[SPOILERY] Serial Game of Throne

Dyskusja o serialowej wersji Pieśni Lodu i Ognia
Chord

Re: [SPOILERY] Serial Game of Throne

Postautor: Chord » 28 sie 2017, 21:27

Jakby moje siedmiosezonowe plany poszły w pizdu z powodu kalekiego jasnowidza i nastoletniej assasynki to też bym tylko o litość błagał (ewentualnie wyskoczył z tej imprezy Tommen style).

kotul

Postautor: kotul » 28 sie 2017, 22:10

Gdyby nie Cersa to by juz chyba nic by nie bylo w tym serialu. Nie jestem pewien czy zapamietam date premiery nastepnego sezonu.
#teamTorfWPupe

orka1410

Postautor: orka1410 » 28 sie 2017, 22:17

Wosho pisze:No właśnie ale był już Aegon Targaryen a jak sprawdziłem w sieci to nawet kilku.

Moim zdaniem to próba połączenia w osobie Jona dwóch postaci z książki. Samego Jona, syna Liany Stark i Rhaegara Targaryena oraz Aegona syna Elji Martell i Rhaegara Targaryena (prawowitego dziedzica żelaznego tronu).

IMO w książce ilość Targaryenów się zgadza: "Smok ma trzy głowy":
- Daenerys (Siostra Rhaegara)
- Aegon (Pierworodny Syn Rhaegara - dziedzic)
- Jon (Drugi Syn Rhaegara, nie mam pewności, że w książce będzie prawowitym Synem)
Przy czym najlepsze prawo do tronu jako najstarszy syn Rhaegara miałby Aegon (z chronologii wydarzeń wychodzi mi, że powinien być nieco starszy od Jona, choć niewiele - może o rok).

W serialu postaci Aegona nie wprowadzili, połączyli jego prawowite dziedzictwo do tronu z Jonem i ... liczba Targaryenów z powiedzeniem przestała się zgadzać.

Awatar użytkownika
VegetaZen
Kontaktowanie:

Postautor: VegetaZen » 29 sie 2017, 00:36

IMO sezon byłby naprawdę dobry jakby trochę lepiej przemyśleli kolejność wyświetlania scen, żeby teleporty aż tak nie raziły i wykorzystali zasugerowanego megaplotwista jakby Arya zabiła Sansę :D, bo z Littlefingerem nie smuci, że padł, smuci że to padnięcie nic nie wnosi.

Zostało 6 odcinków ,myślę że będą spoko, a potem mimo większości spoilerów książka będzie pozytywnie zaskakiwać.
kozak w necie, p**da w świecie - aktualny polski mistrz OCTGN, na żywo raz w życiu dostał się do topki
http://chomikuj.pl/VegetaZen - miejsce z paczkami kart pl jak ktoś chce pograć w agota przez OCTGN

Suchy

Postautor: Suchy » 29 sie 2017, 09:14

Ja mam nadzieję że jeśli Gruby w koncu skończy Wichry (Oby!), to nie będzie się w niej w najmniejszym stopniu kierowac linią zdarzeń wyznaczona przez Serial. Zabicie littlefingera nic nie wniosło, a był on jedną z ciekawszych postaci - szczególnie jego maksymy i powiedzenia byly bardzo fajne.
You ll pay the iron price.

Czerwonym - ŚMIERĆ !

Pyrakus

Postautor: Pyrakus » 29 sie 2017, 09:30

Też mam taką nadzieję. Serial przestał być zaskakujący i giną już tylko postacie nie lubiane przez widzów. Przez chwilę liczyłem na śmierć Arji czy Jamiego no ale już nie mają na to jaj.

Chord

Postautor: Chord » 29 sie 2017, 09:58

Ja bym się przekonał do serii tylko przez dekapitację Johna lub Danki.

Awatar użytkownika
Kimin

Postautor: Kimin » 29 sie 2017, 10:05

Moim zdaniem poziom serialu kontynuuje podróż po równi pochyłej. Jakość scenariuszy jest porażająco słaba. Ellaria, Żmije, Królowa Cierni, Randyll i Jego Syn, Benjen pojawiają się tylko po to żeby umrzeć. Littlefinger i Varys z mistrzów intryg przekształcają się w dzieci we mgle, co jeden przypłaca życiem, a drugi pomaga Tyrionowi zniszczyć tak z grubsza połowę swojej armii i odciąć od zapasów. Danka zamiast spalić wszystkich swych wrogów w Smoczej Jamie, pokornie i przy współudziale Tyriona i Varysa, daje się przechytrzyć Cersei i wyrusza w rejs na Północ. Co te armie tam będą żarły? Mogę zrozumieć, że jak Nieskalani i Dothrakowie maszerowali na Królewską Przystań, to łupili miejscowych by wyżyć, ale co oni będą żreć na Północy?
No i jeszcze jedno:1 000 000 (słownie: milion mieszkańców) w Królewskiej Przystani? Jak oni się tam wyżywili? Rozumiem, że pory roku tam są nieregularne, ale nie dam wiary, że tamtejsza populacja była kilkakrotnie większa niż populacja Paryża czy Londynu w późnym średniowieczu.

Chord

Postautor: Chord » 29 sie 2017, 10:25

A wierzysz w 10 000 lat panowania Straków na północy? :lol:

Awatar użytkownika
Paku

Postautor: Paku » 29 sie 2017, 10:25

Kimin pisze:No i jeszcze jedno:1 000 000 (słownie: milion mieszkańców) w Królewskiej Przystani? Jak oni się tam wyżywili? Rozumiem, że pory roku tam są nieregularne, ale nie dam wiary, że tamtejsza populacja była kilkakrotnie większa niż populacja Paryża czy Londynu w późnym średniowieczu.

" George R. R. Martin has stated that King's Landing is larger than medieval London or Paris"
The best clansmen player 2016!
Probably the best clansmen player 2017! No longer probably :)
Pyra-champion 2017!

Wróć do „Game Of Thrones serial”