Gra o Tron HBO - gra karciana

Wszystko o grach planszowych osadzonych w świecie Gry o Tron
Argoth

Postautor: Argoth » 02 lip 2013, 11:45

Witam wszystkich serdecznie!

http://galakta.pl/gry/gry-planszowe/gra-o-tron-hbo/

Czy ktoś z Was grał? Słyszał jakieś opinie? Przymierzam się do zakupu, ale chciałbym sie najpierw zorentować czy warto. Duży próg wejścia nie pozwala mi grać w AGOT LCG, dlatego pomyślałem, że to mogłaby być ciekawa opcja do grania ze znajomymi przy piwku ;) Uniwersum zachowane, dwie dodatkowe talie już zrobione przez fanów (Baratheon i Targaryen). Co myślicie?

Awatar użytkownika
Feroz
Kontaktowanie:

Re: Gra o Tron HBO - gra karciana

Postautor: Feroz » 02 lip 2013, 11:56

Co rozumiesz przez "duży próg wejścia"? Jeśli rozważasz zakup karcianki HBO, to równie dobrze możesz kupić zwykłego core seta do LCG, który ma w odróżnieniu od HBO-wego tę zaletę, że w miarę chęci można do niego dokupywać kolejne rozszerzenia. Z jednego dużego pudła zabawy będziesz miał plus minus tyle samo, może tylko z lekką różnicą na korzyść LCG, bo karcianka HBO ma uproszczoną mechanikę.

Nikt nie każe kupować wszystkich dodatków jakie wyszły na wejściu, Boże broń. Zwłaszcza jeśli gra ma służyć do rozrywki przy piwie z kolegami :)

Argoth

Postautor: Argoth » 02 lip 2013, 12:37

Oczywiście wiem, że nie trzeba kupować wszystkich kart od razu itd. Tylko jak znam siebie, to po kilkunastu partiach na CS będzie mnie kusiło, żeby coś dokupić i wtedy się zacznie (tak jak z Inwazją, gdzie mam wszystkie karty) :twisted:
Tutaj jest o tyle "lepiej", że nie ma dodatków, karty są po polsku (dla mnie nie ma problemu z angielskim wydaniem, ale wielu moich znajomych nie zna angielskiego na wystarczającym poziomie). Ta uproszczona mechanika też może być zaletą (no chyba, że ta w LCG wcale nie jest skomplikowana).
W każdym razie zastanowię się jeszcze na pewno. Być może CS AGOT LCG jest faktycznie lepszą opcją.

Awatar użytkownika
Michalku
Administrator
Kontaktowanie:

Postautor: Michalku » 02 lip 2013, 13:01

A jak zaczniesz grać w HBO i później Cię zaczną kusić dodatki, to co, kupisz wtedy Core Set do LCG i tym samym wydasz dwa razy kasę? HBO jest moim zdaniem bez sensu i do tego znacznie brzydsze ;) Kart do LCG można tonę na sztuki kupić, także możesz nawet wymyślić talie i pokupować pojedyncze karty, albo całe zestawy do konkretnego rodu.
Fire and blood

SLave

Postautor: SLave » 02 lip 2013, 19:31

Dokładnie. Poza tym, próg wejścia w AGoT LCG nie jest wcale aż taki wysoki. ;)

Wróć do „Gry planszowe w świecie Gry o Tron”