrać w nową edycję i zachęcić ludzi, ale w Rzeszowie może być to niezmiernie trudne. Druga sprawa to wsparcie jedynego sklepu, dzisiaj dowiedziałem się że w gry typu LCG "grają ludzie dla fun'u po domach"...

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 22 cze 2015, 07:14

Niestety patrzac po komentarzach na Rebelu i forum gry planszowe pl masz racje. No ale popatrz na to z 2 strony. Jedna osoba w Rzeszowie juz jest. Nie widze powodu aby nie znalazly sie nastepne macie uczelnie wyzsza, duze miasto. Pula ludzka jest odpowiednia ;)

Awatar użytkownika
jim

Postautor: jim » 22 cze 2015, 12:38

Ja nie jestem z Twoich stron, ale chciałem napisać, że fajnie, że się odezwałeś. Zawsze zastanawialiśmy się, czy na wschód o linii Wisły ktokolwiek gra w 1 edycję gota. Okazuje się, że jest zainteresowanie drugą edycją. Git.
Myślę, że na starcie najlepiej jest namówić kilku znajomych i zacząć rozgryzać grę wspólnie. Jak złapiesz/złapiecie bakcyla - czego życzę, to możecie zacząć pogrywać z innymi ośrodkami. Najbliżej od was to będzie pewnie Kraków (liczę, że odżyje), chyba że gdzieś bliżej rozwinie się jakaś inna meta. Albo popróbować grać przez sieć, gdy już będzie na octgn druga edycja. No i nieśmiało zachęcam do udziału w turniejach, które będą.
#naczelnyhejternocnikow

bo NW śmierdzą

Luke

Postautor: Luke » 22 cze 2015, 12:58

Jeśli chodzi o mnie, rozegrałęm na OCTGN kilka partii w 1ed i gra bardzo mi się spodobała. Dodatkowo zainteresowałem się samą sagą i przede mną jeszcze osatnia książka. Rzeszów to jest niestety specyficzny rejon, jest Magic i niestety nic więcej. Kiedyś graliśmy w Veto i Warhammer Inwazję, ale ekipa się wykurszyła. Zobaczymy co będzie z 2ed, w ostateczności będę grał na OCTGN :)

Wróć do „Miejsca gdzie gramy - umów się na grę”