Game of Thrones: Second Edition

Wszystko o grach planszowych osadzonych w świecie Gry o Tron
Awatar użytkownika
fruszu

Game of Thrones: Second Edition

Postautor: fruszu » 23 lip 2011, 12:21

Co Wy na to?

To nie tylko druga edycja, ale poprawiona. Pomijając świetną okładkę (choć i stara była dobra), wprowadzono kilka ulepszeń (dodano chociażby porty czy wieże oblężnicze znane z dodatków). Dodatkowo wprowadzono "ekrany graczy" oraz tajemniczo brzmiące Tides of Battle card.
Wygląda dość imponująco. Ciekawe, czy coś pokombinują z początkowym rozmieszczeniem Greyjoyów (i innych rodów też).

Awatar użytkownika
Azaghal

Re: Game of Thrones: Second Edition

Postautor: Azaghal » 23 lip 2011, 14:47

Fajnie, że to nie zwykły reprint. Od dłuższego czasu chciałem kupić tę planszówkę, ale wszędzie była już wyprzedana. Nowa plansza wygląda IMO lepiej. A z Greyjoyami co było nie tak? Przyznaję, że grałem tylko ze dwa razy i nie zauważyłem dużych problemów z nimi.

Ninja edit: Zgodnie z ich opisem, nowe jednostki będą plastikowe - szkoda, drewniane zawsze sprawiają wrażenie lepszej jakości.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 23 lip 2011, 17:40

Słyszałem ploty o poprawionym wydaniu ale nigdzie nie mogłem znaleźć potwierdzenia - dlatego dzięki za link :)
Jestem ciekawy co zrobią z grą, czy będzie to tylko ubranie całości w ładniejsze grafiki i dołożenie dodatków, czy może poprawią też coś w samej planszy. Jeśli będzie to opcja druga, to nic mnie nie powstrzyma przed kupnem gry, w przeciwnym razie, nie potrzebuję tego samego jeszcze raz tylko z inną grafiką. ;)
@Azaghal - w podstawowej wersji gry ułożenie na mapy i startowe tytuły są tak ustawione, że jeśli nie gra się z taktycznym warzywem, to Greyjoy w pierwszej turze w zasadzie eliminuje Lannisterów z gry, bo rozwala im flotę. Lannister praktycznie nie ma przed tym rzutu obronnego poza dogadaniem się z Greyjoyem, żeby go nie bił ;) zatem plansza na 5 osób jest po prostu zepsuta. Znacznie lepiej wygląda już plansza na 4 graczy, bo tam każdy ma równe szanse na zwycięstwo, niestety idealnie też nie jest, bo ze względu na 4 graczy często tworzą się pary i np. Starkowie walczą z Greyjoyami na jednej flance, a Bara z Lanni na drugiej.
Dlatego mam nadzieję, że poprawią tą grę, bo mimo tych wad, po prostu uwielbiam tą planszówkę, szczególnie w gronie zaznajomionym z nią dobrze, bo poziom taktyki, strategi i ogólnego knucia jest ogromny i bardzo mi się podoba.
Fire and blood

Awatar użytkownika
fruszu

Postautor: fruszu » 25 lip 2011, 11:40

Awatar użytkownika
darth_bieber

Postautor: darth_bieber » 25 lip 2011, 12:57

pewnie teraz wszyscy bedą sprzedawali stare wersje, zanim się ludzie zorientują że jest nowa gra, a Ci co niedawno kupili będą pluli sobie w brodę, ostatnio widziałem polską wersję, która poszła na alledrogo za 240 złotych :shock:
"I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I've watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser Gate. All those moments will be lost in time, like tears in rain. Time to die. "

Awatar użytkownika
Bestialski

Postautor: Bestialski » 11 paź 2011, 16:55

Ostatnio dopytałem się w Bardzie kiedy wreszcie wyjdzie druga edycja tej planszówki. Niestety będzie to dopiero pod koniec roku a nie jak u nich na stronie w III kwartale :roll:

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 11 paź 2011, 19:52

ja sprzedam stara wersje jak co to na pm

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 14 paź 2011, 07:39

Dostępne są zasady dla nowej Gry o Tron:
http://fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2735
Przejrzałem pobieżnie i w zasadzie nic się nie zmienia - po prostu dorzucili dodatki. Nie dorzucili fortyfikacji i zdaje się, że nie ma liderów ani kart strategii, czyli tego co było najlepsze w wariancje czteroosobowym.
Jest wariant gry cztero- i trzyosobowej na tej samej planszy. Ciekawy jestem jak to się sprawdzi. Ze screena setupu widać, że Greyjoy zaczyna z jednym statkiem, a jeśli dobrze pamiętam, to miał dwa?
Jedyną nowością są karty Tides Of Battle - wersja opcjonalna, dokłada się losowe karty do walki i mogą dojść jakiś dodatki do siły albo miecze / tarcze.
Także all in all mimo wszystko zostanę przy swojej starej wersji
Fire and blood

Awatar użytkownika
berto
Kontaktowanie:

Postautor: berto » 14 paź 2011, 07:43

BTW jak mowimy o planszowkach to polecam goraco RuneWars. Gram w to juz kolo roku regularnie i nie ma genialniejszej, bardziej zbalansowanej z wieloma wariantami i strategiami zwyciestwa gry. Jak sie rozgladacie za tym goraco polecam...

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 14 paź 2011, 08:09

RuneWars swego czasu mocno się interesowałem, ale obawiałem się czasu rozgrywki, bo pewnie 4-5 godzin to może potrwać i obawiam się, że podzieliłaby los Twilight Imperium, które owszem jest super, ale czas rozgrywki często sprawia, że wybieramy inny tytuł.
Fire and blood

Wróć do „Gry planszowe w świecie Gry o Tron”