Game of Thrones: Second Edition

Wszystko o grach planszowych osadzonych w świecie Gry o Tron
Rodzyniasty

Re: Game of Thrones: Second Edition

Postautor: Rodzyniasty » 07 lut 2012, 00:17

W pierwszą edycję nie grałem, nigdzie już nie było. Edycja druga - dla mnie - jest jedną z najlepszych planszówek, w które zdarzyło mi się grać.
prometheus pisze:taka naprawde dobra rozgrywka powstaje dopiero od wiekszej illosci graczy,
zgadzam się całkowicie. Całe szczęście nie mam problemu ze skleceniem 6 osobowej grupy, więc jest pełnia szczęścia. Co ciekawe gra wydaje się kompletna - nie bardzo widzę co można by usprawnić, jakie dodatki do tego w przyszłości dołożyć. (może poza ewentualnymi house cardami - z innymi dowódcami - ale to można sobie zmodować we własnym zakresie, jeśli ktoś ma ochotę). Szczerze polecam.

Awatar użytkownika
zimoch

Postautor: zimoch » 07 lut 2012, 01:27

Rodzyniasty pisze:W pierwszą edycję nie grałem, nigdzie już nie było. Edycja druga - dla mnie - jest jedną z najlepszych planszówek, w które zdarzyło mi się grać.
prometheus pisze:taka naprawde dobra rozgrywka powstaje dopiero od wiekszej illosci graczy,
zgadzam się całkowicie. Całe szczęście nie mam problemu ze skleceniem 6 osobowej grupy, więc jest pełnia szczęścia. Co ciekawe gra wydaje się kompletna - nie bardzo widzę co można by usprawnić, jakie dodatki do tego w przyszłości dołożyć. (może poza ewentualnymi house cardami - z innymi dowódcami - ale to można sobie zmodować we własnym zakresie, jeśli ktoś ma ochotę). Szczerze polecam.

A w jakie gry planszowe grałeś wogóle ? Chciałbym wyrobić sobie opinie o twoim guście planszówkowym.

W grę nie grałem, ale słyszałem problemy z balansem dla mniejszej ilości graczy

Awatar użytkownika
Serenicus

Postautor: Serenicus » 07 lut 2012, 11:31

Gralem w obie wersje, pierwsza i druga edycje, ale szybko sie ich pozbylem. Gra robi ogromne pierwsze wrazenie. Mnogosc opcji, piekne wykonanie, miodnosc rozgrywki. Naprawde na planszy czuc klimat Martina pelna geba. Ale no wlasnie, przez kilka pierwszych rozgrywek. Pozniej czlowiek zaczyna ochlaniac i dostrzega straszne bledy typu: zawsze to samo rozstawienie startowe, taka sama armia startowa. Grajac w jednolitym gronie gra staje sie po prostu schematyczna. Sa ruchy ktore musisz zrobic, w przeciwnym wypadku nie masz szans na zwyciestwo. Jest mega niezbalansowana gra (wystarcza srednio ogarnieci gracze, aby lanniestera szanse na zwyciestwo spadly do 0). Gra ocieka klimatem i jest dobra, ale na dluzsza mete schematyczna i nudna. Osobiscie przesiadlem sie na Shoguna i nie zaluje. Zapewnia o wiele wiecej zabawy, a przy tym nie jest schematyczny w ogole. Co gre inne rozstawienie, z rozna armia. No i przeswietny mechanizm roztrzygania bitew przy pomocy specjalnej wiezy bitewnej. Mysle, ze o wiele bardziej przyszlosciowym zakupem jest Shogun, ktory pomimo braku klimatu Martina, zapewnia znacznie wiecej zabawy niz Gra o Tron.
Ale to tylko moje czysto subiektywne zdanie, na pewno znajda sie tutaj obroncy Gry o Tron i nie mam im tego za zle. Bowiem o gustach sie przeciez nie rozmawia :)

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 07 lut 2012, 14:30

Myslalem juz o Shogunie nie raz. Chyba jednak zakupie...

Rodzyniasty

Postautor: Rodzyniasty » 07 lut 2012, 19:51

zimoch pisze:A w jakie gry planszowe grałeś wogóle ?

oj, (bez znaczenia kolejność) Arkham Horror, Battlestar Galactica, Shadows over Camelot, Świat Dysku, Cywilizacja (through he ages), Osadnicy z Catanu, El Grande, Cyklady, trochę "starszych rzeczy" ze SFERY - Robin Hood, Magia i Miecz(1. raz ze 20 lat temu ;]), jakieś Grunwaldy i inne takie "bitewne" - wydawnictwa nie pamiętam, Wojny Napoleońskie, Bitwa na polach Pellenoru, TransSolar (to Encore chyba), coś tam pewnie jeszcze było po drodze.
Serenicus pisze:Jest mega niezbalansowana gra (wystarcza srednio ogarnieci gracze, aby lanniestera szanse na zwyciestwo spadly do 0)

przyznaję, że Lannister ma najtrudniej, ale nie jest pozbawiony szans. Wszystko zależy od graczy. Zdarzało mi się oglądać równie szybki koniec Baratheonów, setup może nie do końca zbalansowany, ale można to nadrobić komunikacją - przekonać do współpracy. (wiadomo - nie z każdym można się dogadać)
Serenicus pisze:Grajac w jednolitym gronie gra staje sie po prostu schematyczna.

może to być problemem jeśli nie można kadry pozmieniać od czasu do czasu. No ale to niestety przypadłość większości gier. Z drugiej strony jeśli wciąż gracz opiera się na tym samym schemacie, dość przewidywalny jest i nie stanowi większego problemu. Podczas moich rozgrywek każdy House zdołał odnieść zwycięstwo - więc nie jest tak źle.

Największą wadą - jak już pisano - potrzeba pełnego składu, tylko wtedy pełnia funu.:/

albatrros

Postautor: albatrros » 18 kwie 2012, 16:02

Witam serdecznie forumowiczów

Szukam chętnych do zagrania w drugą wersję planszówki Gry o Tron.
Od czasu do czasu grywam w towarzystwie znajomych, którzy mnie w grę wciągnęli, ale ostatnio coraz mniej zapału okazują.

Poszukuje osób które chciałyby zagrać w najbliższą sobotę po południu, dokładny termin i miejsce do ustalenia.

Pozdrawiam
Al.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 18 kwie 2012, 16:42

Podanie miasta na pewno bardzo by pomogło w poszukiwaniach.
Fire and blood

albatrros

Postautor: albatrros » 20 kwie 2012, 12:36

To prawda
Wybacz niezręczne przeoczenie
Miasto: Warszawa

Pozdrawiam
Al.

iapetus

Postautor: iapetus » 23 kwie 2012, 20:14

Dla warszawskich graczy: często grywam w Trafficu w niedzielę, ale jestem otwarty też na Agresora na Polibudzie w soboty. Zazwyczaj dosyć łatwo kompletuje się skład za pomocą forum gry-planszowe.pl/forum w odpowiednich wątkach:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=15739
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=16126

albatrros

Postautor: albatrros » 24 kwie 2012, 23:38

Wielkie dzięki
Pozdrawiam
Al.

Wróć do „Gry planszowe w świecie Gry o Tron”