[SPOILERY] Serial Game of Throne

Dyskusja o serialowej wersji Pieśni Lodu i Ognia
Awatar użytkownika
kamron6

Re: [SPOILERY] Serial Game of Throne

Postautor: kamron6 » 01 wrz 2017, 16:33

Powodów do oglądania poza rozrywką i hejtowaniem jest dość dużo: by ogarniać co się dzieje w uniwersum, by mieć dodatkowy temat do rozmowy, by wizualizować sobie na nowo lokacje i postacie (napisane przez Martina są często na tyle nienaturalne, że ja wymiękam wyobrażając sobie np. książkowego Dario). Już nie mówiąc, że rozrywkę można czerpać nie tyle co z fabuły to z efektów specjalnych / scen akcji.

Choć większość narzekań wynika z tego, że ten serial mógł być wybitny, a jest co najwyżej wybitnie popularny.

Awatar użytkownika
Paku

Postautor: Paku » 01 wrz 2017, 16:36

kamron6 pisze:Choć większość narzekań wynika z tego, że to nie książka oraz z tego, że na coś narzekać trzeba.

Poprawiłem
The best clansmen player 2016!
Probably the best clansmen player 2017! No longer probably :)
Pyra-champion 2017!

picollo

Postautor: picollo » 01 wrz 2017, 16:39

szczudel pisze:{Szczudeł narzekającyna hejt i bezpodstawną krytykę}

Dysonans poznawczy lvl. Max.
Herold z Zapchlonego Tyłka

So the answer is either 1.7 years assuming a spherical cow in a vacuum or never.

templar

Postautor: templar » 01 wrz 2017, 19:45

szczudel pisze: Po co oglądać coś co generuje tak negatywne emocje?

Kiedyś będąc mega gówniarzem lubiłem filmy z Seagalem i nawet mając 20 na karku, dalej je oglądałem, choć poziom głupoty był znaczny. W końcu się ogarnąłem i już nie oglądam. Z serialem mam chyba podobnie, pierwsze sezony podobały mi się, a teraz to już patrzę z rozpędu i mnie zastanawia ten poziom absurdu (np. 10000 Dornijczyków czeka na powrót bękarcic, Cersa kontroluje właściwie KL i Reach (choć tu nie jestem pewien), a wszyscy się jej boją itp.itp.itp)

Awatar użytkownika
szczudel
Kontaktowanie:

Postautor: szczudel » 01 wrz 2017, 20:48

Jeśli pozwolisz się porwać głupocie skrótów umknie Ci to co najfajniejsze. Bądź co bądź to ekranizacja książki którą do jakiegoś stopnia cenimy, bo inaczej nas tu by nie było.
Nie mogę się doczekać przychodzenia do pracy we wtorek jakoś za rok o tej porze. Dygnięcie głową, i wszyscy wiedza, że idziemy na spoiler fest do kuchni aka "na herbatę".

Zawsze możemy się pocieszyć typowo polskim argumentem : "inni mają gorzej". W roli innych fani Mrocznej Wieży.
Blog Poświęcony Karcianej Grze o Tron: http://gramyotron.blogspot.com

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 01 wrz 2017, 21:52

Nie wiem o czym za rok będziesz dyskutował w kuchni... ale czytałem ze 8 sezon ma być dopiero w 2019
Fire and blood

Chord

Postautor: Chord » 01 wrz 2017, 22:04

szczudel pisze:Jeśli pozwolisz się porwać głupocie skrótów umknie Ci to co najfajniejsze. Bądź co bądź to ekranizacja książki którą do jakiegoś stopnia cenimy, bo inaczej nas tu by nie było.

O wypraszam sobie. Ja gram dla ładny obrazków i ponieważ legendy mi zamknęli. Książki uważam za najgorsze z Martinowych dzieł (znacznie słabsze od patronowanych Dzikich Kart czy opowiadań i w ogóle nie porównywalne do Tufa Wędrowca czy Światło się Mroczy), może nienajgorzej się zaczynające, ale szybko wpadające w pętlę samopowtórzeń, fabularnych klisz i deus ex machina. Jako że serial tylko wzmacnia to co najgorsze w sadze często tracąc to, co w niej znośne to pozwalam sobie hejtować nań szczerze i bez wahania.

wuher44

Postautor: wuher44 » 02 wrz 2017, 00:07

Po pierwsze: skąd wiemy, że 10000 lat = 10000 ziemskich lat? Albo, że 1000 mil to 1000ziemskich mil? Albo, że milion to milion (z tym chyba przesadziłem ;) ).
A co do tego, że rozwój technologiczny stoi w miejscu, w naszej histori też przez długi czas nic się pod względem technologicznym nie działo. Dopiero od wynalezienia prasy drukarskiej nauka poszła do przodu. Oni wciąż czekają na swojego Guttenberga. :D
Dwa razy wygrałem (w tym raz po pijaku) z :

"Fracas Champion 2016

Stahleck 2016 Top4"
:mrgreen:

Chord

Postautor: Chord » 02 wrz 2017, 08:10

wuher44 pisze: A co do tego, że rozwój technologiczny stoi w miejscu, w naszej histori też przez długi czas nic się pod względem technologicznym nie działo. Dopiero od wynalezienia prasy drukarskiej nauka poszła do przodu. Oni wciąż czekają na swojego Guttenberga. :D

Nah. To bajka wymyślona przez najagresywniejszych aktywistów oświeceniowych. Średniowieczna nauka oraz rozwój technologiczno-społeczny byy normalnym etapem w historii ludzkości, ani specjalnej stagnacji ani tym bardziej jakieś regresji w "Wiekach Ciemnych" nie uświadczylim.

Wróć do „Game Of Thrones serial”