[SPOILERY] Serial Game of Throne

Dyskusja o serialowej wersji Pieśni Lodu i Ognia
Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Re: [SPOILERY] Serial Game of Throne

Postautor: Michalku » 31 sie 2017, 23:01

Może się podobać lub nie. Ale tak. Wstrząsnął jak mało który serial.
Fire and blood

mirumo

Postautor: mirumo » 01 wrz 2017, 08:03

W jakim sensie wstrzasnal?

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 01 wrz 2017, 08:52

Red Wedding.Oberyn, Ned, Tywin. Pokazał, że nie można być pewnym bohaterów.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 01 wrz 2017, 10:46

Problem leży w tym, że w ostatnich dwóch sezonach właściwie nie ma plot twistów, charakterystycznych dla serii/sagi... plot armor Daenerys, Jona, Sansy, Aryi, Tyriona czy Jaimego jest tak mocny, że jakby na solówkę walczyli z Nocnym Królem to nie spodziewałbym się że coś im grozi ; p, a to jest absolutna odwrotność ścięcia Neda czy zdychającego od zakażenia Khala Drogo. Teraz dosłownie czekamy na śmierć Cersei - trochę słabo.

Swoją drogą, taka dziura scenariuszowa mi się rzuciła w oczy - co z Edmurem? Tak sobie odbijali Casterly Rock gdzie powinien być, abstrahując od Aryi niespecjalnie się wujkiem przejmującą, która eksterminacją Freyów powinna przywrócić władztwo Edmure'a. Nikt nie przejmuje się Tullymi :(
kozak w necie, p**da w świecie - aktualny polski mistrz OCTGN, na żywo raz w życiu dostał się do topki
http://chomikuj.pl/VegetaZen - miejsce z paczkami kart pl jak ktoś chce pograć w agota przez OCTGN

Awatar użytkownika
kamron6

Postautor: kamron6 » 01 wrz 2017, 11:00

No nie, dla mnie jest oczywiste co zabija dla tak wielu ten serial:
1) Skrócenie go - wątki i postacie poboczne idą w pizdu, teleportacje, wszelkie niuanse i teorie pochodzą praktycznie z pierwszych sezonów i książek, mogli oszczędzić na CGI, a dodać parę odcinków składających się na rozmowy - chyba najciekawsze w tym sezonie były interakcje pomiędzy różnymi bohaterami
2) "Holiłudzkosć" - wcześniej nie było tak dużo deus ex czy zbiegania się w czasie różnych wydarzeń, do tego konflikty pomiędzy rodami zmieniają się w walkę pomiędzy dobrem, złem i Cersei. Inaczej mówiąc: fajne sceny zajęły miejsce fajnych logicznych scen

mirumo

Postautor: mirumo » 01 wrz 2017, 11:27

szczudel pisze:Red Wedding.Oberyn, Ned, Tywin. Pokazał, że nie można być pewnym bohaterów.

Ludzie, którzy czytali książkę pewnie nie zwracają na to uwagi, ale rzeczywiście w świecie seriali to chyba nowość była.

Suchy

Postautor: Suchy » 01 wrz 2017, 11:43

A propo dziur w scanariuszu - dobrze pamiętam że Kevan Lannister w którymś sezonie po prostu wrócił do Casterly Rock, po czym zniknął z rzeczywistości serialu? Jak inaczej nazwać odpuszczenie CR przez Cerse. Kiedys był ale chuj nagle zniknął nietyko ze świata gota ale też ze świadomości jego bohaterów ;)
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

Chord

Postautor: Chord » 01 wrz 2017, 14:27

A Kevan nie został Namiestnikiem Tommena i nie poległ w 3xB (Baelor Bullshit Boom)?

Awatar użytkownika
Kimin

Postautor: Kimin » 01 wrz 2017, 15:01

kamron6 pisze:No nie, dla mnie jest oczywiste co zabija dla tak wielu ten serial:
1) Skrócenie go - wątki i postacie poboczne idą w pizdu, teleportacje, wszelkie niuanse i teorie pochodzą praktycznie z pierwszych sezonów i książek, mogli oszczędzić na CGI, a dodać parę odcinków składających się na rozmowy - chyba najciekawsze w tym sezonie były interakcje pomiędzy różnymi bohaterami

Zgadzam się jak najbardziej. Nie wiem co po dwóch pierwszych sezonach odstraszało włodarzy HBO od trzymania skali jak oferował materiał źródłowy? Rozumiem, że Bitwa nad Czarnym nurtem wyglądała słabo, ale to akurat można przeboleć. Tego jak zaczęli oszczędzać na scenariuszu nie można.
W Pieśni Lodu i Ognia centralne postacie giną, ale Martin podrzuca kolejne, których losy możemy śledzić. HBO mogłaby pójść tym tropem. Zamiast psychotycznej Elari i jej trzech córek-idiotek i związanego z nimi "plot twista", można było spokojnie podążyć kursem sagi i wprowadzić Arianne Martell. Spokojnie się nadawała do roli nowej władczyni Dorne, wystarczyłoby odstępstwo od książki i pokazać, że jej bunt się powiódł i wraz z Ullerami i Dayne'ami obali swego ojca. A że przy okazji uwiodła członka Białych Płaszczy to i HBO miałby dość materiału na sceny łóżkowe, bez których nie może się przecież obyć.

2) "Holiłudzkosć" - wcześniej nie było tak dużo deus ex czy zbiegania się w czasie różnych wydarzeń, do tego konflikty pomiędzy rodami zmieniają się w walkę pomiędzy dobrem, złem i Cersei. Inaczej mówiąc: fajne sceny zajęły miejsce fajnych logicznych scen

Dla mnie to już "dobro przegrało". Co niby żywi mogą zrobić z armią umarłych kiedy ci już przeszli przez mur? Schowają się w Winterfeel? Jeden zombie olbrzym i brama idzie w drzazgi. Jeśli "dobrzy" mają wygrać, to zakładam, że to będzie deus ex machina dość brutalnie gwałcąca logikę.

Dodam jeszcze
3) Aktorstwo. Ostatni sezon jest pod tym względem najgorszy. Główni aktorzy grają wręcz jedną miną. Sansa czy Arya prezentują ekspresję płyty chodnikowej. Danka jest niewiele lepsza. Tyrionowi brakuje kwestii, które scenarzyści brali z książki i też już jakoś nie błyszczy.

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 01 wrz 2017, 16:06

Kimin pisze:{cały post}

OMG ale hejt. Po co oglądać coś co generuje tak negatywne emocje?
Poczytaj sobie książkę lepiej, oh wait :lol:

Jadąc kiedyś do pracy słuchałem audycji o "hate-watchingu". Polega to na tym, że oglądamy coś nie dlatego, że nas interesuje, ale dlatego, ze chcemy sobie ponarzekać i wylewać wiadro pomyj na jakiś serial. Nie ma żadnego uzasadnienia takiej postawy, a takie osoby faktycznie męczą się przed TV/ekranem tydzień w tydzień (odcinek w odcinek).

Nie rozumiem tego za grosz. Powinniśmy się cieszyć z tego co jest , bo szanse na poznanie finału historii w postaci książki są marne (a i tak się pewnie finały rozminą). Tak czy inaczej sezon 7 jest najlepszym od czasu gdy serial wyprzedził książkę, ciesze się, ze się przemęczyłem z sezonami 5&6 bo obecny oglądałem z wypiekami na twarzy. Przypominam, ze jest to serial na podstawie książki, która chronologie miała gdzieś (szczególnie DWD). Tym bardziej nie rozumiem, czemu tak wiele się zarzuca temu aspektowi serialu.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Wróć do „Game Of Thrones serial”